Access Bars terapia a príbeh jednej virtuálnej asistentky

V období, keď som objavila Access Bars, som bola neskutočne vyčerpaná, unavená a vystresovaná žena/mama, ktorá sa vrátila do pracovného života po 4,5 rokoch na materskej dovolenke. Terapia dotykom, ktorá uvoľňuje telo a myseľ a umožňuje vnímať vzťahy a veci okolo nás s väčšou jasnosťou a ľahkosťou, prišla ku mne v ten správny moment. Čo je teda Access Bars terapia a ako mi pomohla? Čo ma viedlo k tomu urobiť si kurz a stať sa certifikovanou praktikantkou?

 

Access Bars terapia

 

Prvý kontakt s Access Bars

Keď sa ma v tej dobe niekto spýtal, ako sa mám, moja odpoveď väčšinou znela: „Vlastne sa nič po rodičovskej dovolenke nezmenilo, len mi k tomu všetkému pribudol ešte osem a pol hodinový pracovný čas." Nezvládala som to.

Obe dcéry oficiálne chodili do škôlky, ale viac boli doma, ako tam. Okrem bežných sopľov sme riešili na dennej báze Adelkin problém s vyprázdňovaním. Asi rok a pol ma okolie aj pediatrička presviedčali, že je to v poriadku a ešte len nedozrela. Vo svojom vnútri som cítila, že je za tým niečo viac. Zohnala som si číslo na detskú psychologičku.

Jedného dňa mi zavolala mamička so slovami: „Zapni si Dámsky klub – je tam pani, ktorá robí nejakú terapiu a ja si myslím, že by to Adelke mohlo pomôcť."

Reagovala som podráždene – nemám čas. Ale vŕtalo mi to v hlave. Večer som si reláciu pustila zo záznamu. Bum! Osvietenie. Zaujalo ma to. Našla som si kontakt na Romanu Sagulovú a zbežne vygúglila, čo to tá Access Bars terapia vlastne je.

Ráno som ešte váhala a najskôr som zavolala psychologičke, ktorá mi (našťastie?) nezdvihla. Vzápätí som vytočila Romanku – ako ju už familiárne voláme. Toľko energie a nádeje cez telefón som dávno nepocítila! Dohodli sme si stretnutie a slová, ktoré si dodnes pamätám, sú zároveň krásnym posolstvom samotnej terapie: „Prinajhoršom sa budete cítiť ako po výbornej masáži a v najlepšom prípade sa vám môže zmeniť celý život."

 

Access Bars terapia

 

Čo je Access Bars terapia?

Access Bars je jemná terapia dotykom, ktorá uvoľňuje telo a myseľ. Ide o 32 bodov na hlave, v ktorých sú uložené všetky naše vzorce správania, všetky úvahy, úsudky, myšlienky, rozhodnutia, pocity, emócie, či už naše vlastné alebo prevzaté z okolia, ktoré sme nadobudli počas života.

Laicky povedané, Bars-y sú ako pevný disk vašej počítačovej banky. Je to sklad, kde ste si všetko ukladali počas všetkých svojich životov. Keď spustíme proces Bars-ov, je to ako keby ste na počítači stlačili klávesu „delete" (vymazať). Nezľaknite sa, vymažú sa iba tie dáta, ktoré vám už neslúžia a vytvoria tak priestor pre nové nazeranie na svet, vďaka ktorému môže dôjsť k zmenám vo všetkých oblastiach života. Harmonizuje sa stav tela, mysle, emócií aj duše.

 

Access Bars terapia


Ako to funguje?

Dotykmi na energetických bodoch hlavy dochádza k uvoľneniu elektromagnetických nábojov v tele. Rozptylom myšlienok, pocitov a emócií Access body umožňujú vnímať telo, vzťahy a veci okolo nás s väčšou jasnosťou a ľahkosťou.

Počas prúdenia Barsov sa spomaľujú a naprávajú mozgové vlny, čo vedie k eliminácii vzorcov správania, ktoré si nesieme v sebe z detstva. Stávame sa v súčasnom živote prítomnejší a minulosť sa nepremieta do našej budúcnosti tak, ako predtým. Ak si necháte aktivovať Barsy, doslovne meníte pravdepodobnosť budúcich možností.

Cieľom dotykovej terapie je oslobodiť ľudí od polarity, uväznenia, a limitácií, s ktorými sa v živote stotožnili a prijali ich za svoje.

 

Access Bars terapia


S čím vám dotyková terapia pomôže?

Účinky Access Bars:

 • revitalizácia a rekondícia na fyzickej, psychickej a emocionálnej úrovni,
 • odbúranie únavy a vyčerpanosti, zvýšenie životnej energie a motivácie,
 • upokojenie myšlienok, uvoľnenie stresu, napätia, zlepšenie spánku,
 • eliminácia stavov ako depresia, úzkosť, strach, fóbie,
 • zlepšenie sústredenosti a pamäte,
 • zlepšenie koherencie mozgu,
 • zníženie hyperaktivity u detí,
 • naštartovanie samoliečebných procesov v tele, podpora imunitného systému,
 • odstránenie bolestí, migrén, alergií, astmy, ekzémov,
 • urýchlenie hojenia a rehabilitácie po úrazoch, lekárskych zákrokoch,
 • odstránenie prevzatých vzorcov správania,
 • vedomá tvorba života a harmonických vzťahov,
 • odstránenie blokov na psychickej, fyzickej a emocionálnej úrovni.

 

Access Bars terapia

 

Ako pomohli Access Bars terapie nám?

Po prvom sedení sa žiadne veľké zázraky neudiali, ale s Romankou sme sa veľa rozprávali a usúdila som, že sama chcem terapiu skúsiť. Matka s dieťaťom je predsa len prepojená a Adelkine problémy mohli kľudne prísť odo mňa. Byť matkou považujem za najťažšiu rolu v živote. Aj keď v danej chvíli robím najlepšie, ako viem, je isté, že nejaké bloky som jej mohla spôsobiť.

Malé zázraky sa začali diať po dvoch sedeniach.

Okrem problému s vyprázdňovaním som Romanke medzi rečou spomenula, že naša Adelka takmer na dennej báze máva nočné desy. Adelka sa pri terapii zakaždým krásne uvoľnila a k Romanke sa sama pýtala. Tie láskavé dotyky na hlave sa jej veľmi páčili.

 

Access Bars terapia s dotykom

 

Na sebe som účinok Bars-ov pocítila doslova na fyzickej úrovni. V konkrétnom bode sa mi zakaždým zmení intenzita dýchania, pociťujem mravčenie v nohách, plačem... a zároveň cítim neskutočnú úľavu a uvoľnenie. Na sebe som účinok Bars-ov pocítila doslova na fyzickej úrovni.

Počas jednej terapie zo mňa zrazu vyletelo „Adelka prepáč, ak som ti niekedy ublížila". Myslím, že toto bol zlomový bod a niečo sa nám obom „spustilo".


Ako nám Bars-y zmenili život

Adelka sa začala pýtať na WC, čo dovtedy ozaj nerobila. Jej problém s vyprázdňovaním má nakoniec aj diagnózu na fyzickej úrovni, ktorú stále riešime.

Zato nočné desy ustúpili takmer úplne. Dokonca začala spávať vo svojej postieľke! Zdá sa vám to málo? Pre mňa ako mamu sú to obrovské pokroky a s vďakou ich prijímam.

Mne začali prichádzať nové vízie a to najmä pracovné. Od základov prekopávam svoj ďalší kariérny život. Stále som na ceste, ktorá naberá reálne kontúry. Z terapie odchádzam uvoľnená, oddýchnutá, problémy sa zrazu nezdajú také horúce a ja cítim nádej, že bude dobre.

Bars-y ma presvedčili o svojej sile pomáhať. Nakoniec som si sama spravila Access Bars kurz a dnes už som certifikovanou praktikantkou. Aj toto bolo jedno z osvietení, ktoré ku mne prišlo vďaka dotykovej terapii.

 

certifikovaná praktikantka Eliška Králiková

 

Momentálne „hladkám" svoje detičky, rodinu a známych a ktovie – možno v budúcnosti rozbehnem aj toto poslanie.

 

certifikovaná praktikantka Eliška Králiková počas terapie

 

Je Access Bars terapia pre každého? Určite áno! Ja ju odporúčam vám všetkým.

Každý si predsa želá, aby mu v živote prichádzalo všetko s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. Ako sa to zlepší? Aké zázraky sa dnes ešte udejú? Čo všetko je ešte možné?

Autorka: Eliška Králiková

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie