Mária Černická

Mária Černická

Slovieni tvorba vyšívanie textil tradície audiotext knihy

.

Moje webstránky:
www.slovienka.sk 

maria.ezeny.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Sloboda, flexibilita, neobmedzený priestor, byť si pánom svojho času a tiež naplno sa venovať svojej rodine. Je pre mňa veľká výzva, byť s rodinou (doma) a popritom si vedieť organizovať prácu, byť online :) či offline.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Študovala som a popri škole som získala rôzne skúsenosti, napr. v médiach. Potom som bola klasický zamestnanec. Pracovala som chvíľu, ako učiteľka klavíra, v reklamnej agentúre, ako obchodný manažér, neskôr v časopisoch. Všetko sa točilo o ponúkaní a komunikácii s ľuďmi. Zo všetkého ma bavila asi tá komunikácia. To je oblasť, kde som asi doma. Pred nástupom na materskú som pracovala v ženskom fitku. Takže opäť práca s ľuďmi - ženami a denná komunikácia - o hocičom.

Čo som vyštudovala:
Konzervatórium v Žiline, odbor klavír.
FiF UK v Bratislave - katedra Hudobnej vedy.
A 2,5 roka ešte FTVŠ UK v Bratislave, špecializácia Šport a zdravie, oblasť fitness. Splnený sen z detstva.

V čom podnikám teraz:
Som dosť tvorivá bytosť. Takže momentálne som túto svoju záľubu nasmerovala k väčšiemu rozvoju, rozbehu a to cez www.slovienka.sk. A tiež som začala na RD popri svojej tvorivosti nahrávať texty k rôznym historickým zaujímavostiam pre jeden portál, ktoré sú voľne dostupne pre verejnosť.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Most pri Bratislave - časť Studené

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Keďže máme Domácu školu a škôlku, obe deti sú so mnou doma, tak moje online podnikanie mi pomáha zariadiť si svoj pracovný čas tak, aby som všetko čo potrebujem stíhala, napr. aj v takom poradí, akom chcem ja.

O mojej rodine:
Som vydatá. Mám dve krásne deti (9 ročná a 4 ročný) a úžasného, chápavého muža.

Iné moje pracovné aktivity:
Všetko čo príde, chytí ma za srdce. Napísala som pár malých poučných príbehov o zvieratkách, ktoré by som chcela vydať. Tiež háčkujem - náušnice, sovy a chobotničky. No a momentálne to bude tiež aktivita v e-ženách, na čo sa veľmi teším a budem môcť napredovať a rozvíjať to, čo ma baví a chcela by som sa postupne tomu venovať.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Ručné práce, čítanie, prechádzky po prírode s rodinou, alebo len tak byť, sama so sebou, popíjať kávu a mať hlavu čistú bez myšlienok :).

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Príjemné. Pre mňa sú vzácne všetky. Každá mi niečo dáva. Posúva vpred.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Prvom rade sa snažím byť tu a teraz. Učia ma to moje deti. Ale čo by to bol za život nič také nemať? :) Takže živiť sa tým, čo ma baví. Rozdávať úsmev, radosť, pomoc okolo seba. Slovienku.sk rozvinúť do (rodinnej) firmy, ktorá postupne dá prácu tým, ktorí sa budú tešiť, že tiež tvoria. Ďalej pracovať na sebe, viac počúvať svoj vnútorný hlas. Dotiahnuť veci do konca, ako napr. vydať spomínanú knihu pre deti a možno sa písaniu aj venovať. Sú dni kedy mi chodia nápady, rýchlo si ich spisujem, takže plán je ich postupne zrealizovať. Ale, ako viem, všetko má svoj čas. A ešte organizovať zaujímavé stretnutia či len so ženami, alebo aj s členmi rodiny.

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
10% zľava z produktov na www.slovienka.sk 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info