Ako funguje networking

Spolupráca Veroniky Boškovej s E-ženami: Kamilou Slašťanovou, Miriam Mikovou, Zuzanou Ondrisovou, Katkou Mayer, Dagmar Turnerovou, Alenkou Dúbravčíkovou a Zuzanou Palkovou.

networking V E-ženách som už dlhšie, ale naplno som pochopila silu networkingu až tento rok. Všetko to začalo Kamilkiným príspevkom na stránke E-žien, že hľadá partnerov pre svoj webwww.menucka.sk, chystala súťaž a tak som jej napísala, že ju rada zasponzorujem. Bežala tesne pred Valentínom, mala vcelku dosť zapojených ľudí, takže spokojnosť bola na obidvoch stranách (aspoň dúfam). O nejaký čas (znovu na FB E-žien) písala, že potrebuje vyriešiť outdoorový rollup – reklamný stojan. Odporučila som jej firmu, ktorá vyrába Beachflagy – také tie vlajočky, ktoré na rozdiel od roll-upu prežijú aj vo vetre.

 

Potom sme sa náhodou stretli na workshope o Facebooku v CafeMonsters, kde bola aj Miriam Miková (Vychovám zo syna džentlmena) a Zuzka Ondrisová (Tvárová joga). Na workshope sme sa bavili o tom, že pre zvýšenie návštevnosti, lajkov a zdieľaní je najlepšie usporiadať súťaž. A keďže všetky tri majú zaujímavé projekty, spomenula som im, že vyrábam darčekové predmety, ktoré súvisia s ich podnikaním. Slovo dalo slovo a do dvoch týždňov sme usporiadali štyri súťaže – na Menučkách, na Vychovám zo syna džentlmena, na Tvárovej joge a aj na Zuzkinej českej stránke – Obličejovájóga.

Menučka:

networking

Vychovám zo syna džentlmena:

spolupráca

Tvárová joga a Obličejová jóga:

spolupraca

networking

Veľmi rada by som zdôraznila najmä tú poslednú súťaž s Obličejovou jógou – Zuzka ju podporila aj platenou reklamou a ten dosah bol fantastický – 2300 lajkov, 1141 zdieľaní a 795 komentov. Pred súťažou bol počet lajkov na stránke 63 a po skončení neuveriteľných 850. Fantastický výsledok, čo poviete?


Spolupráca E-žienTým sa naše networkovanie neskončilo, ale pomerne úspešne rozbehlo. So Zuzkou a Kamilkou sme si ľudsky veľmi sadli, začali vcelku intenzívne písať a dohodli na pracovnom obede u Katky Mayer Grunte. Tri hodiny sme si dávali navzájom feedbacky na naše projekty, weby a facebookové stránky. A rozhodne to nebolo len mazanie medu cez ústa, aj sme si pokritizovali a jedna druhej povedali, čo by sme možno spravili inak. Prezradili sme si navzájom také vychytávky, že sme len oči otvárali (od jednoduchej úpravy fotiek cez zmenšovanie množstva fotiek jedným klikom až po to, ako pozvať ľudí, ktorí lajkli váš príspevok, na vašu FB stránku). Za mňa môžem povedať, že ma to veľmi nakoplo k niektorým zmenám, o ktorých som len rozprávala, ale nemala sa k tomu, ich reálne aj uskutočniť. Takže vďaka Zuzke píšem konečne svoj dlhoplánovaný E-book. Ďakujem Zuzi ! Toto networkingové stretnutie bolo presne to, čo som potrebovala. Pracujem aktuálne z domu, takže mi veľmi chýba socializácia a niekedy sa tak zacyklím sama v svojom projekte a v sebe, že sa naň neviem pozrieť zhora. Manžel je architekt, niektoré veci mu rozprávať je úplne zbytočné, lebo žije vo svete čiarok a pôdorysov. Je veľmi prínosné a dôležité pozrieť sa na svoj projekt z inej perspektívy, a práve vďaka tomuto stretnutiu sa mi to podarilo. Teším sa, že sme sa dohodli na ďalšom a hlavne, vždy keď na niečím dumám, viem že sa na nemôžem obrátiť. Aj keď sa nie vždy vo všetkom zhodneme :). 

networkingAko som spomínala, stretnutie sme mali v Grunte – to je skvelá reštaurácia, ktorú vlastní ďalšia Ežena - Katka Mayer. Tá hľadala niekoho, kto by jej pomohol „naliať obsah" do wordpress šablóny, pretože mali tesne pred otvorením. Napísala som jej a voilá - http://www.gruntrestaurant.sk/  už okrem výborného jedla má aj obsah na webe.

Keď som potrebovala nafotiť nový produkt v eshope – Kabelkoháčiky, napísala som jej a do dvoch hodín som už v Grunte cvakala o sto tristo. 

spoluprácaNa výbornom Andrejkinom workshope o PR som spoznala Daju – to je tá krásna ryšavka, čo miluje Pin-up štýl a má fantastickú červenú megasuknisko, ktorú skombinuje s Conversami a vyzerá famózne. Po školení sme si vymieňali kontakty a Daja napísala svoje číslo na papierik a spomenula, že nemá vizitky. Slovo dalo slovo, sadla som za počítač a o pár dní už vizitky mala. Zeleno-oranžové, bodkované, presne také, ako si vysnívala.

 

Pochválila sa nimi aj na FB a vzápätí sa mi ozvala Alenka Dúbravčíková (Provitality), s ktorou teraz riešime grafickú stránku jej Ebooku.

Na inom E-ženovskom stretnutí som tiež spoznala Zuzku Palkovú, ktorá je výborná koučka. Stretli sme sa, porozprávali a prišli sme na spôsob, akým prepojiť naše podnikania a pracujeme na koncepte nového projektu, ktorý dúfam čoskoro predstavíme.

Všetko do seba akosi zapadá a náhody sa prepájajú ako neviditeľná sieť. Keď tak nad tým premýšľam, pred pol rokom som žiadnu z týchto žien nepoznala. Ani osobne, ani virtuálne. A teraz s nimi úzko spolupracujem, radím sa a som veľmi vďačná za to, že som ich vďaka E-ženám mohla spoznať. Obohacujú nielen môj pracovný život, ale i ten súkromný. A to je na nezaplatenie.

Veronika Bošková

 

                              Chcete odoberať  Spravodaj zo sveta E-žien?

spravodaj

Naše off-line aktivity

Ako podnikať a Ako prosperovať vďaka talentu - 29.03.2017

Raňajky s E-ženami v Bratislave - 12.4.2017

Celodenný workshop Ako napísať knihu - 20.4.2017

Informačný seminár Virtuálne asistentky a umenie delegovať - 22.4.2017

 

Odhaľte nám vaše otázky a pýtajte sa

       e-poradňa      

Pošlite nám otázku do E-poradne. 

 

                          

 

 

 

 

 

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie