Archív Rok E-žien 2016 Február

Hosťkami februároveho Roku E-žien boli:

 

Monika Ščevovichová -Žena ktorá prepísala lekárske učebnice

pochádza z Bratislavy a má 42 rokov. Začínala v prvej súkromnej televízii VTV na Slovensku, ako redaktorka domáceho spravodajstva. Nasledovala tlačová agentúra SITA, denníky Národná Obroda, či Hospodárske noviny. Potom to bola spravodajská televízia TA3, televízia JOJ a nakoniec týždenník Plus 7 dní. V roku 2008 mala ťažkú autonehodu. Po poúrazových peripetiách začínala úplne od začiatku. Nielen sedieť, ale aj chodiť, či byť empatická. Na úplnom začiatku jej v tom veľmi pomohlo učenie od Viktora Frankla a veta, ktorej dodnes pripisuje veľký význam: ,,Dostali sme rozum a slobodnú vôľu, tým je povedané všetko..." V roku 2015 sa dostala významné ocenenie Sociálny inovátor. Aké sú jej filantropické zámery nám rada povie naživo.

Prečítajte si rozhovor s Monikou Sčevovichovou, ktorý pre vás pripravila Andrea Trávničková s Gabi Revickou.

 

**************************************************************************************************

Daniela Tejkalová – koučka v sedle


Som niečo ako „roztlieskavačka" – rada snívam a hľadám nové cesty, verím v dobro a krásu života a občas vidím veci, ktoré iní nevidia. Vždy ma zaujímali rôzne pohľady na život a asi preto som študovala dejiny filozofie, ale aj ekonomiku a elektrotechniku a kurzami osobného rozvoja som si dopĺňala znalosti psychológie i zručnosti kouča. Pracovala som v malej firme, založila som a viedla vlastný e-shop a zamestnaná som bola aj vo veľkej nadnárodnej korporácii. Vždy to malo niečo spoločné s marketingom – teda hľadaním spôsobov, ako motivovať ľudí kupovať to, čo ani tak veľmi nepotrebujú a napĺňať často nezmyselné firemné ciele. Časom mi to prišlo málo zmysluplné a keď po otcovi zomrela aj mama... dala som výpoveď z teplého miesta, odložila som si pár peňazí bokom a namiesto jednej drahej dovolenky som si kúpila koňa. Bez skúseností a nejakých veľkých cieľov. A tak už tri mesiace nerobím nič iné, len chodím v gumákoch, všade mám slamu a prechádzam sa ráno i večer s mojim koníkom po lúkach... a usmievam sa. Veci mi začali dávať zmysel a všetko ide akosi ľahko. Pár hodín v týždni trávim v mojej útulnej „poradni", kde pomáham ľuďom nájsť motiváciu, inšpiráciu a spôsob, ako sa mať v živote lepšie. Pri práci s ľuďmi využívam vlastné zážitky, intuíciu, empatiu, metódy koučingu a kineziológie, ale aj karty a aromaterapiu. A už teraz sa teším na to, že spolu s priateľkami a koníkmi budem sprevádzať ľudí cestičkami Malých Karpát a tajomnými zákutiami ich vlastnej duše. www.tvorsvojzivot.sk

 

**************************************************************************************************

Ivana Jungová (rod. Kleinertová) - arteterapia


,,V našom svete, v ktorom je bežné odniekiaľ prichádza a kamsi smerovať, sa snažím skrátka len byť. Zažívať pocit jednoty, sama v hĺbke, či pri sprevádzaní ostatných počas ich cesty životom. Vo svojom vlastnom som si dopriala stráviť veľa času so sebou na materských dovolenkách. Odmenou mi bolo poznanie mojich vlastných darov a svojho potenciálu. Pretavila som svoje pôvodné vzdelanie, objavila koníčky. Pracujem ako lekárka využívajúca prirodzené zdroje vo forme bylín, ktoré aj pestujem, zbieram a spracúvam a poskytujem energetické masáže (shiatsu a tuina), v Prahe študujem akupunktúru pod záštitou čínskej univerzity. Venujem sa ďalej arteterapii, vďaka nej sprevádzam ľudí s rôznymi ťažkosťami, pomáham im objaviť ich vlastné hlbiny a vyrovnať sa s problémami. Milujem tanec, ktorý mi je viac ako tridsať rokov úžasným priateľom a písanie, boli mi vydané štyri knihy pre deti (O škriatkovi Bonifácovi, Čarovná starká Dobromila, Som človek!, Víla Anabela a vodník Vilém). Mojimi najväčšími učiteľmi sú moji blízki, rodičia, manžel a naše štyri deti."
Ivankin web: www.ladalada.sk


**************************************************************************************************

Katka Koledzai - Vitalita


,,Vyštudovala som VŠMU a keďže ma vždy zaujímali princípy fungovania našej psychiky a medziľudských vzťahov - je to moja vášeň, vydala som sa na cestu poznávania prostredníctvom 5 ročného výcviku hlbinnej psychoanalýzy v Prahe. Skoro 20 rokov - ešte že nestarneme :) - som pôsobila ako trénerka vo vzdelávacích organizáciách zameraných na outdoor a indoor tréningy. Už 10 rokov je súčasťou môjho života časopis Vitalita a jej úžasní ľudia. Ako mesačník tvorí jeden z cyklických rytmov môjho života (ďalšie sú menštruácia a mesiac :-)). Najväčšími učiteľmi sú pre mňa moji traja synovia, vďaka nim sa stávam stále skutočnejším človekom. A ženou." (www.vitalitanet.sk)

 

 Aký bol februárový Rok E-žien v obrazoch? Pozrite si našu galériu z fotodielne Viktórie Revickej.

 

**************************************************************************************************

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie