Archív Rok E-žien 2015 December

Júlia Hurná: žena s nezvyčajnou vášňou pre pivo

Aj takto sa dá stručne charakterizovať aktuálna prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu. Prezidentkou sa stala až po tom, ako precestovala kus sveta, nakoľko si to vyžadovalo jej pracovné nasadenie. Ovláda francúzsky, anglický a ruský jazyk. Práca odborníčky pre zahraničnú a európsku politiku na Úrade vlády SR vystriedala Americká obchodná komora a v neposlednom rade pracovala v Európskom parlamente v Bruseli, kde nadobudla aj znalosti v problematike bezpečnosti potravín. Od riadenia projektov na britskom veľvyslanectve prešla k zastupovaniu záujmov slovenských pivovarníkov. Kto by si však myslel, že v práci po celý deň iba popíja pivo, bude isto sklamaný. Naopak, Júlia ani pri kamarátskych posedeniach svoju pozíciu nezaprie a citlivo sleduje spôsob, akým jej obľúbený nápoj načapujú a prinesú na stôl. Ako sama zvykne hovoriť – na pivo si čas vždy nájde.

 

Danica Kováčová

Nielen tvorivé práce s vlnou, kreslenie a maľovanie sú Danicinou záľubou. Veľmi rada číta a píše básne, ku ktorým sa dostala cez prípravu na oslavy sviatkov Kola roka. K textom ju inšpiruje lesné prostredie, v ktorom žije. Spolu s dcérou vedie krčmičku a pekáreň Biolka v Modre – Kráľovej, v ktorej propagujú vedomejší prístup k pohľadu na to, čo jeme. Preferujú slovenskú celozrnnú bio múku a na týchto zdravých výrobkoch si môžete pochutnať aj v ich útulnej krčmičke. V podkroví Biolky vybudovala štúdio a dielňu, vhodnú pre organizáciu kreatívnych kurzov a seminárov zameraných na duševný rozvoj.  Pripravuje a sprevádza ženské kruhy a tvorivé debaty. Na jeseň 2014 sa stala kňažkou bohyne Živeny a vedie prechodové ženské rituály. Jej túžbou je pomáhať ženám pocítiť svoju vlastnú ženskú podstatu. 

Prečítajte si rohovor Evy Kopeckej s Danicou Kováčovou

 

Eva Borušovičová

Scenáristka, režisérka, spisovateľka, redaktorka, dramaturgička, pedagogička. Televíziu si v úlohe scenáristky a dramaturgičky detských programov vychutnala už počas štúdia na VŠMU. Pravdivý príbeh o Jánošíkovi spracovala do scenára k celovečernému filmu Jánošík – Pravdivá história. Vznikal sedem rokov ako koprodukčný projekt, v réžii známej poľskej režisérky Agnieszky Holland. Neskôr vyšiel literárny scenár aj knižne. Režírovala tri celovečerné filmy: Modré z neba, Amálka, ja sa zbláznim! a Vadí nevadí. Je autorkou a režisérkou divadelnej hry 69 vecí lepších ako sex, ktorá sa uvádza v Štúdiu L+S. Dlhé roky pôsobila v rámci internetových projektov Inzine, T-station, INLAND, kde okrem iného uverejňovala krátke prozaické diela, vydané v roku 2009 v knižnom diele Urobíme všetko, čo sa dá. V súčasnosti prednáša réžiu na VŠMU, píše pre časopis Madam Eva, aj pre denník Sme a venuje sa príprave ďalších projektov. 
Minulý rok bola Eva Borušovičová hosťkou besedy kruhu Literario spolu s Barborkou Kardošovou. Tešíme sa na ďalšie vzácne stretnutie.

 

Gabriela Revická

Nikdy sa nestihla zamestnať, aj keď mala kedysi túžbu venovať sa žurnalistike a prispôsobiť svojej práci osobný život. Napokon to bolo naopak, maminou sa stala skôr, než predpokladala, a pracovný život prispôsobila svojmu osobnému. Podnikanie považuje za súčasť svojej osobnej slobody. Od roku 1997 sa venovala cestovného ruchu, v roku 2009 jej vyšla jej prvá kniha a literatúre sa venuje dodnes. Oblasť osobného rozvoja považuje vo svojej práci za kľúčovú, prepája ho so svetom ženy, s jej celistvosťou a prepojením všetkých oblastí, ktoré do života ženy prirodzene patria. Okrem vzdelávania podnikateľov (cestovný ruch a on-line podnikanie), koučuje a školí najmä začínajúce podnikateľky (ezeny.sk). Najradšej sa hlási k emočnému koučingu a k téme ako prosperovať vďaka svojmu talentu. Spolu s Andreou Trávničkovou vedie autorskú školu Literario a poskytuje odborné poradenstvo k téme Ako vydať knihu (www.literario.eu). Je spoluzakladateľkou a hlavnou koordinátorkou OZ E-ženy, vyšlo jej niekoľko kníh, najznámejšie sú Ukážem Ti Slovensko, Momenty zo života vydatej ženy, Juliet a tá druhá a Tipy na výlety po Slovensku, ktoré spolu s Evou Borušovičovou a piesňou Živena spolu slávnostne pokrstíme práve na Roku E-žien.

 

Okrem cateringu z dielne našich členiek, môžete degustovať slovenské pivo, konopo-kuchyňu z Konopného dvora a možno aj víno z Toscánska...

**************************************************************************************************

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie