Elena Vargová

Elena Vargová

Konzultant a kouč oblasť riadenia a organizovania firiem

.

Moje webstránky:
www.manazujte-s-usmevom.sk 
www.consultpoint.sk 

manazujte-s-usmevom.ezeny.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Moja prirodzená túžba zdieľať s ľuďmi dobré veci, ktoré mi pomohli, posunuli ma vpred a online svet dáva v tomto priestor bez hraníc :-)

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Po štúdiu na ekonomickej VŠ som začala ako dievča pre všetko v jednom malom vydavateľstve popri ďalšom štúdiu psychológie.
Neskôr som sa cez asistentku, a zo dva „hľadacie" pokusy vo finančnej sfére dostala príležitosť pracovať pre Talianov, ktorí chceli vybudovať novú výrobnú firmu. Najprv som sa starala o komplet administratívu, no po pár mesiacoch ma majiteľ oslovil s ponukou riadiť celý podnik. S mojim tímom sme postavili fabriku na zelenej lúke, rozbehli výrobu, nainštalovali technológie, naberali a strácali ľudí a učila som sa s nimi pracovať. Riadila som postupne od 4 až do 130 ľudí, Prešla som vo firme všetkým - cez recepciu, sklad, účtovníctvo, personalistiku, obchod, nákup, financie, ale aj technológiu, kvalitu a výrobu. Bola som zodpovedná za otvorenie pobočiek vo Veľkej Británii a v Rusku. Vďaka intenzívnemu koučingu majiteľa a kolegov z Talianska, ako aj mnohým pracovným stážam v Taliansku, som sa naučila veľmi dobre po taliansky.

Na tejto ceste, popri intuitívnom riadení, vlastných pokusoch a omyloch samouka, som spoznala aj manažérsky a administratívny systém postavený na zdravom rozume a prirodzených zákonoch života akéhokoľvek typu organizácie. Svojou jednoduchosťou a výsledkami pri zavádzaní jednotlivých manažérskych nástrojov do praxe ma úplne očaril. Absolvovala som mnoho seminárov v oblasti manažmentu, plánovania, predaja a pod. a postupne celý systém do firmy úspešne zaviedla. Po 7 rokoch, kedy som už firme dala všetko, čo som mohla som sa s firmou korektne rozišla a prijala výzvu ísť do konzultačnej činnosti v oblasti riadenia organizovania, aby som pomohla aj v iných firmách k podobným výsledkom. Moje srdce „zavibrovalo" a povedala som si, že to musím aspoň skúsiť :-)

Čo som vyštudovala:
Ekonomická univerzita BA, Národohospodárska fakulta, Katedra Finančná sústava a peňažníctvo
Predtým Gymnázium Poprad, Popradské nábrežie

Business Success - množstvo seminárov s dôrazom na manažérske zručnosti

Online vzdelávanie popri materských "dovolenkách":
David Kirš - Miliónové impérium, E-mail Academy...
Erik Hoffmann - Raketový predaj + osobné konzultácie
Rozličné kurzy v oblasti osobného rozvoja so zameraním na zlepšenie komunikácie, orientácie v čase a priestore, schopnosti žiť v prítomnosti bez vplyvu minulosti, anatómia ľudskej mysle, ako zlepšovať rôzne stavy v živote, ako zlepšovať vzťahy a ako riešiť konflikty, ako dosahovať svoje ciele-plány-sny, ako si poradiť s útlakom vo svojom okolí a v spoločnosti a mnohé iné.

V čom podnikám teraz:
Pracujem ako konzultantka v spoločnosti Consult Point s.r.o. - Manažujte s úsmevom.
Zameriavame sa s mojim skúseným kolegom Vaškom - mojim „bráškom" na to, aby vďaka správne zavedeným správnych manažérskych nástrojov mali majitelia firiem vedomosti, zručnosti, získali ochotu a čas dať svoju firmu a svojich ľudí do pohody tak, aby mohli všetci spolu úspešne napredovať, expandovať a radovať sa zo svojej práce. Navzájom sa v našich projektoch podporujeme, supervízorujeme, ak treba, zastúpime, učíme sa od seba i od klientov.
Navyše, keďže som sa popri materských dovolenkách veľa venovala nášmu online zviditeľneniu, naučila som sa vybudovať web stránky, trošku html kódovať, pochopila som praktický online aj offline marketing a aj vďaka týmto mojim skúsenostiam ma čoraz častejšie klienti oslovujú s poradenstvom aj v tejto oblasti :-)

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Žijem v Poprade, osobné konzultácie poskytujem najmä v Poprade a okolí do 150km, keďže sa starám sama o dvoch malých škôlkárov, no viem sa dohodnúť a zorganizovať aj ďalej, ak je to potrebné a želané.
Skype konzultácie viem poskytnúť samozrejme komukoľvek, kdekoľvek :-)

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
V prvom rade som sa vďaka online podnikaniu vôbec naučila, čo to je a tiež ako to technicky i esteticky celé spraviť.
No samozrejme najviac, čo mi - nám online podnikanie dáva, je spoznávanie sa s novými ľudmi a skvelý pocit, že vďaka nemu vieme pomôcť omnoho väčšiemu počtu ľudí a firiem, ako nám dovoľujú naše fyzické kapacity.

O mojej rodine:
Som vydatá od roku 2005, máme dvoch malých chlapcov.
Náš ocko pracuje zatiaľ v zahraničí a vídame sa s ním málo, no veľmi sa tešíme, že sa k nám čoskoro vráti.
Snívame o malom domčeku alebo aspoň chalupe, pretože milujeme prírodu a trávime veľa času v lese, vždy, keď sa dá :-)

Iné pracovné aktivity:
Vrámci mojej práce píšem občasne články na našom blogu www.consultpoint.sk/blog a pripravujem vzdelávacie ebooky a rôzne praktické pomôcky pre manažérov a podnikateľov a vediem Klub Manažujte s úsmevom - zatiaľ online na www.manazujte-s-usmevom.sk a čoskoro budem organizovať aj živé kluby.
Pomáham pri rozbehu Montessori školy u nás v Poprade

Veľmi pozvoľna sa angažujem v MLM DoTerra - esenciálne oleje

Voľnočasové aktivity:
Bylinky, liečivé olejčeky, príroda, literatúra

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Mojimi výsledkami sú úspechy v podnikaní mojich klientov

Ciele, priania, posolstvá:
Aby ľudia boli aj v svojej práci šťastní a naplnení
V živote sa snažím ignorovať prehry a posúvať sa vďaka výhram
Najlepší liek na akúkoľvek neprajnosť či neúspech pre mňa vystihuje citát L.R. Hubbarda - „Prekvitaj a prosperuj" a to sa snažím žiť a dosahovať ako pre seba, tak pre moju rodinu, priateľov i klientov

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
- 4 osobné konzultačné hodiny pre ženy podnikateľky alebo manažérky, ktoré riadia tím ľudí a chcú sa posunúť vpred so svojimi manažérskymi zručnosťami, potýkajú sa s problémami s personálom, riadením firmy alebo zorganizovaním práce - výsledok bude zoznam konkrétnych krokov, čo treba urobiť pre vyriešenie jedného problému, ktorý možno trápi najviac
- následne poskytnem skype konzultáciu v rozsahu do 1 hodiny ohľadom týchto krokov a ďalšie nasmerovanie
- v prípade záujmu o ďalšie konzultácie sa rada dohodnem na výhodnejších cenách za konzultácie pre žienky z e-zeny

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info