Liečenie divadlom - cesta k tvorivosti, slobode a vedomému bytiu v prítomnosti

Zážitkový seminár

Tento zážitkový seminár v sebe spája dve cesty – divadlo a terapiu. Obe cesty vedú naspäť k pochopeniu zaužívaných Liečivé divadlovzorcov správania, ktorými sa riadime. K potlačeným emóciám, ktoré treba spracovať. Všetky odpovede nájdeme v pamäti tela. Napojenie sa na svoje telo je základným predpokladom pre sebapoznanie a vedomé vytváranie života.

Zážitkový seminár je ochutnávkou práce, ktorú zažívajú herci divadelnej skupiny Théaterapia. Divadlo ako terapia je koncept, ktorý má dvojitý liečivý efekt: herec zažíva terapiu v skúšobnom procese a divák na predstavení. Rozpoznaním rolí, ktoré v živote hráme, sa naučíme vytvoriť si odstup, a sputíme tak liečivý proces rozpúšťania škodlivých vzorcov správania. Vytvoríme bezpečný priestor pre odhalenie starých vnútorných zranení a vyjadrenie potlačených emócií. Uvedomením si masiek, ktoré nosíme, urobíme prvý krok k autenticite a slobode vyjadrovania, čím podporíme sebadôveru a posilníme životnú silu.

Prostredníctvom meditačných techník sa znovunapojíme na svoje telo, v ktorom sú uložené všetky informácie, ktoré potrebujeme k radostnému životu. Všetci hráme hlavnú postavu vo svojom životnom príbehu. Buď prevezmeme zodpovednosť a staneme sa vedomými tvorcami - režisérmi svojej hry, alebo ostaneme v polohe obete - bábky ovládanej zvonka.

Liečenie divadlom ponúka priestor pre radostnú, hravú a zároveň hlbokú vnútornú prácu v bezpečnom priestore malej skupiny.

Kristína SíhelskáLektorka:

Mgr.art. Kristína Sihelská - Jej životná skúsenosť spája divadlo a cestu osobného rozvoja. Študuje tanečno-pohybovú terapiu. Je herečkou a členkou umeleckého súboru Mestkého divadla v Žiline. Založila občianske združenie Vedome - centrum duchovného rozvoja. Vedie divadelnú skupinu Théaterapia, ktorá prináša autorské predstavenia odrážajúce vnútornú esenciu a inšpirujúce k hľadaniu svojej podstaty.


„Myslím si, že šťastie človeka je v slobodnom a autentickom vyjadrovaní sa. V tom, že môže tvoriť, a tak zhmotňovať svoje sny, manifestovať svoju jedinečnosť. Takéto šťastie zažíva človek, ktorý je sám sebou, napojený na zdroj, hlboko zakorenený a žijúci v prítomnosti.“

 

Termín: 13. 5. 2018 (nedeľa)Liečivé divadlo

Trvanie: 10:00 hod. – 16:00 hod.

Cena: 30 Eur, členky OZ E-ženy 21 Eur

Kapacita: 15

Miesto konania: Detské centrum Havino, Milcova 42, Žilina

Spôsob prihlásenia: prostredníctvom e-mailu kristinasihelska@gmail.com

 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie