Úrad práce prepláca kurzy pre zamestnaných, maminy na MD a podnikateľov

Prinášame vám ďalšiu dobrú správu! Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny rozbehol nový projekt pod názvom Nestrať prácu - vzdelávaj sa, vďaka ktorému môžu aj zamestnaní záujemcovia, maminy na materskej dovolenke alebo rodičovskej dovolenke, podnikatelia, prípadne dobrovoľne nezamestnaní (nezohľadňuje sa váš ďalší status), absolvovať naše kurzy, ktoré vám príslušný úrad práce, v prípade úspešného a teda pravdepodobného schválenia, preplatí. Úspešnosť je veľmi vysoká, takže Vám navrhujeme, aby ste to skúsili. Vzdelanie je niečo, čo vám nik nemôže vziať.

Ide o podporované vzdelávanie, ktoré vám umožní získanie, t.j. rozšírenie, zvýšenie alebo zmenu zručností v oblasti digitalizácie, pod ktorú spadajú aj naše vzdelávacie kurzy.

Dôležitou podmienkou je byť evidovaný na úrade práce ako ZÁUJEMCA O ZAMESTNANIE. Pozor - táto informácia sa nevzťahuje na uchádzačov o prácu, pre nich sú určené iné formy podpory - o kurzoch pre uchádzačov o prácu píšeme v článku Aký je postup pri preplácaní našich kurzov prostredníctvom úradu práce? 

Záujemcom o zamestnanie nevznikajú žiadne podobné povinnosti ako je to v prípade uchádzačov o zamestnanie.

 

Úrad práce prepláca kurzy pre zamestnaných

 

Ak ste zamestnaná alebo zamestnaný, mamina na materskej dovolenke alebo rodičovskej dovolenke, podnikateľ, dobrovoľne nezamestnaná, či aktívny senior a máte záujem o niektorý z našich kurzov, navrhujeme vám nasledovný postup:

 1. Prihlásiť sa na ÚPSVaR (Oddelenie služieb pre občana) ako záujemca o zamestnanie /možno to znie čudne, ale týka sa to všetkých, ktorí spadajú do kategórie zamestnaných, mamičiek na materskej dovolenke, podnikateľov, dobrovoľne nezamestnaných, atď./ Prihlásenie je prvá, veľmi ľahká podmienka, ktorú treba splniť, aby ste si mohli podať žiadosť o preplatenie kurzov. Môžete sa prihlásiť osobne aj emailom.
 2. Záujemca o zamestnanie má kurz buď vybratý, alebo vám ho pomôže vybrať priamo naša organizácia E-ŽENY.
 3. Následne môže záujemca o zamestnanie písomne požiadať úrad práce o schválenie požadovaného vzdelávania formou Žiadosti o poskytnutie príspevku na vzdelávanie záujemcu o zamestnanie.
 4. Evidovaný záujemca o zamestnanie na ÚPSVaR, spolu s organizáciou E-ženy, vyplnia príslušné tlačivo – online.
 5. Tlačivo Žiadosť o poskytnutie príspevku na vzdelávanie záujemcu o zamestnanie odovzdá záujemca o zamestnanie na úrade práce – POZOR! minimálne 21 kalendárnych dní pred začiatkom kurzu. Odporúčame podať si žiadosť na úrade práce v mieste trvalého pobytu.
 6. Úrad práce preverí, či je kurz pre záujemcu vhodný.
 7. Ak vám úrad práce požiadavku schváli, podpíše s vami dohodu. Súčasťou uzatvorenej dohody je aj vzdelávací poukaz Nestrať prácu – vzdelávaj sa.
 8. Absolvujete náš kurz. Vzdelávanie môže prebiehať len vo voľnom čase záujemcu o zamestnanie.
 9. Po skončení kurzu odovzdáte na úrade práce všetky požadované dokumenty.
 10. Úrad práce preplatí kurzovné priamo organizácii. Záujemca neplatí pred, ani po skončení kurzu žiadne poplatky.
 11. Úrad práce pre záujemcu o zamestnanie vzdelávanie nevyhľadáva, a ani nezabezpečuje komunikáciu s poskytovateľom.

 

Zaujíma vás, aké typy a v akom rozsahu vám vie naša organizácia ponúknuť?

Prehľad kurzov s možnosťou získať jeden náš kurz zdarma nájdete v článku Kurzy, ktoré môžete mať zdarma.

AK STE EVIDOVANÍ NA ÚRADE PRÁCE AKO NEZAMESTNANÍ A MÁTE ZÁUJEM O NAŠE KURZY, PREČÍTAJTE SI ČLÁNOK Aký je postup pri preplácaní našich kurzov prostredníctvom úradu práce? 

 

Ako sa dozvedieť o našich kurzoch a možnostiach preplatenia kurzu zdarma?

Napíšte nám, čo si želáte vedieť alebo – ešte lepšie, prihláste sa na náš konzultačný webinár, ktorý vám ponúkame v rôznych termínoch naživo.

 

PRIHLÁŠKA NA konzultačný webinár

 

Spracovala: Eva Bažíková

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie