Je v poriadku hľadať, kým nájdeme, čo si želáme nájsť

Vždy som obdivovala ľudí, ktorí mali plno záujmov a koníčkov. Keď som sa pre niečo nadchla, držalo ma to dovtedy, kým som v tom bola ako-tak dobrá. Nieže by ma neskôr prestali baviť, ale prišlo zase niečo nové, čo ma zaujalo a chcela som sa to naučiť a vyskúšať si to...

Presne tak som to mala aj s prácou. Mám za sebou bohatú skúsenosť v rôznych pracovných oblastiach. Zamestnávatelia na mňa často hľadeli ako na fluktuanta a ja som cítila krivdu. Svoju prácu som si robila svedomito a zodpovedne, dokonca so zápalom a radosťou, až kým som sa nedostala do bodu, že som v tom bola skutočne dobrá a začala som sa nudiť. Chcela som sa opäť naučiť niečo nové a posunúť sa.

 

Je v poriadku hľadať, kým nájdeme, čo si želáme nájsť

 

Dlho som si vyčítala, prečo mám neustálu potrebu púšťať sa do niečoho nového a nechápala som, prečo sa neviem zamerať len na jednu vec alebo jeden odbor a zotrvať. Tak ako to majú ostatní okolo mňa.

Nedávno som si vypočula ukážku mentoringu Čo viem, čo chcem, v ktorom som našla svoje Aha momenty. Najmä tie, ktoré sa týkali multižánrovosti, čo mi dalo hľadanú odpoveď na moje nekonečné otázky o tom, prečo ma tak veľmi bavia nové veci. Mentoringové cvičenie Čo viem, čo chcem je hravá forma rozhovoru, v ktorom sú naozaj skvelé odpovede o tom, ako nasmerovať a prepojiť naše znalosti a schopnosti s víziami a snami. Vďaka ukážke z audio rozhovoru som pochopila, že nemusí byť zlé a naškodu vyčnievať z davu alebo aj skúšať nové veci dovtedy, kým nájdeme to svoje. Stačí zmeniť uhol pohľadu.

Rozhodla som sa zainvestovať do Kurzu pre začínajúce virtuálky, o ktorom sa mimochodom nie nadarmo hovorí, že je výborný pre všetky online podnikateľky, pretože je plný užitočných zručností a popri dvoch malých deťoch som začala robiť online prácu, pri ktorej môžem svoj potenciál využiť naplno.

Aktuálne absolvujem tréning pre profi VA a najnovšie spracúvam rozhovory, ktoré máte možnosť vypočuť si na stránke ezeny.eu, so záhlavím, v ktorom je upútavka
na Spontánne rozhovory, Medzi nami E-ženami alebo populárne Audio-rádio-vílovo. Tento týždeň vyšiel napríklad rozhovor Vibračné esencie Araretama, strach a emočné odblokovanie, ktorý robila Gabi Revická s Deniskou Vidovou s ich obľúbenou respondentkou Veronikou Šablovou a spracovala ho naša kolegyňa z tréningu Evka Fuxová. Hovoria o Araretame, o práci s emóciami akými sú strach, o Sandre Epstein a jej májovej návšteve.

Čoskoro vyjde rozhovor o tom, prečo má byť dieťa po pôrode s maminou, o limbických odtlačkoch alebo rozhovor o rozdielnosti medzi súcitom a ľútosťou a mnohé iné podobné. Pri sledovaní rozmanitých tém a počúvaní rozhovorov si uvedomujem, že v tom nie som sama, ktorú baví viac vecí a pochopila som, že je v poriadku hľadať, kým nájdeme, čo si želáme nájsť.

Krásny deň,
Michaela Chorvatovičová
Virtuálna asistentka

 

Zaujímajú vás iné naše newslettre?

Hackli vám facebook? Viete, čo s tým?

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie