Time management, špeciálne pre ženy

Nový projekt, ktorý sme na Slovensko preniesli od úspešnej maďarskej online podnikateľky Vidi Rity. Ide o online kurz a čoskoro aj o knihu – tipy – ako si zorganizovať čas, ako sa zbaviť zlodejov času, ako a koho požiadať o pomoc, keď nevládzeme, čo z nášho života vynechať a ako si usporiadať priority tak, aby sme mali čas pre seba. Kde vlastne strácameTime management, špeciálne pre ženy najviac času?

Pozývame vás

  • na rozhovor s Vidi Rita, Zsanett Berec a Gabi Revickou
  • na krátke upútavky z online kurzu
  • a na online kurz samotný

Time management, špeciálne pre ženy

Rozhovor s Vidi Rita – maďarskou online guru, ktorá za posledné roky priniesla do prostredia našej susednej krajiny myšlienky, návody a metódy, ktoré ovplyvnili a skvalitnili život mnohých žien.

Zsanett Berec a Gabriela Revická s ňou počas rozhovoru preberali obsah online kurzu, ktorý spolu a so šikovným tímom dobrovoľných korektoriek preložili a prinášajú na slovenský trh. Ide o praktické príklady z praxe a tipy, ktoré efektívne formujú naše myslenie, aby sme prihliadali na to, ako trávime čas, kde sa v ňom dá celkom ľahko upratať.

Rita tvrdí,, že nejde o to, aby sme v živote robili čo najviac vecí, napríklad 50 vecí denne v práci, v rodine a dokonca aj vo svojich záľubách, ale o to, aby sme mali čas, viac času na veci, ktoré vás naozaj bavia. Napríklad, aby sme mali viac času pre naše deti.

„Problémom mnohých žien je, že sa chcú presadiť v práci, vo vzťahoch a ich deti tým veľmi trpia, pretože na nich vidíme, že by sme s nimi mali tráviť viac času, viac sa s nimi rozprávať, viac sa na ne pozerať... Dieťa toľko pozornosti možno až tak nepotrebuje, ale rodič má pocit, že by mohol mať viac času, a to bol pre mňa základný motív, že by sme nemali strácať čas na všetko ostatné, ale že by sme mali mať vždy čas na to, čo chceme robiť.“

V kurze aj v knihe sa hovorí o spôsoboch, ako zvládať zlodejov času, ako smelšie žiadať iných o pomoc, ako prioritizovať hodnotu akou je čas s rodinou a čas pre seba.

V rozhovore Zsanett a Gabi odhaľujú, aké časti online kurzu a knihy boli najspornejšie, na aké odlišnosti v jednotlivých jazykoch narážali a aké rôzne a nečakané vhľady im práca na preklade priniesla aj pre ich osobné životy.
„Začalo to tým, že sme pred Vianocami 2020 hľadali odpoveď na otázku, čo by sme spravili s 10 000 eurami, ak by sme ich mali minúť na také naše vzdelávacie aktivity, ktoré by rozšírili naše vedomosti a zvýšili by sme si tým schopnosť zvýšiť si naše príjmy," spomína Gabriela.
„Zsanett navrhla absolvovať Ritine kurzy. Poznala ju už dlhšie, niektoré z nich aj s maminou absolvovala v minulosti a pár krát jej aj napadlo, priniesť ich na slovenský trh. Navrhla mi spoluprácu, ale nereagovala som na to. Až pár dní pred osudnými Vianocami. Povedala som áno, ale ďalšie kroky som už nechala na ňu. Zsani nečakala, oslovila Ritu, v januári sme s ňou mali prvé online stretnutie a začali sme plánovať aj hľadať riešenie, kde a ako začať, veď Rita má kurzov neúrekom. To, že prichádzame práve s témou plánovanie času ma samú prekvapilo, ale čím viac sme sa do témy ponárali, tým viac som si uvedomovala, koľko informácií môžeme sprostredkovať ženám okolo nás a ako veľmi nimi máme možnosť zasiahnuť do skvalitnenia ich životov. Nebyť Zsaninho pevného držania zámeru, tak by bol výsledok v nedohľadne, som jej veľmi vďačná a teším sa, byť pri zrode tohto projektu."

Time management, špeciálne pre ženy je vo forme online kurzu už v predaji. E-ženy sú organizáciou, ktorá drží nad celým projektom záštitu.

 

 


ZAUJÍMAVĚ ÚRYVKY Z ONLINE KURZU TIME MANAGEMENT, ŠPECIÁLNE PRE ŽENY

 

„Rozprávajú vám o svojich problémoch a dilemách, ktoré sú z roka na rok charakteristickejšie tým, že sú nevyriešené.“

„Samozrejme, každý má právo hovoriť toľko, koľko vládze, či chce, alebo môže, len nech sa nerozpráva so mnou.“

„Zbavovanie sa upírov som prirovnala k okamžitému zbavovaniu sa drogovej závislosti preto, lebo to môže byť spočiatku bolestivý krok, ktorý môže vo vás vyvolať pocit prázdnoty.“

„Ak chcete telefonát rýchlo skončiť, použite pravé ucho. Ak nezáleží na čase, ale je pre vás veľmi dôležitá konverzácia, potom použite ľavé ucho.“

„Nájdite v tom krásu, úžitok, výhodu a zamerajte sa na ne namiesto zameriavania sa na to, čo na tom celom nemáte rady.“

„Človek, ktorý nie je v súlade s ostatnými, nie je v súlade ani sám so sebou.“

„Ak niečo nie je veľmi zlé, ženy dokážu žiť v monotónnosti a dokonca im to dáva istotu.“

„Táto istota je, samozrejme, ilúziou. Jednak preto, lebo ak sa monotónnosť naruší, naruší sa telesná a duševná rovnováha, ale aj preto, lebo monotónnosť ubíja dušu, znižuje prah podnetov a tým zvyšuje úroveň ovplyvnenia.“

„Ak to stále odkladáte, priznajte si, že to nechcete.“

„Ak robíte viac práce, ako by ste chceli, vaša práca je pravdepodobne veľmi zle organizovaná, ale potom sa vaši kolegovia určite celý deň flákajú. Čo môžete urobiť?“

 

MÁTE ZÁUJEM O PODROBNEJŠIE INFORMÁCIE A MOŽNOSTIACH ZAPOJENIA SA DO KURZU? INFORMÁCIE

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info