Anotácia knihy Rukoväť (nielen) pre začínajúceho podnikateľa

Máte výborný nápad a neviete ako začať svoje podnikanie? Potrebujete vedieť, aké sú výhody a nevýhody živnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným? Strácate sa v nájdených informáciách na internete a v zložito napísaných zákonoch? Nezúfajte. V knihe Rukoväť (nielen) pre začínajúceho podnikateľa nájdete odpovede na tieto a mnoho iných otázok ohľadom podnikania na jednom mieste. Autorka, znalkyňa v odvetví Účtovníctvo a daňovníctvo, zhrnula svoje 13 ročné praktické skúsenosti z podnikateľského poradenstva a účtovníctva do knižky, ktorá vás zorientuje v základných pojmoch a otvorí vám dvere do sveta podnikateľov. Prosím, vstúpte.


Obsah:

  1. O čo ide v podnikaní - Definícia podnikania podľa platných zákonov, čo je a čo nie je podnikanie
  2. Kto je kto a čo je čo v podnikaní - Kapitola uvádza pojmy v podnikaní, s ktorými sa podnikateľ stretne bežne v zákonoch, článkoch, v celom ekonomickom fingovaní podnikania
  3. Ako naozaj začať podnikať alebo šťastie praje pripraveným - Prehľadné a postupné vypracovanie podnikateľského plánu krok za krokom
  4. Základné formy podnikania - Ako funguje živnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, občianske združenie a veľmi žiadaná a zaujímavá podkapitola o autorských zmluvách nielen podľa Autorského zákona a ich zdanenie
  5. Chcem prejsť zo živnosti na sro, s čím mám počítať? - Prechod medzi živnosťou a sro môže byť komplikovaný, ale aj pomerne jednoduchý, pokiaľ bude zachovaná postupnosť krokov. Ako nastaviť odmeňovanie v sro je dôležité vopred premyslieť.
  6. Ako funguje DPH? - Systém DPH je potrebné najskôr pochopiť, aby sa podnikateľ nedostal do problémov s daňovým úradom alebo cash flowom vo vlastnej firme.
  7. Ako to je s daňami v živnosti a sro - Ako sa zdaňujú príjmy v živnosti a ako v sro, a čo znamená nová kategória mikrodaňovník.
  8. Práca na diaľku a e-shopy, fenomény dnešnej doby - Drobné poznámky k práci na diaľku a k e-shopom, ktoré sú na vzostupe.
  9. Kde hľadať informácie a s kým sa poradiť - Stručný ale nápomocný prehľad o tom, odkiaľ čerpať aktuálne informácie k podnikaniu.

BONUS:
Linky na knihu jázd, daňovú evidenciu pre paušálne výdavky a pre skutočné výdavky

Link na predaj:
www.martinus.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie