Archív Rok E-žien 2016 Máj

Na májovom Roku E-žien sme vám predstavili Slávku Halčákovú, Barbaru Buľubašovú, Zuzanu Ondrisovú a Zuzanu Hanzelovú.

Slávka Halčáková

Slávka Halčáková

   ,,Vyštudovala som odbor herectvo na VŠMU, hrala som takmer vo všetkých bratislavských divadlách. Mohli ste ma vidieť hrať napr. v SND ako Annu Kareninovú, Mášu v Troch sestrách, Čechovovu „Čajku" , v GuNaGu, v Aréne a.i. Som autorkou, producentkou, režisérkou a hlavnou protagonistkou predstavenia „Esencia divokej ženy", ktoré uviedlo štúdio L+S. Debutovala som vo filme Modré z neba, bola som prvou moderátorkou hitparády Deka v TV Markíza. Hrala som v rôznych seriáloch a inscenáciách napr. Profesionáli, Panelák a.i. V dabingu ma môžete aktuálne počuť v seriály Kosti ako hlavnú hrdinku doktorku Brennanovú. Hrám, dabujem, moderujem, píšem a teraz som už aj mama. Zaujímajú ma témy, ktoré súvisia s citlivým prístupom človeka k človeku a k Zemi.
   Študovala som alchýmickú Školu čuchu, Aura-soma systém, Bio-Bachovu kvetovú terapiu a.i.. Vyrábam pre seba a kamarátov voňavé esencie. Som zakladateľka Festivalu zdravia, tvorivosti a poznania Svetlo Zeme. Rada podporujem ekologické a neziskové organizácie a témy ktoré súvisia s prirodzenými pôrodmi a zdravým životným štýlom.
   Popri dcérke Jasmínke sa momentálne najviac venujem mojim E-bookom, ktoré sú o tom ako byť autentický a ako sa uvoľniť pri prezentácii pred kamerou. Sú určené predovšetkým pre online podnikateľov, aby pochopili, že nemusia byť hercom, alebo moderátorom, aby sa dokázali prirodzene prezentovať pred kamerou.
  Celý život robím s hovoreným slovom a preto by som rada privádzala k slovu tých, ktorí majú čo povedať. Pripravujem internetové médium www.svetloZeme.sk, v ktorom budem mať priestor aj pre rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Tento portál považujem za súčasť môjho poslania a bude o všetkom, čo má pre mňa hodnotu a zmysel. Viac o mne nájdete na stránke www.slavkahalcakova.sk (zaktualizovaná aj s E-bookom v priebehu mája)."

 

 

Zuzana Hanzelová

Zuzana Hanzelová

   ,,Rada sa učím, spoznávam nové miesta, nových ľudí a mám rada informácie rôzneho druhu. Možno ma ovplyvnil môj deduško, ktorého si aj dnes predstavujem s knihou v ruke. A aj to bol dôvod, že som sa po skončení štúdia na vysokej škole ešte venovala angličtine, a hľadala rôzne formy vzdelávania, ktoré by mi dali smer k ďalšiemu spoznávaniu. Stretla som veľa zaujímavých ľudí, ktorí ma niečím obohatili a posunuli. A postupne som sa dostala až ku trénovaniu pamäte.
   Uvedomila som si, že mozog máme všetci, ale využívame ho naozaj efektívne? S jeho trénovaním netreba čakať až do staroby, keď budeme nielen chcieť, ale aj musieť. Už teraz si môžeme zlepšiť pozornosť, schopnosť učiť sa, ale aj objavovať nové hodnoty, ktoré odrazu dajú nový zmysel a súvislosť, alebo nájsť kreatívne riešenie. A to je to pekné a zaujímavé. Ale hlavne som trošku spoznala aj sama seba.
   A kam smerujem? Vedomosti a skúsenosti sú to, čo nám nikto nevezme. Sú naše. Ale treba ich posúvať ďalej, a podeliť sa o ne. Ukázať, že svet okolo môže byť farebnejší a možno aj krajší."

 

 

Zuzana Ondrisová

Zuzana Ondrisová

   Zuzana je akreditovanou lektorkou tvárovej jogy. Organizuje workshopy, skupinové a individuálne kurzy a poradenstvo. Na základe svojich skúseností a poznatkov si vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá pomáha klientom zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami či hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. So svojimi klientmi ostáva v kontakte aj po absolvovaní kurzu a poskytuje naďalej podporu a praktické rady.
   ,,K cvičeniu tvárovej jogy som sa dostala pred pár rokmi, keď som na sebe začala pozorovať typické známky starnutia pokožky. Tvárová joga je kombinácia tvárového cvičenia, masáže, relaxácie mysle a tela. Je to prirodzený spôsob ako udržať pokožku na tvári pružnú a mladistvú. Prínosmi pravidelného cvičenia tvárovej jogy sú spomalenie starnutia, zjemnenie vrások, spevnenie a celkové zlepšenie pleti, regenerácia svalov, podpora tvorby kolagénu a elastínu. Vďaka cvičeniu uvoľňujeme zároveň aj stres a napätie.         Nedávno som napísala eBook : „Ako sa zbaviť dvojitej brady, či ovisnutých líc bez plastického chirurga“. Je možné si ho stiahnuť zdarma na mojej web stránke: www.tvarovajoga.sk.“

Prečítajte si rozhovor so Zuzanou, ktorý spracovala Mária Závodná.

 

Barbara Buľubašová

Barbara Buľubašová

   „Začínala som ako biznis-lady vo finančníckom svete, kde som si splnila veľa snov. Vo svete, ktorý ma dostal na výslnie i na kolená som pracovala od roku 1994... avšak... Skutočný život som začala žiť až keď som sa stala mamou a začala ísť za hlasom svojho srdca a začala prepájať to, čo sa na prvý pohľad zdalo neprepojiteľné. Počas materskej dovolenky som sa aktívne angažovala v miestnom Materskom centre tvorivými aktivitami. Po nástupe mojej, dnes 9ročnej Emky do škôlky, som vyštudovala Akadémiu feng shui, astrológie, Iťingu, Školu záhradnej a krajinnej tvorby, školu designu, popritom rôzne sebarozvojové a sebapoznávacie semináre. Dlhú dobu som sa venovala feng shui detských izieb a prednášala som v materských centrách.
   Milujem život, tvorenie, farby, bylinky, rastliny, vône, učarovali mi minerály drahých kameňov a sila vody v tele ženy. Milujem intuitívny tanec, ktorý vo mne ešte viac rozvinul priestorové cítenie a vnímanie. Som nespútaná a živelná, emocionálna a ozajstná, niekedy chaotická, avšak poznaním a prijatím tohto chaosu, som objavila obrovský tvorivý potenciál. Milujem babince, rannú kávu s mojimi milými kamarátkami v kaviarni, rovnako ako byť so sebou zababušená v deke s dobrou knižkou, nehľadiac na kuchyňu plnú riadu. Súzniem s témami výchovy v bezpodmienečnej láske, eco-bývania a žitia srdcom. Rada experimentujem v kuchyni, čo vidieť na mojom facebooku. Veľmi sa rada obklopujem krásnom, takže dokážem plávať a inšpirovať sa Pinterestom aj hodiny.
   Sprevádzam zakladaním, tvorbou a oživením priestorov a ľudí určených na bývanie i podnikanie. Tvorím mapy priestoru a mapy života, ktoré prepájajú feng shui, astrológiu, ale aj ďalšie aspekty fyzického a duchovného života. Venujem sa očiste priestorov, príprave nehnuteľností na prenájom a predaj tzv. homestaging. Príprava nehnuteľnosti na predaj obsahuje nielen fyzickú prípravu ale aj emočnú rozlúčku pôvodného majiteľa, čo častokrát energeticky bráni v predaji či prenájme. Navrhujem priaznivé a praktické umiestnenie nábytku a dekorácii, farebné návrhy maľby stien, tvarov a prvkov, tvorím a ošetrujem priestor pomocou mágie zrkadiel. Sprevádzam pri výbere, nákupe a umiestnení zariaďovacích prvkov priestoru. Svojim klientom som nápomocná nielen pri výbere miesta na bývanie, ale aj jeho financovania i poistenia.
   Spolutvorím s kamarátkou SiouxSi interiérové šperky, zvané mandaly alebo slovenské čarokruhy vo forme lapačov snov, harmonizačných mandál. Viac o mojej práci na www.artliving.sk alebo na Facebooku ART LIVING.“

 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie