Aktuálne

Vnímanie priestoru

Všetci máme skúsenosti s tým, že keď dlhodobejšie obývame priestor, po určitom čase už veľa vecí nevnímame. Nevidíme neporiadok, naskladané veci na žehlenie, ktoré tam čakajú už mesiac, nevnímame, že vôňa bytu už nie je to, čo to bývalo, ale paradoxne, keď prídeme niekam na návštevu, hlavne prvé razy, na tieto vnemy reagujeme veľmi citlivo.

U niekoho na návšteve sa nám zdá, že vieme, čo je tam dobré a pekné a čo nie. Čo nám tam vadí.

Aby sme sa takto nanovo vedeli pozrieť aj na svoj vlastný priestor, kde sme trošku už túto vnímavosť stratili, stačí sa pozrieť, na svoj priestor "novými očami".

Skúsme prísť do svojho priestoru jedného dňa vedome, akokeby sme prišli k niekomu cudziemu na návštevu.
Keď otvoríte dvere, čo Vás privíta? Aká vôňa? Máme chuť sa jej nadýchnuť? Alebo cítite skôr, že by bolo treba vyvetrať? Aká je vstupná predsieň? Je tu poriadok? Je tu priestor? Prvý pohľad je jeden z najdôležitejších. Keď tak stojíte vo vlastných dverách, máte chuť vojsť? Je tu niečo, čo Vás poteší, vyčarí Vám úsmev na perách, alebo čo Vás zaujme a pozve ďalej?
Ak to Vás nezaujme, prečo by to zaujalo energiu, aby vstúpila do Vášho bytu? Má energia voľnú cestu, aby voľne prúdila ďalej do bytu?

Čo by sme na základe toho ako vyzerá naša predsieň povedali o svojej životnej ceste a o tom, ako sa nám púšťa do nových začiatkov? Aká je naša štartovacia energia?

Čo nasleduje po predsieni? Čo je ďalšia miestnosť ktorú vidíme? Je to obývačka, ktorá nás láka k odpočinku, alebo pracovňa, ktorá nám pripomína, že ešte treba čo to porobiť a ťažko sa nám vôbec oddychuje, či kuchyňa, ktorá má pre nás vždy niejaké pohostenie a tak si musíme trochu strážiť líniu, ... alebo spálňa a hneď ako prídeme, máme chuť len spať...

Ktorú z týchto miestností máte najradšej? Kde sa najradšej zdržiavate? O ktorej si myslíte, že je najkrajšia? Tieto zóny budú pravdepodobne dobre zásobené energiou a i oblasti Vášho života, ktoré im prislúchajú pravdepodobne budú vcelku prosperovať.
Kde sa zdržiavate najmenej? Ktorá zóna Vášho bytu sa najťažšie udržiava, kam ukladáte veci, s tým, že to odložíte, či ožehlíte, či operiete "neskôr".

Takéto zóny v byte ukazujú, kde v živote stagnuje energia. Kde sa to nehýbe, kde sa možno vyhýbame riešeniu. Ak je to v spálni - je vhodné sa trošku lepšie pozrieť na partnerstvo. Stagnuje tu energia? Aký štýl má spálňa, je skôr praktická či romantická? Či je to len sklad?

Je to v kuchyni, ktorá čo to hovorí o tvorení, vyživovaní a tým aj o sexualite?

Je to v pracovni? Ako vnímame seba a svoju kariéru? Robíme to čo sme chceli? Plníme si sny? Dá sa s tým niečo urobiť? Určite dá. Niektorý priestor sa ťažko udržiava, lebo nie je dostatok úložných priestorov. Vytvorte ich. Niektorý preto, lebo nevieme sa rozlúčiť so starými vecami, ktoré už doslúžili, môžu poslúžiť niekomu inému - ponúknite ich niekomu, kto im dá nový život. Vytvorte priestor pre tie veci vo Vašom živote, ktoré Vás bavia, na ktoré sa radi pozeráte a robia Vám radosť. Niektorý priestor stačí občerstviť náterom, opraviť pánty a bude ako nový. Niekde to nebude stačiť. Keď sa obnoví energia daného priestoru, dá sa do pohybu aj energia prislúchajúca k tejto oblasti Vášho života. Veci sa začnú meniť. Energia začne prúdiť... zásobuje všetky oblasti nášho bytu, pracoviska, nášho života ako aj nášho tela, lebo všetko so všetkým súvisí...

Autorka: Adela Píšová

*************************************************************************************************

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie