Ako trénovať pozornosť?

Vedeli ste, že trénovanie pozornosti vám pomôže viac sa sústrediť na podstatné veci? Hlavne, ak si každý deň prehrávate v hlave, čo všetko máte dnes, alebo v najbližšie dni vybaviť. Okrem práce máte na starosti nákupy, domácnosť alebo krúžky detí. Že ste nešli na úrad a nevybavili dôležitú záležitosť, vám príde na um až večer. Jediné pozitívum dňa, je 15 minútová káva s kámoškou :-). Viete, ako trénovať pozornosť?

 

Ako trénovať pozornosť?


Pozornosť sme stratili vďaka uponáhľanej dobe.


Môžete si hovoriť koľko chcete, že naše mamky a babky navarili, vyžehlili i záhradu okopali a aj so susedkami poklebetili. Či chcete, alebo nie, prišla zmena životného štýlu. Nároky sú vyššie a vy potrebujete stihnúť veľa vecí za krátky čas. Možno chcete obsiahnúť zo všetkého trošku. Vedieť, čo sa kde stalo, alebo sa deje. Nesústredenie a preskakovanie z jednej úlohy na druhú spôsobí, že sa nám stráca podstata.

 

Ako trénovať pozornosť?

 

Skúste trénovať svoju pozornosť.

Mozog nám nedovolí, aby sme sa sústredili na viac vecí naraz. Stanovili ste si priority? Neplytvajte energiou zameriavaním sa na veci, ktoré nie sú podstatné. Skúste si vytvoriť svoj systém a vnímajte len to, čo je pre túto chvíľu dôležité. Trénujte svoju bdelosť a skúste venovať pozornosť činnosti, ktorú práve robíte.

Avšak, ešte predtým, ako začnete s trénovaním pozornosti, nájdite si chvíľku pre seba. Pokúste sa sústrediť na seba, na svoj dych. „Resetovať" hlavu je takmer nevyhnutné. Ideálne zmenou prostredia, niekde v prírode.

 

Ako trénovať pozornosť?

 

Ako trénovať svoju pozornosť rôznymi technikami, tipmi a trikmi.

Zuzana Hanzelová na trénovanie pozornosti ponúka rôzne techniky, tipy alebo triky. Život vám uľahčia myšlienkové mapy. Sú dobrými pomocníkmi, ak máte v hlave veľa myšlienok a nápadov a na pracovnom stole hŕbu papierikov s poznámkami. Skúste si značiť informácie, myšlienky, nápady alebo rôzne poznámky na myšlienkovú mapu.

Myšlienkové mapy sa dajú využiť v rôznych oblastiach života. Pri učení, v pracovnom, alebo aj v každodennom živote. Ďalším príkladom je situácia, ak ráno hľadáte kľúče od auta. Pokúste sa nájsť si jedno miesto, kde si ich budete pravidelne ukladať. Verte, zvyknete si, a čochvíľa tieto veci nájdete aj naslepo.

 

Ako trénovať pozornosť?

 

Ako pomôže trénovanie pozornosti vašim deťom?

Zuzana Hanzelová je súčasťou projektu „Rodič ľavou zadnou", ktorý sa venuje aj vzdelávaniu rodičov. Učí ich správnej komunikácii s deťmi, ako im porozumieť. Na vzdelávanie pritom využíva myšlienkové mapy a pamäťové techniky, ktoré sú hravé a tvorivé.

Projekt propaguje učenie formou hry, ktorá je efektívnejšia. Hry ako také, pomáhajú rozvíjať detskú myseľ. Rodičia, ktorí chcú svojim deťom pomôcť s učením, by mali byť otvorení a prístupní novým technikám a pracovať zároveň aj na sebe.

 

Ako trénovať pozornosť?

 

Zuzana sa venuje trénovaniu pamäte a pamäťovým technikám intenzívne od roku 2014.
Nielen o tomto je rozhovor Gabi Revickej a Denisy Vidovej, ktoré sa spontánne rozprávali s expertkou na pamäťové techniky, myšlienkové mapy a pozornosť, Zuzanou Hanzelovou.

 

V rámci tréningu pre virtuálne asistentky a online podnikateľky so zameraním na prácu s textami pre web stránky spracovala Anna Kaločayová

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie