Ako urobiť dobrý rozhovor

Autorská škola Literario.eu  v spolupráci s Panta Rhei

vás pozýva na workshop

s Dadom Nagyom a Gabi Revickou

  

Klásť dobré otázky a nedovoliť respondentovi, aby vám odbočil od odpovede, to chce predsa len nejaké skúsenosti. Nevieme vám sľúbiť, že si v rámci jedného dňa osvojíte všetko, čo je pre dobrý rozhovor potrebné. No jednoznačne odídete obohatení o novú zručnosť, ktorá je užitočná nielen v pracovnom, ale aj  v osobnom rozhovore.

V rámci workshopu sa budete môcť pýtať Dada Nagya,  ikony slovenského knižného sveta, čo všetko sa dozvedel od autorov svetového formátu. Ako píšu spisovatelia, čo ich knihy preslávilo, čo čítajú a čo ich inšpiruje? Otázky sú na vás. My budeme podporovať vašu zvedavosť. 

Môžete sa pýtať na čokoľvek, dôležité je, či sa opýtate tak, aby ste dostali odpoveď, s ktorou budete spokojní, alebo dáte respondentovi priestor, aby vám odpovedal tak, ako chce on. Všimnite si, politici túto zručnosť ovládajú excelentne. 

Chcete vedieť písať rozhovory tak, aby boli užitočné najmä pre vás, vaše podnikanie a vaše PR? Chcete získať informácie, ku ktorým sa inak neviete dostať a zároveň poskytnúť priestor na svojom blogu zaujímavým ľuďom? 

Keď sa naplnil môj web venovaný slovenským unikátom, hľadala som spôsob, ako ho spestriť. Začala som rozhovormi s osobnosťami a pýtala som sa ich na obľúbené slovenské destinácie. Takto som sa dostala k Martine Moravcovej, Sáre Saudkovej, Jozefovi Banášovi ai. Neskôr som sa pýtala autorov, ako píšu, napríklad Evy Borušovičovej, Barborky Kardošovej. Potom ma oslovil časopis Profit a dostala som príležitosť pripraviť rozhovory s autorom medzinárodného  bestselleru Markom Anastazim, s kňažkou z Avalonu, či so šamankou z brazílskeho pralesa, ktorá vytvorila systém vlastných esencií. Obe tieto dámy patria medzi moje učiteľky a ich posolstvá som s radosťou prinášala do časopisov Profit a Vitalita. Posledne som mala publikovaný rozhovor s Vladimírom Megrem, ruským autorom, ktorý napísal desať kníh o Anastázii. Všetky boli preložené do významných svetových jazykov. Keď máte dostatok referenčných rozhovorov so zaujímavými osobnosťami, ľahšie sa vďaka nim dostanete k ďalším zaujímavým ľuďom. 

Rozhovory sú nástrojom, ktorý môže:

  • nasýtiť vašu zvedavosť, najmä, ak sa pýtate ľudí, ktorí môžu ovplyvniť vaše myšlienky
  • otvárať dvere k  osobnostiam, ktoré bežne nie sú dostupné, ale vedia oceniť, keď podporujete ich PR
  • prispieť k vašej finančnej podpore. Ak robíte naozaj dobré rozhovory, môžete ich ponúknuť médiám
  • zviditeľniť vás a podporiť vaše PR! Je dobré pýtať sa osobností, ktoré vás naozaj zaujímajú, možno sa vám bude páčiť zviditeľniť sa s nimi aj v niektorej zo sociálnych sietí

Čo vlastne budeme na workshope robiť?  

Účastníci workshopu sa budú pýtať Dada Nagya  a on sa bude snažiť odpovedať podľa rozvetvenosti ich otázok. Na niektoré otázky sa veľmi jednoducho dá povedať áno alebo nie. Ale ak sa chcete dozvedieť viac, stačí sa pýtať spôsobom, aby váš respondent nemohol pred odpoveďou uniknúť. 

Dado Nagy ma spovedal v rámci besedy o mojej knižke Juliet a tá druhá, aj v rámci krstu knižky Momenty zo života vydatej ženy. Neskôr sme ho vyobracali našimi otázkami spolu s televíznou moderátorkou Alenkou Kuišovou, bolo to niekedy v období vzniku Literaria, tiež na milom malom pódiu v Panta Rhei. O pár rokov sme spolu krstili knižku Eriky Hornákovej, ktorej vznik podporilo Literario a Dado opäť predviedol svoju majstrovskú zručnosť. Keď ste jeho respondentom, uvedomíte si, že nie je zlé mať za sebou kvalitný mediálny tréning, aby ste na jeho odvážne otázky odpovedali čo najvhodnejšie. Obzvlášť, keď sedia v publiku vaši rodičia. Vtedy je jedno, ako veľmi ste dospelí... 

Erika Hornáková Alenka KuišováDado Nagy

Foto z krstu knihy Eriky Hornákovej a besedy o Juliet a Písmenká a koláče s ALENKOU 

V minulosti sme vám predstavili viacerých novinárov, ktorí nám predviedli svoje majstrovstvo v kladení otázok: Marika Studeničová, Palo Hlubina a Monika Chybová. Každý z nich priniesol absolventom našich vzdelávacích autorov nové poznanie. Práve Palo Hlubina zdôrazňoval, že si máme dovoliť byť zvedaví. Monika Chybová pripomínala, že ak nemáme o čom hovoriť, rozhodne by sme sa o tom nemali pokúšať písať. Marika Studeničová je autorkou viacerých knižných diel a predviedla nám, že ak je rozsah rozhovorov so zaujímavým respondentom široký, môžeme s ním pripraviť aj knihu plnú otázok a odpovedí. 

Neodídete ako hotoví novinári, ale budete obohatení o nové skúsenosti, poznania a možno ihneď využijete aj BONUS, ktorý k workshopu Literario pribalíme. 

Teším sa na vás.

Gabi Revická

 

Kedya kde: 6.6.2018 od 9:30 hod. do 16:30 hod. v Starom Meste (Bratislava).

Počas workshopu budeme mať 2 krátke a jednu hodinovú pauzu na obed.

Počet účastníkov: maximálny počet účastníkov je 12

Cena: Bežná cena: 79 Eur + BONUS

            Zvýhodnená cena pre členky OZ E-ženy a ich partnerov a pre absolventov Literaria: 59 Eur + BONUS

Bonus k workshopu: každý absolvent dostáva automaticky bonus, a to vo forme spätnej väzby za akýkoľvek písaný rozhovor (max rozsah tri normostrany)

Počas dňa je zabezpečený pitný režim, káva, čaj a sušienky, obed nie je zahrnutý v cene.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie