Články

Rozhovory s E-ženami

Rady, návody a postupy

Ďalšie články a rozhovory

 • O flamencu s Libuškou Bachratou

  V tanečných kruhoch pozná Libušku Bachratú hádam každý, najmä ako profíčku vo flamencu a v cigánskych tancoch. Každý, kto zažil Libuškine fenomenálne vystúpenie má zimomriavky pri spomienke naň. Vypočujte si rozhovor o jej príbehu v audio-rádio Vílovo.

 • Rozhovor o tantre so Stellou Krenčejovou

  Prinášame vám audio rozhovor s tantrickou učiteľkou Stellou Adi Lallou Krenčejovou, ktorá sa venuje vedomej sexualite, vaginálnemu mapingu a rôznym intímnym témam s mužmi aj ženami v rámci tantry. Vypočujte si ďalší zo série rozhovorov z Audio-rádio Vílovo.

 • Rozhovor o hormonálnej joge s Mirkou Mahima Bartošovou

  Počuli ste už o hormonálnej joge a jej benefitoch? Prinášame vám rozhovor z Audio-rádio Vílovou s Mirkou Mahima Bartošovou, ktorá počas korony uviazla na Srí Lanke. Vypočujte si rozhovor a zistite, čo ponúka hormonálna joga okrem benefitu pre fyzické telo.

 • Ako fungujú cestovné kancelárie - aktuálne

  Rozhovor z Audiorádio-Vílovo s Evou Šandalovou z CK Ma3oška, ktorá sa špecializuje na dovolenky v Rusku a s Alenou Hrehušovou z CK ORBIS AH, ktorá sa špecializuje najmä na Nemecko. Stav cestovného ruchu z pohľadu majiteliek cestovných kancelárií, členiek profesného združenia SACK.

 • MNEMO nie je NEMO

  Ani nie tak Nemo ako jeho kamoška Dori. Stotožňujete sa aj vy s problémom zapämatania si často veľmi dôlezitých vecí? Neviete čo kam odložíte? Zabudli ste doma zoznam do obchodu? Neviete si spomenúť na sviatky? Zuzka Hanzelová v článku vysvetlí, čo je to Mnemotechnika a v čom všetkom môže pomôcť. 

 • Diastáza - ako sa s ňou popasovať? PODCAST

  Vypočujte si podcast s Monikou Šrenkelovou, špecialistkou na popôrodnú diastázu. Táto téma sa týka nejednej mamičky, ktorá sa učí žiť s novým aspektom svojho tela. Tento aspekt je vnímaný a pociťovaný ako deficit, ktorého odmenou je však voňavé bábätko. No ak ste sa už rozhodli s diastázou popracovať, tento rozhovor bude pre vás určite užitočný!

 • Keď SA miluješ, nie je čo riešiť...

  Aké to je, milovať sa? Nemám na mysli teraz fyzický kontakt, ale cit k sebe. Keď sa nás niekto opýta, aké máme pocity, keď milujeme niekoho druhého, snažíme sa to vyjadriť rôznymi slovami a činmi. Niekedy je ťažké opísať, o čom je láska a navyše, každý to môže mať úplne inak. Niekedy stačí počuť krásne vyznanie, prijímať či poskytovať láskavé pohladenie a objatie, šálku čaju a zahriatie nôh pod dekou, niekedy úplne stačí len pohľad do očí a vy viete, ako na tom ste.

 • Vo svojom podnikaní je unikát, úlohu v tom zohrala aj nepríjemná nehoda

  Citát: „Ak sa niečo urobiť dá, urobte to hneď. Ak to nevyjde, hľadajte ďalšiu možnosť."

  PETER ŠTAFFEN (34) je rodený Bratislavčan. Má dve vysoké školy, plnú hlavu nápadov, vlastnú firmu, chránenú dielňu a v podnikaní vo svojom odbore je to Slovenský unikát. Po pol hodine s ním máte pocit, že nič nie je nemožné.

 • Ako si plánovať čas, keď ste sám sebe šéfom

  Dnes je z neho populárny YouTube expert, spolupracuje s rôznymi firmami, pracuje napríklad aj na projekte Spievankovo a možno poznáte jeho YouTube kanál. Prešiel si rôznymi formami fungovania v spoločnosti. Najprv ako zamestnanec v štátnom podniku, potom ako zamestnanec v súkromnom sektore, neskôr ako živnostník a v súčasnosti ako právnická osoba.

 • Dvom je lepšie ako jednému

  Rozhovor s Tamarou Osaďanovou, ambasádorkou E-žien pre spoluprácu a networking.

  ,,E-ženy ma svojím spôsobom sprevádzali od začiatku môjho podnikania. Bola to prvá inštitúcia, na ktorú som sa obrátila s otázkami, ktoré sa týkali začiatkov podnikania a dostala som odpovede," hovorí Tami.

 • Biznis networking našich členiek

  Naša sila spočíva v rozmanitosti. Harmóniu medzi nami vytvára to, čo nás spája.

  Hlavným zámerom E-žien je podpora a vzájomná spolupráca, preto nás veľmi teší každé prepojenie, ktoré naše členky medzi sebou vytvoria. A nie je ich málo. Pozrite si príklady, ako to vyzerá, keď sa ženy spájajú a nesúťažia, keď sa vedia vzájomne podporiť vo svojom podnikaní.

 • Ako podporiť kreativitu a vyhnúť sa vyhoreniu

  Kreatívne duše to majú v dnešnej dobe veľmi ťažké. Kladie sa na nich až príliš veľká zodpovednosť a očakávajú sa maximálne výsledky za minimálne náklady. Slovenská realita mnohých kreatívcov, ktorí na počkanie chrlia jeden dobrý nápad za druhým, dostanú len strohé poďakovanie, časom prípadne nechcený darček s názvom "vyhorení".

 • Cesta do duše vedie aj cez ticho

  "Viem byť ticho dlho, bezbolestne, sama aj v spoločnosti druhých ľudí. Vďaka introvertnej povahe mi to ide akosi ľahšie a nič ma to nestojí. Do konverzácie sa opäť zapojím, keď to uznám za vhodné. Čo však znamená byť v tichu organizovane som vôbec netušila." Ak ani vy, prečítajte si článok o poznaní od Evky Kopeckej.

 • Len tak sa tešiť, meditovať prácou, byť

  Občas si uvedomíme, že nám niečo chýba, a tak pre ten pocit pohody a oddychu ideme na rôzne wellness, meditačné alebo iné jogové pobyty. Napadlo mi, že by stačilo menej. Prísť do hôr, na vidiek, kde je tráva zelenšia, vzduch čistejší, ešte aj domáci ľudia sú iní, čas tu plynie inak. Prečo? Zamyslenie Zuzky Hanzelovej

 • Som na seba náročná alebo sa len nevzdávam

  Teraz po rokoch sa mi splnil sen a stala som sa členkou. Plánujem pripraviť gastronomické zážitky, podporiť začínajúcich podnikateľov, E- ženy a spolupracovať s nimi. Chcem vykonávať prácu, aby boli klienti so mnou spokojní. Článok Alenky Srogoňovej

 • Věnujme se sami sobě

  Odkaz od Aleny Vytřísalovej pre ženy-matky, aby nezabudli samé na seba a našli si popri starostlivosti o dieťa, rodinu a domácnosť aj čas pre seba.

 • Na dovolenku si vždy beriem knihu

  Rozhovor Evy Kopeckej s marketingovým riaditeľom PantaRhei Lukášom Bonkom.

 • Vnímanie priestoru

  Všetci máme skúsenosti s tým, že keď dlhodobejšie obývame priestor, po určitom čase už veľa vecí nevnímame.

 • Rozhovor s Luciou Carthy

  Lucie Carthy je priekopníčkou metódy The Work, ktorá je logickým sledom jednoduchých otázok, ktoré idú priamo k jadru veci, priamo k našej vlastnej pravde. Rozhovor pripraviala Blanka Králiková.

 • Čo je to Liečivé divadlo?

  Koncept Liečivé divadlo vznikal na mojej ceste „sebapoznaním k herectvu a herectvom k sebapoznaniu". Spája divadlo a osobný rozvoj. Vždy som vnímala divadlo ako spôsob svojej terapie. Článok Kristíny Sihelskej.

Talenty

 • Talent: Learner®

  V sérii článkov pre E-ženy, pokračujem v predstavovaní ďalších talentov. V poradí štvrtými, zatiaľ najčastejšie sa vyskytujúcimi talentmi v TOP 5 medzi E-ženami, sú 2 talenty: Learner® a Empathy®. Spoločnosť Gallup nám tieto talenty prekladá ako talenty: učiaci sa a empatický. Ako prosperovať vďaka talentu Learner?

 • Talent - Futuristic

  Som nadšená, že sa občianske združenie E-ženy drží svojho hesla: Prosperujte vďaka svojmu talentu tým, že podporuje myšlienku naozaj spoznať výnimočné talenty svojich členiek. Najrýchlejšie a najlepšie môžete spoznať svoje talenty prostredníctvom skvelého on-line dotazníku CliftonStrengths®, ktorý nám pomáha namerať zastúpenie talentov. 

 • Talent: Vymýšľajúci Ideation®

  Zatiaľ druhým najčastejšie sa vyskytujúcim talentom v TOP 5 medzi dámami v Občianskom združení E-ženy, je talent Vymýšľajúci. Ako sme to zistili? Jednoducho. Cez svetovo uznávaný online dotazník CliftonStrengths®, ktorý nám pomáha namerať zastúpenie talentov ako u jednotlivcov, tak v tímoch, spoločnostiach.

 • Až 44% E-žien má strategický talent!

  Spomedzi 29 dám, ktoré si doteraz urobili dotazník a mnohé z nich už aj absolvovali, či už individuálne alebo skupinové konzultácie, máme zatiaľ najviac zastúpenú doménu talentov: Strategického myslenia. Ide o talenty, ktoré nám pomáhajú analyzovať informácie, absorbovať, prichádzať s novými nápadmi a pod.

 • Štyri hlavné skupiny silných stránok

  Zamysleli ste sa občas nad tým, prečo ste v niečom dobrý a lepší než niekto iný? Jedným z dôvodov je, že každý z nás je jedinečnou kombináciou rôznych výnimočných silných stránok. CliftonStrengths® definuje 34 talentov (tém), ktoré sú rozdelené do 4 hlavných domén. Výraz téma nahradím pre jednoduchosť pochopenia slovom talent.

Blog očami Michaely

 • George Orwell - 1984

  Musím sa priznať, že tak sugestívnu hru som ešte nevidela. Pridáva tomu aj fakt, že z opisu jednotlivých scén mojej sestry sa tento zážitok iba umocnil. Lebo táto hra nie je len o spríjemnení si večera v divadle.

 • Pygmaliom

  "Príbeh vo mne zanechal taký silný dojem, že sa mi niektoré jeho scény odohrávajú v hlave dodnes a navždy budú mať miesto v mojom srdci." Prečítajte si Miškinu recenziu a možno sa stretnete v divadle :)

 • Trhlina – recenzia filmu

  Najnovší počin režiséra Petra Bebiaka, film Trhlina je žánrovo atypický pre našu kinematografiu. Príbeh sa odohráva v pohorí Tribeč a oplýva tajomnou mysterióznosťou.

 • Perníková dáma

  Táto hra vznikla z pera veľmi úspešného amerického dramatika Neila Simona. Je inšpirovaná životom matky speváčky Lisy Minelli. Názov vo vás môže evokovať príbeh o nejakej staršej dáme.

 • Rodáci – recenzia divadelnej hry

  Rodáci je nová divadelná hra napísaná na objednávku Slovenského národného divadla. Autori sa v nej zamerali na aktuálne problémy našej spoločnosti. 

 • Hedda Gablerová

  Odkedy bola po prvýkrát uvedená Ibsenova dráma Hedda Gablerová, prešlo 127 rokov a dnes máme tú česť stretnúť sa s ňou na doskách Slovenského národného divadla.

 • Nad našu silu

  V posledný májový deň sa v štúdiu Slovenského národného divadla uskutočnila premiéra divadelnej hry nórskeho dramatika Bjørnstjerna Bjørnsona s názvom Nad našu silu.

 • Denník Anny Frankovej

  Bolesť, strach, smútok, túžba. To sú slová, ktoré vystihujú podstatu príbehu malej Anny Frankovej. Tento príbeh je najnovším počinom režiséra Ondreja Šota.

 • Recenzia – Sklenený zverinec

  Sklenený zverinec je názov hry Tennesseho Williamsa, ktorú uviedlo divadlo Aréna.

 • Recenzia divadelnej hry Richard III.

  Dráma Richard III v SND - Je to neobyčajný príbeh, ktorý vás v okamihu vtiahne do deja tak, že budete mať pocit, akoby ste sa stali súčasťou tejto tragédie.

 • Recenzia filmu Čiara

  Sú chvíle v mojom živote, keď mi neprekáža, že nevidím. No, sú aj také chvíle, že mi je to ľúto. Posledne som si práve pri vzhliadnutí predpremiéry filmu Čiara povedala, že je to škoda. ,,Škoda, že to nemôžem vidieť na vlastné oči."

 • Máte strach z tmy? Vyskúšajte sa s ňou skamarátiť

  Tma bola odjakživa vždy hrozbou pre človeka. V tme sa dejú veci, ktoré sú oku často neviditeľné a hlavne tma je spájaná so zlom. Ale existujú ľudia, pre ktorých je tma každodennou spoločníčkou.

 • Apartmán v hoteli Bristol

  Divadelná recenzia od Michaelay Hanekovej - dámy, ktorá nevidí zrakom, ale vníma deje prostredníctvom svojich ďalších zmyslov. Prevedie vás dielom, v ktorom je pospájaných niekoľko poviedok Roalda Dahla.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info