Zápisky (budúcej) virtuálnej asistentky z karavanu

Ako byť virtuálna asistentka z karavanu?

Vonku padá teplý letný dážď. Schovávam sa v karavane, kde kvapky upokojujúco klopkajú na strechu. Milujem to! Spomínam na dávne časy, kedy som bola s priateľom na dovolenke na juhu Portugalska. Uprostred ničoho na samotnom útese mali cestovatelia zaparkované dodávky s vysúvacou strechou, kde spali. Už vtedy som chcela byť virtuálna asistentka z karavanu.

Predstavovala som si, ako títo ľudia cestujú kade-tade, podľa potreby vytiahnu notebook, väčšinu času trávia surfovaním a večer vytiahnu stoličky a sledujú západ slnka ponad oceán. Napadlo ma, koľkí z nich by mohli byť digitálni nomádi. Dávnejšie som si zisťovala, čo všetko by som mohla robiť, cestovať a popri tom pracovať z pojazdnej kancelárie.

Už vtedy som vedela, že existujú virtuálne asistentky a tajne som dúfala, že home office z karavanu bude pre mňa jedného dňa skutočnosťou. Ešte som nevedela ako a kedy sa k takejto online práci dostanem, ale táto myšlienka moje podvedomie už neopustila. Raz za čas sa vynorila so silnejšou intenzitou a hovorila som si, že jedného dňa príde rad aj na mňa a začnem podnikať slobodne, online, napríklad aj ako virtuálna asistentka z karavanu.

 

Takto pracuje virtuálna asistentka z karavanu – virtualneasistentky

 

Ako mi kurz pre virtuálne asistentky ovplyvnil život?

Ubehlo 5 rokov a žijem tento dodávkový sen. Mám šancu pracovať online a podnikať z karavanu. Som v karavane, síce len na Duchonke, v lese a mám so sebou 3,5 ročného syna a samozrejme aj toho istého priateľa z portugalskej dovolenky. Cítim slobodu v kostiach.

Zatiaľ pracovne skúšame len slovenské kempy, ale v budúcnosti by som chcela pobudnúť v zahraničí aj niekoľko mesiacov a vyskúšať si pracovať online z karavanu. Neviem, či sa mi táto predstava vyplní, ale vďaka kurzu pre virtuálne asistentky som o kúsok bližšie k naplneniu svojho sna.

 

Realita práce z karavanu

Ako to býva, táto idylická karavanovo-pracovná realita je iná ako som si ju predstavovala – obzvlášť s malým dieťaťom. Karavan sme kúpili na jar a stihli sme ho zapriahnuť už 3 krát. Každý kemp prináša inú skúsenosť. Postupne vychytávame muchy a pomaly sa z kempovania stáva rutina. Pokiaľ bude zo mňa profesionálna virtuálna asistentka, budú z nás skúsení karavanisti. Rutinu petržalskú meníme za rutinu karavanovú.

 

Virtuálna asistentka pracuje online z karavanu – virtualneasistentky

 

Ako funguje virtuálna asistentka z karavanu?

Každý výjazd zahŕňa rozsiahly prieskum. Mňa najviac zaujíma, ako je to s pokrytím WiFi a aké sú možnosti zábavy pre deti v okolí. V rámci kempu je tu ihrisko a jazero s teplou vodou. Super základ. WiFi je buď v celom areáli (málokedy), len pri recepcii alebo vôbec. Zažili sme všetky 3, momentálne pracujem z oblasti úplne bez internetu. Aj keď som najprv nebola nadšená, viem vykonávať prácu online aj takto.

Vytvorím hotspot a keďže neplánujem žiadne zoom stretnutia ani pozeranie videí, vystačím si s dátami. Ak si dám záležať, mám vyhradené 3 hodiny na prácu v mojej karavanovej kancelárii, inak si vystačím aj s 2 hodinami. Musím poznamenať, že nie každý deň sa mi podarí pracovať. Niekedy potrebujeme dospať noc, nie sme úplne fit, treba navariť veľký hrniec na nasledujúce dni, chceme sa spoznať s ďalšími karavanovými susedmi a deťmi odvedľa. Dôvody sa nájdu.

 

Virtuálna asistentka a výhľady z karavanu – virtualneasistentky

 

Ako vyzerá bežný deň virtuálnej asistentky, ktorá pracuje z karavanu?

Keďže obaja pracujeme, aj keď ja zatiaľ len na zadaniach a kurzoch pre virtuálne asistentky, máme striedavú starostlivosť. Priateľ doobeda a ja po zvyšok dňa. Rána trávim podľa seba, poobedia mám na starosti môjho malého parťáka.

Tentokrát si celkom vystačíme s rekreačným areálom a okolím jazera. Ak je slnečné počasie, okúpeme sa a spravíme si piknik. Je tu zopár ihrísk, zmrzlina, vodné bicykle. Zábava na niekoľko hodín a do karavanu sa vraciame až na večeru. Cez týždeň fungujeme takto.

 

Aké sú výhody home officu z karavanu?

Je to náročné, ale stojí to za to. Najmä tie rána, keď vás budia vtáčiky a výhľad na zelené stromy a borovice je balzam na dušu a nasávam ich vôňu plnými dúškami. Doslova. Užívam si tieto momenty vedome a som vďačná za každý takto strávený deň.

Jana Ondrovičová

 

Užitočné linky:

Kurz pre virtuálne asistentky

Ako mať naše kurzy zdarma

Otázky a odpovede o virtuálnej asistencii (ako spolupracovať s virtuálnou asistentkou, koľko VA zarobí, ako VA ňou stať)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie