Archív Rok E-žien 2015 Máj

Spoznajte hostí májového stretnutia ROK E-žien

Na májovom stretnutí Rok-u E-žien vám predstavíme ďalšie príbehy štyroch žien, ktoré podnikajú, či vedú úspešné online projekty: Mária Karlubíková, Katarína Strýčková, Jana Bielik a Jana Bednárová.

Dá sa podnikať cez Facebook? Aké je podnikanie popri malých deťoch a rodine? Ako si môže žena vybudovať biznis v mužskom svete? Bude to podnetné rozprávanie o úspechoch a neúspechoch, o možnostiach, ktoré sa javili, že prídu, a o prekvapeniach, ktoré priniesli nové perspektívy. A ktovie, čo ešte...

12.5.2015 od 17tej hodiny sa vidíme v Monsters cafe bar v Bratislave. Po vyplnení krátkej prihlášky vám príde spätný mail, ktorý potvrdí vašu rezerváciu. (Počet miest je obmedzený, aby sme mohli všetkým ponúknuť komfortné sedenie a priestor na otázky z publika!)

 

majka"Majka je šarmantná bytosť, pri jej mene sa mi vždy žiada vyzdvihnúť jej ľudský rozmer. Stretnutia s ňou sú pre mňa vždy mimoriadne obohacujúce. Nesú v sebe múdrosť ženy, ktorej s pokorou ďakujem za čas, ktorý mi venuje," hovorí o Márii Karlubíkovej Gabi Revická.

Mária Karlubíková založila pred 16 rokmi rodinnú firmu Klartec, v ktorej sa vyrábajú železobetónové prefabrikáty a zámková dlažba značky Terrabella. Na starosti má obchod a etiku, ktorú považuje za veľmi dôležitú. Podporuje podnikanie žien, bola mentorkou SBA. Vždy podporovala aj svojich žiakov na Obchodnej akadémii, posielala ich na stáže do nemecky hovoriacich krajín, pretože chcela, aby videli aký je život a obchod za hranicami Slovenska. Sama rada cestuje a najradšej si vyberá dovolenky tak, aby sa mohla zúčastniť aj nejakej konferencie, výstavy, stretnutia s podnikateľkami alebo sa zameria na kulinársky pobyt. Avšak, keď cestuje s deťmi a vnúčatami, venuje sa iba im. Na najbližšie leto má už naplánovaný veľký rodinný výlet.


katkaCharizmatická, vzdelaná, múdra, veselá, úspešná, železná: Katarína Strýčková. Zakladateľka legendárnej facebookovej skupiny Klub železných matiek. Skupiny, ktorá denne pomáha ženám, nielen z oblasti materstva, jej skupina ponúka niekoľko ďalších podtém. Obsah rozhovorov je prísne chránený pred komerčnými vplyvmi a získať prijatie do skupiny nie je také jednoduché. Katka vytvorila fenomén, aký v slovenskom prostredí Facebooku nemá obdoby. Čím je jedinečný? Ako vznikol? A aká je jeho budúcnosť? Dozvieme sa priamo od "matky" Klubu železných matiek. Mohlo by sa zdať, že projekt s takým dosahom si vyžaduje celého človeka a že Katka sa venuje len KŽM. Omyl! Katka Strýčková vyštudovala žurnalistiku, politológiu a medzinárodné vzťahy na UK v Bratislave. Jej profesionálne pôsobenie je spojené so svetom diplomacie. Pracovala na veľvyslanectve vo Veľkej Británii, špecializovala sa tiež na diplomatický protokol a prípravu bilaterálnych návštev na najvyššej úrovni, pôsobila v biznise ako nezávislá konzultantka v oblasti protokolu, etikety a imidžu a organizovala VIP podujatia doma i v zahraničí. Od júna 2012 pôsobí v pozícii riaditeľky odboru medzinárodných vzťahov a protokolu v Kancelárii Národnej rady Slovenskej republiky. Je vydatá a má troch synov. 

 

kyticeJana Bednárová je mama dvoch detí a obľúbenej značky Chutné kytice, vďaka ktorej si Slovensko zamilovalo originálne jedlé aranžmány z čerstvého ovocia a čokolády. Rovnako ako deti, ani Chutné kytice by nevznikli bez jej manžela, s ktorým podnikajú spoločne. Kedysi bola Jana ekonomická novinárka. Vo voľnom čase okrem iného rada varila a šila. Pred vyše tromi rokmi spojila svoje radosti do jednej činnosti. „Začiatky boli pre mňa najnáročnejšie hádam fyzicky, pretože sme pracovali bežne minimálne 16 hodín denne, dvakrát  toľko, koľko trvá bežný pracovný čas, a samozrejme aj cez víkendy a voľné dni. Teraz už firma nevyžaduje  toľko času ako kedysi, ale pribudla nám zodpovednosť za zamestnancov," hovorí Janka, ktorú však baví chodiť do práce.„Veď aj tam som doma." Podnikanie považuje za úžasnú skúsenosť a dobrodružstvo. Podmienkou úspechu podľa nej je prísť s jedinečným produktom - najlepšie vytvoriť úplne nový trh, odovzdať firme maximum a nepoľaviť v orientácii na špičkovú kvalitu produktu aj servisu a inovácie.

 

fitkoJana Bielik sa narodila v Bratislave, od roku 1989 žila s manželom a rodinou v Rakúsku. Od detstva sa zaujíma  o šport. Od roku 1999 pracuje samostatne v oblasti športu a fitnes. Dlhoročné skúsenosti v tejto branži sú jej  silnou stránkou. V roku 2010 založila v Bratislave franchízu športového klubu pre ženy Mrs. Sporty. V  roku 2014  z franchízy vystúpila a založila si svoje vlastné fitko pre ženy. Pre Janku je dôležité vybudovať pre  ženy každého veku rodinnú a príjemnú atmosféru tak, aby sa v športovom klube cítili nadmieru spokojné a  tešilo ich prísť znova. Spokojné členky jej klubu ju nominovali do súťaže Podnikateľka Slovenska, v ktorom  získala i ocenenie.  Najvyšším ocenením je pre Janku dosiahnutie jej vysnívaných výsledkov a radosť z pohybu členiek jej fitness klubu.

 

 

Tešíme sa na vás aj na vaše otázky off line! Máme rady stretnutia, na ktorých si vieme pre sebe nájsť čas.

Ak ste náhodou prehliadli prihlášku na Rok E-žien, ktorý bude 12. 5. 2015 – páči sa, môžete sa prihlásiť cez formulár. 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie