Elena Vargová

Elena Vargová

Konzultant a kouč oblasť riadenia a organizovania firiem

.

Moje webstránky:
www.manazujmehravo.sk 
www.webujmehravo.sk 
www.zimehravo.sk


manazujmehravo.ezeny.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Hľadala som cestu, ako sa uplatniť popri materských dovolenkách a narazila som na projekty Eženy a Podnikanie z pláže. Oba mali pre mňa niečo do seba, začala som ich sledovať, vzdelávať sa, až sa mi celkom vykryštalizovala mozaika, ako pôsobiť a podnikať online.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Po štúdiu VŠ (1999) som si prešla asistentskými pozíciami, pokúšala som sa uplatniť vo finančnej sfére, riadila som menšie administratívne úseky v malých firmách.
Mojou najväčšou a zároveň poslednou skúsenosťou v pozícii zamestnanca bola rola Výkonnej riaditeľky v talianskej výrobnej spoločnosti počas rokov 2001-2007. S mojim tímom sme vybudovali fabriku na zelenej lúke, rozbehli výrobu v 3-zmennej prevádzke, nainštalovali technológie, naberali a strácali ľudí. Veľká a naozaj kľúčová škola života. Prešla som vo firme všetkými oddeleniami, kde som spoločne s mojim tímom vytvárala a zavádzala systémy - cez recepciu, sklad, účtovníctvo, personalistiku, obchod, nákup, financie, ale aj technológiu, kvalitu a výrobu. Riadila som postupne od 4 až do 130 ľudí. Podarilo sa nám dosiahnuť stabilný rast firmy s obratom rádovo v stovkách miliónov korún so ziskami rádovo niekoľko desiatok mil. korún (vtedy ešte slovenských :-)).
Neskôr som bola som zodpovedná za otvorenie pobočiek vo Veľkej Británii a v Rusku. Vďaka intenzívnemu osobnému vedeniu majiteľa a kolegov z Talianska, ako aj mnohým pracovným stážam v Taliansku som sa okrem technických znalostí a manažérskych zručností naučila aj veľmi dobre po taliansky. Po 7 rokoch, kedy sme si s firmou vzájomne dali všetko, čo sa dalo, sme sa korektne rozišli.
Vďaka tejto skúsenosti som objavila v sebe schopnosť sa naučiť čokoľvek a vášeň získavať skúsenosti v najrôznejších oblastiach.
Aj preto som následne prijala výzvu stať sa konzultantom v oblasti riadenia, organizovania a podnikania, aby som pomohla aj v iných firmách k podobným výsledkom. Moje srdce „zavibrovalo" a vedela som, že toto je moja cesta. To bol v podstate štart môjho podnikania a nového života. Založila som si vlastnú firmu MANAGEMENT SUPPORT s.r.o. (od r. 2008) a časom tiež rodinu :-) Obe fungujú úspešne dodnes :-D

Čo som vyštudovala:
Ekonomická univerzita BA, Národohospodárska fakulta, Katedra Finančná sústava a peňažníctvo
Business Success - množstvo seminárov s dôrazom na manažérske zručnosti
Online vzdelávanie popri materských "dovolenkách":
David Kirš - Miliónové impérium, E-mail Academy...
Erik Hoffmann - Raketový predaj + osobné konzultácie
Rozličné kurzy v oblasti osobného rozvoja so zameraním na zlepšenie komunikácie, orientácie v čase a priestore, schopnosti žiť v prítomnosti bez vplyvu minulosti, anatómia ľudskej mysle, ako zlepšovať rôzne stavy v živote, ako zlepšovať vzťahy, ako riešiť konflikty, ako dosahovať svoje ciele-plány-sny, ako si poradiť s útlakom vo svojom okolí a v spoločnosti a mnohé iné.

V čom podnikám teraz:
Moja hlavná podnikateľská činnosť je tvorba webových stránok a konzultácie v oblasti podnikania, manažmentu, marketingu.
Som autorkou projektov Manažujme hravo, Webujme hravo a Žime hravo, ktoré vystihuje a zastrešuje môj slogan:
TVORME SVOJU BUDÚCNOSŤ SAMI, HRAVO, S ĽAHKOSŤOU
V rámci týchto projektov zdieľam svoje približne 25-ročné skúsenosti z oblasti riadenia a práce s rôznymi typmi tímov, z konzultačnej činnosti, organizovania rôznych typov podujatí, z práce s deťmi a mladými z rôznych sociálnych skupín, a tiež z marketingu, online sveta a tvorby webových stránok.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Žijem v Poprade, pracujem prevažne z domu, avšak bežne konzultujem online vrámci celej SR aj ČR a aj ďalej. Takže - bez hraníc :-)

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Online svet mi dáva slobodu a priestor bez hraníc, možnosť pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek, predávať kamkoľvek a koľkokoľvek, bez obmedzení kvôli fyzickým alebo časovým kapacitám.
Dokážem využívať online nástroje pre online predaj, email marketing, získavanie kontaktov a nových spoluprác.
No a v neposlednom rade mi online podnikanie prinieslo do života množstvo skvelých ľudí z celého sveta :-) Pár priateľov by som bez neho zrejme nikdy nemala možnosť spoznať... <3

O mojej rodine:
Som vydatá od roku 2005, máme dvoch synov a túžime ešte po jednom dieťatku. Chalani Alex a Leo „študujú" v montessori systéme, manžel Tibor je úžasne ústretový, chápavý a podporujúci v mojich aktivitách. Všetci traja sú si vedomí svojej duchovnej podstaty, čo nám všetkým vytvára veľmi podporujúce zázemie domova :-)
Snívame o malom domčeku alebo aspoň chalupe, pretože milujeme prírodu a trávime veľa času v lese, vždy, keď sa dá :-)

Iné pracovné aktivity:
Vediem networkingový Klub Manažérka s úsmevom - online i offline, v rámci ktorého na pravidelnej báze vysielam online Československý Online Netwroking pre ženy a Okienko s koučom.
Tvorím zážitkovo-vzdelávací program osobnostného rozvoja pre ženy, deti, mládež i celé rodiny ŽIME HRAVO, k čomu zakladám OZ.
Píšem a tvorím články, ebooky a rôzne praktické pomôcky pre manažérov a podnikateľov.
Tvorím online kurz „Webujme hravo - Krok za krokom".
Aktívne pomáham v popradskej Montessori akadémii.
Som v MLM sieti DoTerra - esenciálne oleje

Voľnočasové aktivity:
Osobnostný rozvoj
Bylinky, liečivé olejčeky, príroda, literatúra

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Mojimi výsledkami sú úspechy v podnikaní mojich klientov. Referencie od nich nájdete na mojich weboch www.webujmehravo.sk a www.manazujmehravo.sk.

Ciele, priania, posolstvá:
Moje najbližšie ciele:
1. Úspešne rozbehnúť OZ Žime hravo a v rámci neho najmä tábory pre rodiny s deťmi zamerané na osobnostný rozvoj
2. Vypustiť kurz pre mládež na rozvoj zručností v oblasti organizovania, manažovania a finančnej gramotnosti
3. Vypustiť online kurz „Webujme hravo krok za krokom" pre ženy, ktoré si chcú vytvoriť zmysluplne svoj web samy, hravo, s ľahkosťou :-)

Priania:
Chcem meniť svet k lepšiemu. Želám si, aby ľudia boli v živote aj v svojej práci šťastní, slobodní a naplnení a verím, že svojou troškou k tomu dokážem prispievať.

Posolstvá:
V živote sa snažím ignorovať prehry a posúvať sa vďaka výhram, zjednodušene povedané - „sa z toho nepose**em!"
Najlepší liek na akúkoľvek neprajnosť či neúspech pre mňa vystihuje citát L.R. Hubbarda - „Prekvitaj a prosperuj" a to sa snažím žiť a dosahovať ako pre seba, tak pre moju rodinu, priateľov i klientov.

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
1. 50% zľava na konzultáciu „Vyšperkuj svoj web" v trvaní 90 minút:
Počas 90 minút s vami prelúskam váš web, dám vám odporúčania, čo a ako vylepšiť, nastaviť, aby mohol váš web vďaka svojej zrozumiteľnosti, logike, jednoduchosti i estetike začať priťahovať viac správnych ľudí a aby bol pre vás nástrojom k prosperite a hojnosti. Plná cena konzultácie je 72,- eur s DPH, pre Eženy je to len 36 eur s DPH.
Poznámky:
- keďže potrebujem najprv web nacítiť, porozumieť mu a pripraviť sa, aby náš spoločný čas bol efektívny a čo najlepšie využitý, prosím, pošlite mi link na svoj web aspoň 3 dni pred konzultáciou.
- v prípade záujmu o ďalšie konzultácie sa rada dohodnem na výhodnejších cenách za konzultácie pre žienky z Eženy

2. možnosť zúčastniť sa ako jedna z hlavných hrdiniek v pravidelnom Československom Online Networkingu pre ženy. Všetky informácie na stránke https://manazujmehravo.sk/online-networking-pre-zeny/. Eženy dostanú v prípade záujmu prednosť v poradí

3. možnosť zúčastniť sa ako hlavná hrdinka online rubriky „Okienko s koučom"
Je skvelé mať pri sebe inšpiratívnych ľudí s podobnými hodnotami, s nadhľadom, s niekým, kto dokáže byť ľuďom na kúsok cesty sprievodcom. Poznám množstvo úžasných žien, ktoré majú chuť, skúsenosti, schopnosti a ambíciu takýmto sprievodcom pre ľudí byť. Postupne predstavujem svetu žienky koučky, na ktoré sa môžu vďaka ich príbehu a energii, ktoré nazdieľajú počas vysielania, obrátiť, ak nadobudnú pocit, že ste na jednej vlne. Eženy dostanú v prípade záujmu prednosť v poradí.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info