O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

Rozsvecujem svetlo. Stala sa nám taká vec...

Vybrali sme sa s mužom na prechádzku a kým sme sa vrátili, elektrárne nás odpojili kvôli drobnému nedoplatku. Prúd myšlienok o tom, kam pôjdeme, ako si zariadime deti, školu, prácu, som zastavila a v dôvere v mužovu silu som čakala na rozhodnutie, s akým príde.

„Dnes to bude romantický večer pri sviečkach," povedal, a tak som sa mohla uvoľniť, pretože som vnútorne cítila, že má všetko pod kontrolou. Naštastie sme mali prekúrený dom z predošlého dňa, donáška jedla to istila a ja som začala zapaľovať sviečky po celom dome.

 

 O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

 

Posledné postcovidové týždne som si uvedomovala, že svoje vnútorné svetlo nevidím, necítim, ale jemne ho už občas počujem. Najmä vtedy, keď vo mne niečo kričí, plače, nenávidí, no zároveň sa ozve aj ten pokojný, tichý hlas, že aj takto sa občas môžem cítiť a všetko sa deje v môj prospech. Noc pred odpojením elektriny som zaspávala v dôvere, že to svetlo, chuť žiť, vnútorný elán alebo akokoľvek to nazveme – vo mne proste je, a tak som požiadala o jeho rozjasnenie.

Pri zapaľovaní desiatej sviečky som zalapala od dojatia po dychu.

JA SA ROZSVECUJEM! Svetielko je kdekoľvek, kde sa pozriem a doslova zapaľujem svetlo v tme, ktorú som posledné týždne vo svojom vnútri tak veľmi silno vnímala!

V tom začali v úžase prichádzať do domu deti. Nielen naše, ale aj susedove deti chceli vnímať svetlo, ktoré si v tme či vo vnútornej temnote uvedomujeme viac. Uvedomila som si, že v najtemnejšej tme aj slabý plamienok vidíme jasnejšie.

Sem-tam som pozrela na muža, ktorý vonku pracoval. Všimla som si, že sa pri ňom neustále zastavujú susedia a okoloidúci, ktorým SVIETI on a cítia sa pri ňom uvoľnene
a prijato. Uvidela som jeho silu a kvality ešte jasnejšie.

Ďakujem, že už svetlo nielen počujem, ale aj cítim a vidím. Poďakovala som covidu, že mi dal príležitosť nazrieť do mojich temnôt.

 

O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

 

Okrem toho som dostala pozvanie ponúknuť svoje autentické zručnosti pre dobrovoľnícku službu ľudu, ktorý to teraz tak potrebuje. A tak sa mi otvorili nové dvere mimoriadne užitočnej pracovnej príležitosti. Zapojili sme sa do projektu Buddíci pre Ukrajincov, ktorý vznikol vďaka iniciatíve Lýdie Machovej. Vieme, že aj vy sa zapájate do podpory rôzneho druhu. Dojíma nás to a nesmierne sa z vašich postojov tešíme. Ak o tom máte chuť zdieľať, napíšte nám email alebo zdieľajte priamo v našej skupine NexT E-ženy. Zaujímate nás.

Priatelia, želám vám, nech sa svetlo rozlieva aj vo vašich vnútorných domovoch. Je krásne, mäkké, sladké, hrejivé, omamné, príjemné, voňavé, magické, mocné, pokojné, večné.

Niki Kolesar

 

 

K tejto citlivej téme je priam zvláštne prichádzať s upútavkou na čokoľvek komerčné, hoci sú zručnosti, ktoré vám ponúkame na našej stránke veľmi žiadané. Vnímame krehkosť, prirodzenú pre aktuálnu situáciu a aj to, ako všetci prehodnocujeme svoje priority.

 

O svetle, o Niki, o pozvánke pre vás

 

Rada by som vám odovzdala milú pozvánku na videorozhovor s Niki, ktorý sme pripravovali v čase, keď nám bolo veselšie. Je o jej príbehu, práci a o tom, ako jej podnikanie z domu vníma okolie – deti, babka, susedia a o zaujímavých pohľadoch na slobodné podnikanie žien, ktoré s láskou už celé roky podporujeme.

Krásny víkend, drahé ženy.

A veľa svetla v srdci prajeme.

Za E-ženy a tím našich virtuálnych asistentiek
Gabi Revická

Newsletter, marec 2022

 

Zaujímajú vás iné naše newslettre?

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie