Normostrana a počítač znakov

Zaujať čitateľov pomocou dobrého textu môže byť skutočne náročné. Veľmi málo ľudí číta text od A po Z, pretože text skenujú. Ak rýchlo nenájdu to, čo hľadajú, stránku opustia. Ako obchodník, autor alebo majiteľ internetového obchodu by ste mali prihliadať na to, že je vo vašom najlepšom záujme písať či uverejňovať jednoduchý obsah, ktorý je pútavý a ľahko čitateľný. Hodnotne napísaný obsah, ktorý je optimalizovaný pre web, sa dostáva na popredné miesta vo výsledkoch vyhľadávania a upúta pozornosť čitateľov.

 

Normostrana a počítač znakov

 

Pokiaľ plánujete do tímu prijať copywritera alebo sa chcete stať autorom. Prvá otázka je, ako si účtovať?

Copywriterom sa zadávajú úlohy zvyčajne s upresnením rozsahu, t.j. je reč o normostrane. V tomto prípade je jedno, či sa váš text zobrazuje na obrazovke počítača alebo v tlači.
Normostrana je merná jednotka písaného textu, ktorá má pevne stanovenú dĺžku.
V Slovenskej republike vo všeobecnosti platí, že jedna normalizovaná strana má 1 800 znakov vrátane medzier. Existujú rôzne spôsoby, ako budete prepočítavať rozsah textu.

 

Náš tip na počítač znakov a slov zdarma - ako vypočítať počet znakov vrátane medzier

Za nás rozhodne http://sk.wordcounter360.com/!

Jedná sa o online nástroj pre výpočet počtu písmen, značiek, znakov, slov, odsekov a viet v texte a v akomkoľvek jazyku. WordCounter360° vám ukáže hustotu kľúčových slov, ktoré sa vyskytujú v texte, vďaka čomu môžete hneď prispôsobovať text pre SEO optimalizáciu.
Absolútna nevyhnutnosť pre cestu, ako sa dostať na prvé miesta na prvej strane v Google je, používanie vhodných kľúčových slov na vašej web stránke - platí to pre vaše texty, obrázky aj videá. Základom každej web stránky je, aby kľúčové slová boli správne používané a samozrejme použité na správnych miestach.

 

Normostrana a počítač znakov

 

Čo sú to vlastne kľúčové slová a prečo ich máme používať v textoch?

Slová (alebo frázy), ktoré ľudia reálne hľadajú (píšu ich do Googlu). Vďaka tomu, že ich použijete v texte, zvýšite svoje šance na dobré umiestnenie vašej web stránky vo vyhľadávačoch. Voľba kľúčových slov je veľmi dôležitou časťou SEO a voľbe musí predchádzať riadny prieskum. Pokiaľ si zvolíte výrazy, ktoré nikto nehľadá, nikto na vaše stránky nepríde. Ak si zvolíte veľmi hľadané výrazy, ale také, čo nevystihujú obsah stránky, nezískate vo vyhľadávačoch dobré pozície. Na prieskum relevantných kľúčových slov môžete použiť mnoho nástrojov. Napr. https://ads.google.com/home/tools/keyword-planner/

  

Dôležité pravidlá o kľúčových slovách

Stojí za to, zapamätať si dve základné pravidlá práce s kľúčovými slovami v texte: 1.používať ich prirodzene a 2.nezapĺňať nimi celý článok. Prehnané a neprirodzene vložené kľúčové slová vyhodnotí vyhľadávač negatívne a patrične váš text a stránku potrestá! Posunie ju na nižšie pozície. Z praktického hľadiska rozdeľujeme kľúčové slová na všeobecné (topánky, knihy, nábytok) a špecifické (pracovné topánky, knihy pre štvrtáka, nábytok do detskej izby). Používatelia vyhľadávajúci špecifické kľúčové slová bývajú viac náchylní k aktivite, či už je to kúpa alebo k uskutočneniu inej akcie.

 

Pokiaľ vás táto téma zaujíma a chcete sa dozvedieť viac, pozývame vás na náš bezplatný webinár Prečo by sme mali používať kľúčové slová?

https://virtualneasistentky.eu/uvod/online-podnikanie/chcem-podporit-svoje-podnikanie/webinare-zdarma/preco-by-sme-mali-pouzivat-klucove-slova/

 

Martina Banáry Kubicová


Zdroj :
www.textmetrics.com
www.learndigital.withgoogle.com – Ku konkrétnym informáciam, z ktorých autorka článku čerpala sa dostanete až po prihlásení do kurzu Fundamentals of digital marketing.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie