Pohyb – základ života!

Čo znamená „byť fit“?

Pohyb – základ života!Výraz zdravý životný štýl a „buď fit“ sa stal módnym hitom. Viete vôbec, čo to znamená? „Byť fit“ znamená nestratiť dych, keď dobiehame na autobus alebo električku, neunaviť sa pri zvýšenej námahe, mať dostatok energie a nepripadať si ako „vyžmýkaný citrón“, dobre spať a tešiť sa zo života. K tomu nepotrebujeme byť vrcholovým športovcom, stačí pravidelne cvičiť a nenechať svoje telo, aby zlenivelo. Nezabúdajme, že športovanie nesmie bolieť, ale malo by nám prinášať psychický a fyzický oddych.

Veľkou výhodou „buď fit“ je, že začať možno v každom veku a je základom nášho zdravého životného štýlu. Ruku na srdce! Robíme naozaj maximum pre svoje zdravie? Bola by škoda podceniť to a neurobiť pre to maximum.

Majme to na pamäti, veď ľudská myseľ je úžasná vec. To najcennejšie, čo do nej môžete vložiť, je správny postoj. Postoj k pravidelnému pohybu by mal byť štandardnou súčasťou nášho života a nie náhodnou a nárazovou aktivitou. Aktivitou, ktorá tvorí základ zdravého životného štýlu. Prvé kroky pri zmene životného štýlu a nábehu k zvýšenej telesnej aktivite a pohybu nebývajú bez problémov.

Ako začať so zdravým životným štýlom? Pocit zlepšenia nepríde zo dňa na deň. Je to otázka vôle, motivácie, trpezlivosti a vytrvalosti. Mnoho žien prestane v tejto fáze cvičiť, lebo majú mylný pocit, že im to nepomáha. Ale po týždni, dvoch sa začínajú prejavovať prvé pozitívne príznaky. Pozitívnych príznakov postupne pribúda a po niekoľkých mesiacoch sú výsledky viditeľné. Lepšia duševná i telesná kondícia. Lepšia nálada, viac radosti zo života. Zlepšuje sa pamäť, sústredenosť, mozog lepšie pracuje, pracovná výkonnosť sa zlepšuje.

Prestaňme tráviť čas len teóriou a nevyžadujme dokonalosť hneď od začiatku. Prestaňme sa porovnávať s okolím a verme v to, čo robíme. V pohyb ako základ dlhého, zdravého a úspešného života.
Dajme sami sebe záväzok, že venujeme akčným krokom k pohybu viac času, lebo skvelé veci sa dejú iba ľuďom, ktorí majú namiesto zbožných prianí REÁLNE ciele. Pohyb pre zdravie.
Začíname! Buď fit!

Jana Bielik, majiteľka športového klube Jana Sport Fitko pre ženy

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie