Tamara Osaďanová

Tamara Osaďanová

spolukoordinátorka OZ E-ženy finančné služby gastronómia online marketing

Mojich Top 5 talentov: Empatický, Strategický, Vymýšľajúci, Budúcnosť, Zodpovedný

Moja webstránka:

www.bruncher.sk

Moja peňaženka

tamara.ezeny.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:

K online podnikaniu som sa dostala počas prvej materskej dovolenky v roku 2012, kedy som založila originálny eshop a zážitkovú donáškovú službu raňajok a brunchov www.bruncher.sk. Prvou podnikateľskou organizáciou, ktorá mi v mojich začiatkoch veľmi pomohla a nasmerovala ma tam, kde som potrebovala, boli práve E-ženy. Moja neutíchajúca potreba sebarealizácie popri dieťati, túžba smieť si sama menežovať čas, ktorý venujem sebe a rodine (aspoň taká bola idea :)) boli hlavnou motiváciou, ktorá viedla k odvahe vykročiť do sveta podnikania. Túžila som tiež prispieť k skvalitneniu služieb v gastronómii na Slovensku a priniesť nový produkt, ktorý by robil druhým ľuďom radosť a zefektívňoval ich podnikanie.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:

Podnikať som začala v podstate už počas štúdia na vysokej škole formou SZČO, najskôr na part time a neskôr po skončení školy na fulltime pozícii lektorky Anglického jazyka v jazykovej škole Empire, kde som pôsobila 5 rokov až do prvej materskej v roku 2010. Počas tohto obdobia som sa vypracovala na pozíciu Master lektorky (učila som prevažne Callanovou metódou, neskôr Direct English  dospelých, maturantov, chvíľu aj deti, tiež vo firmách Business English) a Senior teamleaderky (viedla som sprvu tím lektorov a neskôr aj tím tímlídrov). Som držiteľkou medzinárodných Cambridgských certifikátov FCA a CAE, takisto aj štátnice z AJ.

Čo som vyštudovala:

Pedagogickú fakultu - odbor Učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ na PdfUK v Bratislave. 

V čom podnikám teraz:

  • Ako spolukoordinátorka E-žien sa venujem organizovaniu stretnutí a workshopov, podnikateľskému poradenstvu na Biznis rande, tvorbe projektov, fb marketingu. Spolupodieľam sa na vytváraní strategických partnerstiev a plánov pre združenie, pomáham prepájať E-ženy a ich podnikania, pripravujem zaujímavé rozhovory. Vychádzam z cenných skúseností a zručností, ktoré som sa popri vlastnom podnikaní naučila a nadobudla.
  • Okrem syna a o šesť rokov neskôr aj dcéry som medzitým priviedla na svet aj Bruncher (r. 2013) - zážitkovú donáškovú službu raňajok a brunchov do postele či do práce, ktorá združuje ľudí, milujúcich raňajky a zdravé, kvalitné jedlo www.bruncher.sk. Tento projekt som po troch rokoch podnikania pozastavila práve z dôvodu odchodu na materskú, momentálne čaká na niekoho, koho si pritiahne, aby mu vdýchol nový život :). Ak vás lákajú informácie, ako si založiť vlastné podnikanie v gastronómii, či vás zaujala možnosť prevzatia služby Brunchera, poskytujem konzultácie na tému Ako podnikať v gastronómii.
  • K predošlým aktivitám som si do života pritiahla novú oblasť. Keďže sa rada posúvam vpred a prijímam nové výzvy, vďaka mojim skúsenostiam nielen v biznise, ale aj v osobnom živote, som sa preto rozhodla pre iný smer, ako bol ten pôvodný vo svete gastronómie. Ako svoje poslanie vnímam pomoc pri nastavovaní osobných či firemných financií. Pritiahla som si do života príležitosť vzdelávať sa v oblasti finančnej gramotnosti a to, čo som sa naučila, s radosťou odovzdávam ďalej (napríklad aj formou sekcie Moja peňaženka v našej E-poradni). Smiem tak pomáhať v jednej z kľúčových oblastí, ktoré majú vplyv na to, ako žijeme a ako sa nám darí plniť si sny a plány nielen v osobnom živote, ale aj pracovnom. Ako finančná sprostredkovateľka ozdravujem osobné financie a pomáham preličiť a nastaviť to, čo v peňaženke nefunguje, ako aj iné finančné služby, ktoré klienti potrebujú. Zároveň si budujem svoju firmu, v ktorej ponúkam možnosť podnikania a rastu, osobného aj finančného. Učím sa od ľudí, ktorí sa vo finančnej oblasti pohybujú už vyše 18 rokov. Rada odovzdávam cenné a praktické rady do života ďalej na osobných konzultáciách na tému Ako ozdraviť svoje financie. Zároveň je pre mňa veľmi zmysluplné prepojenie podnikateľského sveta s tým ženským, preto spojenie so spolukoordinovaním v E-ženách je pre mňa skvelá kombinácia. Som veľmi vďačná za toto spojenie a príležitosť.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:

V Bratislave a blízkom okolí.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:

Online podnikanie napĺňa moju potrebu sebarealizácie, dáva mi príležitosť spoznávať nových ľudí a nové výzvy, posúva ma vpred nielen pracovne, ale hlavne v osobnom rozvoji. Pretože práca na sebe ide ruka v ruke so zdokonaľovaním svojich zručností a rozvíjaním talentov.

O mojej rodine:

Podnikanie mi dáva možnosť zariadiť si čas podľa potrieb rodiny. Dokážem tak skĺbiť rodinný a pracovný čas, som súčasťou dôležitých životných udalostí mojich detí, o ktoré by som možno pri klasickom zamestnaní prišla. Táto časová sloboda a flexibilita je pre mňa a moju rodinu veľmi cenná.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:

Svoj voľný čas venujem rodine, blízkym priateľom, ako aj sama sebe. Rada chodím do lesa načerpať silu z prírody, rada čítam, cvičím, plávam, hrám volleyball, cestujem na zaujímavé miesta v dobrej spoločnosti, či sa venujem osobnému rozvoju.

Pre členky E-žien ponúkam zdarma konzultáciu na tému Ako ozdraviť svoje financie, ktorú majú vo výhodách členstva. Ak máte záujem kontaktovať ma, môžete tak urobiť na adrese tamara@e-zeny.sk, poteším sa :)

 

Rozhovor o talentoch, podnikaní, časovej a finančnej slobode TU.

 

 

Prihlásenie