Podporné skupiny pre podnikateľky, autorky, ženy

 

S radosťou vám prinášame pozvánku od našej kurzistky Katky Horváthovej, s ktorou sme začali spolu tvoriť koncept pre nové podporné skupiny.

Niektoré z vás boli súčasťou našich podporných skupín už v minulosti. Podobne ako vtedy, aj teraz sa otvárajú skupiny pre ženy a ženské témy, skupiny pre podnikateľky a podporné stretnutia pre začínajúce autorky. Niektoré možno osloví táto možnosť až dnes, prípadne opäť. Prvé miesta obsadili práve dámy, ktoré s nami v podporných skupinách už boli a majú pocit, že prišiel čas, zamerať sa na svoje plány trochu inak, pozrieť sa na veci z iného uhla pohľadu, nadýchnuť sa a dať si priestor pre nové myšlienky.

 

podporné skupiny

 

Čo viedlo Katku k iniciácii podporných skupín?

 

Bude to pre mňa niečo nové, ale pri tvorbe textov s naším tímom pre virtuálne asistentky mi napadlo, aké sú pre nás - ženy dôležité komunity - podporné skupiny.

Podporná skupina pre mňa predstavuje bezpečný priestor, v ktorom môžem rásť, nájsť cesty k svojim túžbam a nástroje na ich zhmotňovanie. Pre náš ženy je zdieľanie prirodzené a nech sme akokoľvek unavené, vieme sa sprítomniť, dodať si veľkú dávku energie a humoru. Veľakrát mi zdieľanie pomohlo nájsť cestu, k vyriešeniu mojich problémov. Krásne sú uvedomenia o tom, že problémy nám nikto nevyrieši, ale môže nám pomôcť nájsť správny smer k ich riešeniu. Zistenia, že sme zodpovedné za každé svoje rozhodnutie ma postavilo do role kráľovnej. Počas vytvárania konceptu pre podporné skupiny, som si uvedomila, že k tomu, aby sa niečo také krásne vytvorilo, potrebujem byť prítomná, nespochybňovať sa, ale dôverovať si. Som vďačná za prizvanie do tímu VA, za úžasnú podporu a spoluprácu.

Moje prvé zdieľanie v online podpornej skupine bolo najťažšie, ale každé ďalšie bolo ľahšie a uvoľňujúcejšie. Limitujúce presvedčenia sa postupne rozplývali ako para. Vznikol nový priestor pre nové myšlienky.
Strachy, ktoré prichádzali s každou novou výzvou ma paralyzovali.

Naučila som sa povoliť v sebe tlak, prijať situáciu, byť za ňu vďačná a hlavne, dopriať si priestor pre seba. Vtedy prišiel moment, kedy sa mi vyjasnilo a všetko sa krásne vyskladalo. Viem, že strachy sa budú objavovať, ale viem aj, že už budem vedieť, ako ich spracovať. Už len vypovedanie toho, čo ma trápi mi pomáha vidieť moje obavy a strachy inak.

My ženy, dokážeme nemožné a keď sa spojíme, máme obrovskú silu, posúvať sa kvantovými skokmi.

 

 

Vo fáze stagnácie nás vie posunúť komunita. Mám svoju skúsenosť. Keď som po dvoch mesiacoch prišla na stretnutie s virtuálnymi asistentkami, s ktorými sa stretávame v našom klube a zdieľali sme udalosti v našich životoch, sedela som v kresle a nemala som čo povedať. Bola som ako zaseknutá. Uvedomila som si, že to takto nechcem , že sa v tom necítim dobre, že chcem žiť v prítomnosti a posúvať sa v živote ďalej, robiť to, čo ma baví.

Vnímam ako zdieľaním otvárame okno do svojej duše a dostávame viac odpovedí pre naše otázky. Možno len jedna nám dá povestný AHA moment, ale bude pre nás prevratný. Cez skupiny a komunity sa ľahšie tvoria nové priateľstvá a kontakty. Vzájomne si vieme poradiť s ťažkými situáciami na ceste za našimi snami.

Myslím, že stretnutia žien v bezpečnom prostredí nie sú náhodné a každý jeden príbeh sa nás niečím dotkne. Sme tam, aby nám niečo vypovedal a dal nám iný pohľad na situáciu.

 

 

Každá máme svoj jedinečný príbeh s množstvom prekážok, ale s podpornou skupinou sa ľahšie zdolávajú a časom sa možno úplne vytratia. Prídu nové prekážky, ale my budeme vedieť spomaliť a uvedomiť si, čo mi táto situácia má naznačiť. Dať si čas, spracovať strach, emóciu, ktorá sa objaví a ísť ďalej.

Vypočutím rôznych pohľadov vieme získať nadhľad, odkiaľ sa nám začnú objavovať nové výhľady. Hlbšie sa ponoríme do svojich myšlienok a vieme objaviť náš potenciál.

Mne pomáha predstava vyliezť na štít, odkiaľ mám krásne obzory, pozerám do diaľky a získavam nadhľad nad všetkými problémami, prekážkami, strachmi, ktoré som nechala tam dole.:-)
Tešíme sa na vás v našej podpornej komunite!
Tešíme sa na spoločnú cestu objavovania, zdieľania, jednoducho zázraky, ktoré si spolu budeme vytvárať.:-)
Tešíme sa na to, že sa s vami podelíme o túto cestu.

Katka Horváthová

Informácie o PODPORNÝCH SKUPINÁCH

Ak vám z článku o online stretnutiach (nech ste kdekoľvek) a offline stretnutiach
(v Pezinku) + s rozpisom tém (podnikateľky, ženské témy, spisovateľky) vyplynú otázky, neváhajte nám napísať.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie