Katarína Mayer

Katarína Mayer

blogerka copywriterka marketing a PR

.

Moje web stránky:
mayer.ezeny.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Venujem sa prioritne copywritingu a písaniu. Je to svet, ktorý sa proste presunul
z papierovej podoby do tej online. Dnes už nepíšem brožúry alebo tlačové správy, ale newsletter, blog alebo článok na web. Takže asi nešlo o inšpiráciu, ale prirodzený vývoj.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pracovala som v PR a venovala som sa lobbyingu v zahraničí. Ale vlastne som vždy písala, či už v korporácii alebo v agentúre. Mám bohaté skúsenosti so strategickou prípravou komunikačných kampaní. Okrem toho som sa venovala krízovej komunikácii, programom na podporu budovania povedomia o produkte alebo značke, event manažmentu. Rozvíjala som biznis networking so záujmovými skupinami (stakeholders). Svoje skúsenosti som zúročila aj v neziskovej sfére.

Čo som vyštudovala:
Som ekonómka. Študovala som na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela.

V čom podnikám teraz:
Pripravujem dva blogy, ktoré už dúfam čoskoro predstavím svetu. Jeden z nich v oblasti umenia a jeden skôr taký osobný, v angličtine, ktorý by som chcela uviesť aj za hranicami Slovenska. Práve dokončujem Udemy kurz o online marketingu, takže sa chystám zúročiť inšpiráciu.
Okrem toho, pracujem na svojej prvej knihe, ktorú, dúfam, čoskoro aj vydám. Písanie ma veľmi napĺňa. Absolvovala som niekoľko kurzov písania s americkými autormi v on-line škole písania a chcela by som konečne roztancovať písmenka po papieri.
PR klientov už síce nevyhľadávam, ale ak ma nadchne téma, tak hlavne v oblasti písania a strategického poradenstva alebo aj prípravy eventov sa rada zahrám.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Bratislava

O mojej rodine:
S rodinou - manželom a dvomi synmi - žijeme v dedinke Nickelsdorf na Rakúsko-Maďarskej hranici. Domov a rodina sú pre mňa dôležité a prispôsobujem im svoje pracovné tempo. Súkromie je na prvom mieste.

Iné pracovné aktivity:
Keď mám časovú kapacitu, tak sa rada chytím akéhokoľvek projektu, ktorý ma nadchne a cítim, že ho môžem niekam posunúť. Rada pracujem s ľuďmi, ktorí ma inšpirujú. Momentálne pripravujeme so skupinkou E-žien a ďalšími nadšencami projekt pre deti. Zároveň sa aktívne podieľam na rozvoji E-žien – pôsobím v redakčnej rade, plánujeme spolu medzinárodný rozvoj a najnovšie sa venujem príprave relácie o E-ženách na TabletTV.sk.
Baví ma vypočuť si nápady, poriadne ich prežuť, upratať priority a vymyslieť ako ich zrealizovať - strategicky a takticky. Okrem toho, viem pomôcť pri "upratovaní" procesov a vytváraní organizačných štruktúr malých a rozbiehajúcich sa firiem.

Voľnočasové aktivity:
Milujem cestovanie. Rada čítam, prechádzam sa a píšem. V zime lyžujem a háčkujem. A odkedy žijem v Nickelsdorfe a mám záhradku, tak aj tá sa stala súčasťou môjho voľného času.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Počas mojej firemnej kariéry som sa podieľala na mnohých projektoch, na ktoré som hrdá. Moje podnikanie je však ešte len v plienkach, takže je skoro sumarizovať výsledky.

Ciele, priania, posolstvá:
Život podľa mňa nie je o výsledkoch, ale o zážitkoch. Mojou túžbou je žiť tu a teraz, v harmónii s okolím a prírodou.

 

Moje články a rozhovory nájdete na blogu E-žien

Táto stránka používa cookies. Viac info