Články

Rozhovory s E-ženami

Rady, návody a postupy

Ostatné články e-žien

Talenty

 • Talent - Futuristic

  Som nadšená, že sa občianske združenie E-ženy drží svojho hesla: Prosperujte vďaka svojmu talentu tým, že podporuje myšlienku naozaj spoznať výnimočné talenty svojich členiek. Najrýchlejšie a najlepšie môžete spoznať svoje talenty prostredníctvom skvelého on-line dotazníku CliftonStrengths®, ktorý nám pomáha namerať zastúpenie talentov. Katka Medvecová Plichtová o talente Futuristic®.

 • Talent: Vymýšľajúci Ideation®

  Zatiaľ druhým najčastejšie sa vyskytujúcim talentom v TOP 5 medzi dámami v Občianskom združení E-ženy, je talent Vymýšľajúci. Ako sme to zistili? Jednoducho. Cez svetovo uznávaný online dotazník CliftonStrengths®, ktorý nám pomáha namerať zastúpenie talentov ako u jednotlivcov, tak v tímoch, spoločnostiach. Viac v článku Katky Medvecovej Plichtovej

 • Až 44% E-žien má strategický talent!

  Spomedzi 29 dám, ktoré si doteraz urobili dotazník a mnohé z nich už aj absolvovali, či už individuálne alebo skupinové konzultácie, máme zatiaľ najviac zastúpenú doménu talentov: Strategického myslenia. Ide o talenty, ktoré nám pomáhajú analyzovať informácie, absorbovať, prichádzať s novými nápadmi a pod.

 • Štyri hlavné skupiny silných stránok

  Zamysleli ste sa občas nad tým, prečo ste v niečom dobrý a lepší než niekto iný? Jedným z dôvodov je, že každý z nás je jedinečnou kombináciou rôznych výnimočných silných stránok. CliftonStrengths® definuje 34 talentov (tém), ktoré sú rozdelené do 4 hlavných domén. Výraz téma nahradím pre jednoduchosť pochopenia slovom talent.

Blog očami Michaely

 • Trhlina – recenzia filmu

  Najnovší počin režiséra Petra Bebiaka, film Trhlina je žánrovo atypický pre našu kinematografiu. Príbeh, ktorý sa odohráva v pohorí Tribeč oplýva tajomnou mysterióznosťou.

 • Perníková dáma – recenzia divadelnej hry

  Táto hra vznikla z pera veľmi úspešného amerického dramatika Neila Simona. Je inšpirovaná životom matky speváčky Lisy Minelli. 

 • Rodáci – recenzia divadelnej hry

  Rodáci je nová divadelná hra napísaná na objednávku Slovenského národného divadla. Autori sa v nej zamerali na aktuálne problémy našej spoločnosti. 

 • Nad našu silu – recenzia divadelnej hry

  V posledný májový deň sa v štúdiu Slovenského národného divadla uskutočnila premiéra divadelnej hry nórskeho dramatika Bjørnstjerna Bjørnsona s názvom Nad našu silu.

 • Hedda Gablerová – recenzia divadelnej hry

  Odkedy bola po prvýkrát uvedená Ibsenova dráma Hedda Gablerová, prešlo 127 rokov a dnes máme tú česť stretnúť sa s ňou na doskách Slovenského národného divadla.

 • Recenzia na predstavenie Denník Anny Frankovej

  Bolesť, strach, smútok, túžba. To sú slová, ktoré vystihujú podstatu príbehu malej Anny Frankovej. Tento príbeh je najnovším počinom režiséra Ondreja Šota, ktorý nám ponúka prostredníctvom experimentálneho tanečného divadla na doskách Malej scény Štátneho divadla Košice.

 • Recenzia divadelnej hry Richard III.

  Dráma Richard III v SND - Je to neobyčajný príbeh, ktorý vás v okamihu vtiahne do deja tak, že budete mať pocit, akoby ste sa stali súčasťou tejto tragédie.

 • Recenzia – Sklenený zverinec

  Sklenený zverinec je názov hry Tennesseho Williamsa, ktorú uviedlo divadlo Aréna.

 • Máte strach z tmy? Vyskúšajte sa s ňou skamarátiť

  Tma bola odjakživa vždy hrozbou pre človeka. V tme sa dejú veci, ktoré sú oku často neviditeľné a hlavne tma je spájaná so zlom.

  Zamysleli ste sa však nad tým, že existujú ľudia, pre ktorých je tma každodennou spoločníčkou?

 • Recenzia filmu Čiara

  Sú chvíle v mojom živote, keď mi neprekáža, že nevidím. No, sú aj také chvíle, že mi je to ľúto. Posledne som si práve pri vzhliadnutí predpremiéry filmu Čiara povedala, že je to škoda.

  ,,Škoda, že to nemôžem vidieť na vlastné oči."

 • Apartmán v hoteli Bristol

  Divadelná recenzia od Michaelay Hanekovej - dámy, ktorá nevidí zrakom, ale vníma deje prostredníctvom svojich ďalších zmyslov.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info