Archív Rok E-žien 2015 Október

Najbližšie stretnutie v rámci Roku Ežien (13.10.2015) sa bude niesť v znamení energie a jej rôznych podôb.
Naše pozvanie prijala vynikajúca psychologička a terapeutka, PhDr. Hana Ščibrányová, ktorá  vedie Inštitút Virginie       Satirovej na Slovensku.Otvoríme spolu veľa tém, okrem iných aj to,akými zdrojmi energie ženy disponujú, ako je        dôležité byť v kontakte sama so sebou, svojimi zdrojmi.
 

Tvorivú energiu na stretnutie prinesie fotografka Linda Bohušová

Fotografii sa venuje od svojich 16-tich rokov; fotografiu študovala v rokoch 2002 - 2007 na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave - odbor Masmediálna komunikácia, zameranie fotografia (u Mgr. art. R. Pavloviča; doc. Mgr. art. T. Huszára, ArtD. a Mgr. art. J. Sedláka); od r. 2012 si založila živnosť a začala fotiť pod značkou Lindia.sk Photography; živí ju a venuje sa produktovej, svadobnej fotografii, fotí portréty - business ako i umelecké, architektúru, priestory rôzneho druhu, kultúrne podujatia, galavečery, glamour, módu; fotí na Slovensku, v Čechách i v Rakúsku; jej fotografie sa objavujú ako v printovej tak i v elektronickej podobe - eProfit, Plus 7 dní, Pravda, Nevesta, Guest ai.; kolektívne výstavy - Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, Divadlo Astorka v Bratislave, Galéria Trafačka v Nitre, Minigaléria WBA Holding v Bratislave; za šťastný považuje okamih, keď pochopila, že slobodné povolanie je správna voľba a začiatok dobrodružnej cesty a že každý deň je čarovný ak sa vieme tešiť aj z maličkostí; práca ju nabíja pozitívnou energiou a zároveň je jej záľubou; na fotení má najradšej predovšetkým cestu k výslednej fotografii a k naplneniu predstáv klienta, ktorý za ňou prichádza s víziou, ktorú následne spoločne realizujú; fotí všetko, čo môže byť fotené; ide jej o emócie, o prchavý okamih, ktorý vďaka fotografii zostane zvečnený navždy; rada sa označuje pojmom fotograf-remeselník a fotí tak, aby s výsledkom boli spokojné všetky zúčastnené strany; web: www.lindia.sk

S e-ženami som prišla do kontaktu v roku 2011 a jednoznačne to bol krok správnym smerom, taký ten okamih keď si poviete, že ste boli v správny čas na správnom mieste. Na tejto ceste som stretla ženy, ktoré majú rovnaké zmýšľanie ako ja, ktoré ma inšpirovali a neustále inšpirujú, ktoré nepoznajú slová ako "to nie je možné, to nepôjde". Medzi e-ženami si je človek istý, že každý nápad je braný ako zárodok niečoho veľkého, čo môže byť úspešne uvedené do života, stačí na to jediné – mať nesmiernu chuť to urobiť, nevybočiť z cesty a povedať si, že ak to dokázali iné, dokážem to aj ja."

Riadim sa mottom: "Sú len dva spôsoby ako žiť. Buď nevidíte zázrak v ničom, alebo vidíte zázrak vo všetkom." (Albert Einstein)

13.10. sa tesim na všetkých. :)

************************************************************************************************

Čo všetko dokáže mama so svojou nevyčerpateľnou energiou? Dozvieme sa od Andrejky Kováčovej, autorky projektu Čo dokáže mama.

Andrea Kováčová sa rozhodla ukázať svetu, čo dokáže slovenská mama. Prostredníctvom svojho projektu 'ČO DOKÁŽE MAMA' dáva priestor každej mamine prezentovať svoju záľubu a stať sa malou podnikateľkou. Andrea vyštudovala na univerzitách v USA, Nemecku, Rakúsku a na Slovensku, 2 roky úspešne podnikala vo Veľkej Británii a precestovala desiatky krajín po celom svete. Založila medzinárodný portál WOPPA na vyhľadávanie stáží a pracovných pozícií po svete, aby mohli mladí ľudia cestovať a získavať pracovné skúsenosti, s ktorým zároveň zvíťazila v startup súťažiach doma i v zahraničí. Keďže sa sama nachádza v úlohe mamy, skrsol v jej hlave výborný nápad ako dať priestor mamám na sebarealizáciu popri svojich ďeťoch. "Každá mama niečo dokáže, jedna hačkuje originálne čiapky, druhá ponúka kurz tanca, ďalšia mamka dokáže urobiť skvelú masáž, namaľovať obraz, upiecť tortu, doučiť angličtinu či postrážiť deti. Chcem, aby si každá mamina privyrobila na tom, čo ju skutočne baví, aby sa nemusela ponáhľať do práce, ale aby ju živila jej záľuba." hovorí Andrea. K tomu dopomáha tak, že marketing výrobkov a služieb mamičiek prevzala na seba a propaguje ich doma aj v zahraničí. Takto sa slovenské háčkované žirafy dostali až do Californie a pletené čiapočky do Japonska. Zároveň poriada tzv. 'MAMA TRHY', stretnutia rodín, kde šikovné maminy prezentujú naživo svoje kreatívne výrobky, vymieňajú si kontakty a navzájom sa inšpirujú.
ČO DOKÁŽE MAMA na Facebooku http://www.FB.com/groups/579303782210519
WEB http://www.codokazemama.sk/
VIDEOPOZVANKA 

 https://youtu.be/1rG8eRyNUdg

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie