IVE JÚN 2015

Komorný piknikový workshop v prírode - 19.6.

Hoci sme rady neformálne, najčastejšie sa stretávame na oficiálnych akciách. Výnimkou sú individuálne stretnutia, poradenstvo Marketing srdcom alebo koučing, ktorý obe poskytujeme, či už v rámci členského k niektorým mesiacom, alebo v rámci našej práce. ALE! 19.6. sa máme možnosť stretnúť nevšedne v teniskách, vo veľmi komornom kruhu (max 6 žien), v nádhernej prírode len kúsok od Bratislavy (z Bratislavy pôjdeme spolu, v prípade menej priaznivého počasia sa akcia koná v našom vidieckom sídle v Senci).

Komorný workshop - naše zdroje - inšpirácie - ako uchopiť potenciál v nás ponúkame šiestim z vás. Budú to efektívne rozhovory a koučing, dozviete sa, ako uchopiť svoje možnosti a svoj potenciál. Povenujeme sa témam, ktoré by ste rady rozlúskli. S príchodom leta je priam vábivé otvoriť sa novým možnostiam vzdelávania.

Tešia sa na vás Gabi Revická a Andrea Trávničková

Záujemkyne, píšte nám na kontakt@e-ezeny.sk, cena workshopu je pre členky 15€, pre nečlenky 40€. Všetky naše aktivity sú pre E-ženy vždy výhodnejšie. :)

 

**************************************************************************************************

LinkedIn – buď In na ďalšej sociálnej sieti

Skrotili sme modrú šelmu (FB) a je čas pozrieť sa na ďalšiu „divočinu“ z radu sociálnych sietí. Tí, ktorí si ho vpustili do života, naň nedajú dopustiť. Čo má a my nemáme? V čom je jeho sila? A prečo tam ešte nie ste? Všetko, čo ste kedy o sociálnej sieti  LinkedIn chceli vedieť a najmä – čo ani netušíte, že by ste vedieť mohli. Robíte neodolateľné delikatesy a zdieľate ich fotky na facebooku? Na LinkedIn z vašej vášne síce nebudú padať do mdlôb kamarátky, ale zato vám môžu padať k nohám atraktívne ponuky na spoluprácu a nový biznis. Máte peknú webovú stránku, ale kto a prečo by mal na ňu zájsť? Váš profil na LinkedIn hravo naplní poslanie webovej „vizitky“, ktorú denne vidia stovky ľudí. LinkedIn je nikdy nekončiaci veľtrh príležitostí a inšpirácie. Pozývame vás na workshop s expertom na sociálne siete a LinkedIn obzvlášť, Františkom Borsíkom. Čaká vás brána do novej dimenzie vášho biznisu. A my vám od nej dáme kľúč.

,,Som marketér, spájam ľudí a biznisy, špeciálne sa venujem práci so startupmi. K marketingu a startupom som sa dostal na Islande, kam som utiekol po rokoch práce v korporátnom svete. Baví ma ukazovať ľuďom, čo všetko je možné dosiahnúť na LinkedIn a vždy som ochotný búrať mýtus toho, že na Slovensku funguje iba Facebook. Pretože funguje aj Twitter, G+, LinkedIn, Instagram. A čochvíľa Slováci určite uvidia i úspešné slovenské projekty na Reddit či Pinterest."

https://www.linkedin.com/in/frantisekborsik

Termín konania workshopu: 18.júna 2015 od 9:30 do 16:30

Miesto konania: AHAKI Centrum, Bratislava, Lenardova 4/A

Cena workshopu: 69 EUR , zvýhodnená cena pre členky OZ Eženy: 49 EUR.

Prihláška na workshop.

*************************************************************************************************

Prezentácia netradične alebo ako prezentovať profesionálne a zároveň zostať sam/a sebou

Pre koho je určený:

Cieľ: cieľom seminára/workshopu je rozvinúť prezentačné zručnosti účastníkov, aby dokázali prezentovať svoje produkty, služby aj samých seba nielen profesionálne, ale zároveň využili svoje silné stránky a predpoklady. Cieľom je pomôcť im odhaliť vlastné zdroje, spôsob narábania s vlastným telom aj hlasom.

Obsah:

 • —  Postoj a prístup rečníka
 • —  Reč tela – čo potrebujem vedieť, gestá, osobné zóny, sedenie, zážitkové cvičenia
 • —  Ako odpozorujem, že moji poslucháči strácajú záujem, nesúhlasia so mnou a pod.
 • —  Vplyv farieb v prezentácii (z pohľadu využitia v prezentácii a aj ako môže rečník podporiť svoju prezentáciu svojím oblečením)
 • —  Vplyv verbálnej komunikácie – ktoré slová pomáhajú a podporujú moju prezentáciu a ktorým sa treba vyhnúť
 • —  Ako zaujať poslucháčov a zvýšiť vlastnú presvedčivosť
 • —  Zvládanie trémy a stresu – čo mi môže pomôcť
 • —  Desatoro úspešnej prezentácie
 • —  Základný postoj tela; Dýchanie, dychová opora; Cvičenia, kombinované posilňovacie cvičenia a fragmenty z jogy
 • —   Posadenie hlasu, cvičenia na odblokovanie komunikačného centra
 • —  Koncentrácia a cvičenia  na zbavenie sa trémy
 • —  Meditácia na odblokovanie komunikačného centra, zvládnutie aspektov, ktoré bránia plnému prejaveniu sa vlastnej kreatívnej sily, osobnosti a radosti zo zdieľania a tvorivosti;
 • —  Individuálne otázky

Termín: 17.6.2015

Časový harmonogram:

8:30- 9:00 prezentácia účastníkov

9:00 – 12:00 prvý blok tém – reč tela a verbálna komunikácia

12:00-13:00 obed

13:00 – 16:00 druhý blok – práca s hlasom a cvičenia

16:00 – 17:00 otázky účastníkov

 

Inštrukcie: Pre pohodlnú prácu je vhodné priniesť si vlastnú karimatku alebo deku a tiež pohodlné oblečenie (tričko, mikinu, legíny, tepláky, ponožky)

Miesto konania:

Ahaki – Nobelovo nám.(Petržalka)

 

Lektorky:

Mgr .Dagmar Sliacka

Lucia Lužinská , Mgr. art, Bakk. art, 

 

Cena workshopu: 75 EUR , zvýhodnená cena pre členky OZ Eženy: 52 EUR. 

Prihláška na workshop je tu.

*************************************************************************************************

Ako zriadiť chránenú dielňu

a prispieť k rovnosti príležitostí občanov so zdravotným postihnutím na trhu práce

Chránené dielne môžu pomôcť aj ušetriť. Pomôcť ľuďom so ZŤP, ktorí majú obmedzenú schopnosť sa zamestnať, o to vďačnejší pracovníci sa z nich však stávajú. Pomôcť stredným a veľkým firmám ušetriť nemalé finančné prostriedky na odvodoch a zároveň im dať priestor priniesť sociálny rozmer svojmu podnikaniu. A v neposlednom rade pomôcť nám – podnikateľom či občianskemu združeniu so štatútom CHD – sociálne aj finančne.

 

POZVÁNKA NA WORKSHOP AKO ZRIADIŤ CHRÁNENÚ DIELŇU

Čo sa na workshope dozviete?

 • Akú funkciu spĺňa chránená dielňa (CHD), ako pomáha ľuďom so ZŤP a ako môže byť prínosná pre naše podnikanie, či združenie?
 • Ako a kde začať pri zriaďovaní chránenej dielne?
 • Kto sa môže stať zriaďovateľom chránenej dielne?
 • Ako si poradiť pri komplikovanej legislatíve pri tvorbe chránenej dielne?
 • Aké príspevky a dotácie môžeme čerpať od štátu pri vytvorení chránenej dielne?
 • Ako sa stať zaujímavejším obchodným partnerom pre väčšie firmy formou náhradného plnenia?
 • Prečo veľké a zahraničné firmy čoraz častejšie vyhľadávajú chránené dielne?

 

Pre koho je workshop určený:

   Workshop je vhodný pre všetkých, ktorí plánujú zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím, ktorí uvažujú o zriadení chránenej dielne, a to bez ohľadu na to, či ide o zriaďovateľa – občianske združenie, spoločnosť s ručením obmedzeným, SZČO...

 

Čo získate na workshope:

 • informácie z hľadiska legislatívy, i praktické rady o tom, čomu sa vyhnúť, a čo je naopak prínosné, aby sme úspešne zriadili chránenú dielňu
 • návod, ako vypracovať dokumenty, materiály a žiadosti súvisiace so zriadením CHD
 •  Individuálne úvodné poradenstvo pre vaše podnikanie v rozsahu 15 min.
 • odpovede na otázky súvisiace s danou problematikou
 • zľavu 30% na ďalšie konzultácie k téme a pomoc pri vypracovaní projektu!!!

                          Kde a kedy sa workshop koná

3.6.2015 od 16:00-19:00 v priestoroch  Educafé na Robotníckej 5 v Bratislave

                                Cena workshopu

Členky OZ E-ženy  a ich manželia: 25€,

Nečlenky  a ostatné účastníčky a účastníčky: 35€
Ako sa stať členkou ponúkame aj v článku o výhodách členstva v OZ E-ženy

                             Čo cenu zahŕňa:

- zdravá ľahšia večera (na výber plnené celozrnné pečivo alebo zeleninový šalát), 1 káva/čaj + zdravý dezert (bezlepkový brownies alebo cheesecake). Občerstvenie bude zabezpečovať Bruncher.sk  v spolupráci s Educafe.sk

 - zľava až 30% na ďalšie konzultácie s lektorkou workshopu

                                    Prihláška

Ak uvažujete o účasti na workshope, neváhajte sa PRIHLÁSIŤ. Pokiaľ máte otázky, ktoré by ste mali rady zodpovedané pred rozhodnutím prísť na workshop, napíšte nám na kontakt@e-zeny.sk, pokúsime sa vám promptne odpovedať.

Neváhajte však dlho, počet miest máme limitovaný.:)

O lektorke

  PhDr. Marcela Václavková Konrádová, cert. Mgmt. získala ocenenie Filantrop napriek hendikepu za rok 2014, Cenu primátora Banskej Bystrice (2013), bola nominantkou na Inšpirujúcu ženu (2013). Získala ocenenie Srdce na dlani (2013) za venovanie času, schopností a energie v prospech iných ľudí a svojej komunity v Banskobystrickom samosprávnom kraji v kategórii Dobrovoľníctvo v rozvoji komunity (2013).  V súťaži E - ženy 2013 v kategórií „Ženy, ktoré podnikajú off - line a majú firemnú webovú stránku“ získala 1. miesto a špeciálnu cenu Gabiky Revickej a Moniky Jakubeczovej za mimoriadne inšpiratívny príbeh a silu osobnosti (2014).

No okrem týchto ocenení je však pre ňu tým najväčším zadosťučiním uplatnenie sa osoby so zdravotným postihnutím v práci, jej osobnostný rozvoj a prínos pre spoločnosť. Od roku 1999 pôsobí v mnohých organizáciách ako dobrovoľník, 1.10.2012 zriadila Chránenú kaviareň s knižnicou Prístav v podobe Tréningového centra pre hendikepovaných, ktorú aj prevádzkovala.

 Zriaďuje chránené dielne na území SR, doteraz pomáhala pri zriadení 11 subjektov. Ročne zrealizuje viac ako 30 verejnoprospešných projektov, prostredníctvom ktorých sa pokúša pomôcť zlepšiť a skvalitniť životy mnohých ľudí a to napriek tomu, že sama je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím.

Ďalšie informácie nájdete na www.pristav-nadeje.euwww.ezeny.sk

Organizáciu workshopu zabezpečuje Tamara Osaďanová, majiteľka zážitkovej donáškovej služby Bruncher.sk a hrdá členka OZ E-ženy, ktoré workshop zastrešuje. Sama je v procese zriaďovania chránenej dielne, takže vám rada osobne odpovie, prečo sa rozhodla pre jej vytvorenie a ako úspešne funguje spolupráca s Marcelkou Václavkovou Konrádovou. Zdieľanie vlastných skúsenosti, otvorenosť novým informáciám a výzvam sú Tamare vlastné. A sú dobrým základom pre tento workshop - vďaka Tamarinej energii a organizačnému talentu  sa rozšíria obzory v oblasti chránených dielni  (nie len) Eženám.

 Prihlásiť sa môžete tu.

************************************************************************************************* 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie