Práca virtuálnej asistentky – rozhovor s Anikó Lešovou

 

Zaujíma vás, aká je práca virtuálnej asistentky? Na túto a mnohé ďalšie otázky ohľadom VA vám odpovie Anikó Lešová, dnes už úspešná virtuálna asistentka. Do rozhovoru s Gabi Revickou vtiahnu aj vás, nielen pútavou témou, ale aj ich prejavom, energiou a pozitívnym vystupovaním. Prečítajte si malú ochutnávku z ich dialógu.

Anikó okrem iného prezradí, ako sa dostala k práci VA, čo predchádzalo jej rozhodnutiu, aké bolo jej zamestnanie predtým, než pracovala ako virtuálna asistentka a akú prácu ako VA uprednostňuje.

 

Aniko Lešová virtuálna asistentka

 

Na domácej pôde bol pojem virtuálna asistentka takmer neznámy.

 

Anikó Lešová v rozhovore spomína pocity vyhorenia a veľkú potrebu zmeny. Pri hľadaní možností ju zaujala existencia profesie virtuálnej asistentky. Väčšinu informácií však nachádzala len na anglicky písaných stránkach. Tu zohrali veľkú úlohu práve E-ženy. V tom čase jediná organizácia na Slovensku, ktorá zastrešovala projekt - virtuálna asistentka.

Anikó s Gabi spomínajú na začiatky projektu, kedy E-ženy poskytovali kurz virtuálnej asistentky len naživo. Anikó sa takéhoto kurzu pre virtuálne asistentky tiež zúčastnila.

„Milujem jazyky a kreatívnu prácu, rada komunikujem s ľuďmi, rada sa učím."

Anikó spomína, ako zisťovala, čo obnáša práca virtuálnej asistentky. Vtipne pripomienkuje, že virtuálna asistentka môže vykonávať rôzne činnosti, okrem varenia kávy! Dáva do popredia jednu z výhod tejto profesie, že virtuálna asistentka sa môže zamerať na to, čo ju v živote napĺňa a čo má rada.

V rozhovore sa tiež dozviete o veľmi príjemnom spôsobe, ako si naša respodentka, začínajúca virtuálna asistentka, našla prvých klientov. Hovorí aj o tom, ako funguje vesmír, keď si dáte jasný zámer a pritiahnete si, po čom túžite.

Aniko lešová Práca virtuálnej asistentky

 

Práca virtuálnej asistentky, ktorá napĺňa.

 

Pri otázke, akej práci sa Anikó Lešová najradšej venuje, sa dočkáte krásnej odpovede. Zo začiatku si, samozrejme, nemala odvahu vyberať. Postupne však prišla do fázy, kedy sa pri ponuke na spoluprácu môže sama seba spýtať: „Bude ťa to živiť, ale bude ťa to živiť aj duševne?"

 

Anikó a budúcnosť v oblasti podnikania virtuálnej asistentky?

 

Anikó začala uvažovať o vytvorení svojho tímu, tzv. flotily pre virtuálne asistentky (ako ju Gabi pomenovala). Dámy, ktoré by rada podporovala na ceste virtuálnej asistentky.
Pozývam vás, vypočuť si rozhovor dvoch úspešných žien, ktoré napriek tomu, že sa nikdy nestretli osobne, pôsobia v rozhovore ako dlhoročné priateľky.


Autorka Katarína Ďuranová - spracovala v rámci projektu Nestrať prácu, vzdelávaj sa, ktorý podporoval ÚPSVaRkatarína ďuranová webvizitka

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie