Ako si založiť cestovnú kanceláriu alebo cestovnú agentúru

Odborná spôsobilosť

Pre založenie cestovnej kancelárie a splnenie požiadaviek na odbornú spôsobilosť je v zákone uvedené, že právnická osoba alebo zákonný zástupca musí mať VŠ vzdelanie 2.stupňa a 2 roky praxe v obore. Myslí sa tým aj to, že VŠ vzdelanie musí byť v odbore cestovný ruch, alebo príbuzné odboru cestovný ruch, alebo VŠ vzdelanie môže byť akéhokoľvek zamerania?

Podľa aktuálneho výkladu zákona už nie je potrebné, aby mala právnická osoba alebo zákonný zástupca vzdelanie v príslušnom odbore. V minulosti to bola podmienka.

Presnejší výklad ďalších podmienok o praxi a vzdelaní nájdete na stránke www.legislativne.tricio.sk.

Na vaše otázky z oblasti cestovného ruchu, založenie cestovnej kancelárie, marketing v cestovnom ruchu, odpovedá Gabriela Revická.

 

Pre viac info na túto tému si prečítajte aj článok AKO SI ZALOŽIŤ CESTOVNÚ KANCELÁRIU, CESTOVNÚ AGENTÚRU.

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie