Archív Rok E-žien 2016 Marec

Ďakujeme vám za vašu účasť na Roku E-žien 08.03.2016 o 17:00 v Monsters Cafe and Bar. Našimi hosťkami boli Adel Píšová, Zuzana Beňová, Eva Zábrodská, Janka Chytráčková. 

Adel Píšová

Adel Píšová

V svojom živote som prešla rôznymi zmenami: ako dieťa som 6 rokov žila s rodičmi v Moskve, vyštudovala som zahraničný obchod, pracovala na rôznych pozíciach v Prahe, Bratislave, či Viedni.

Nikdy som kresliť nevedela, ale zato moja babinka bola naivná maliarka, ktorá aj vystavovala, a tá ma stále nabádala, nech maľujem. Keď sa mi v živote začalo všetko meniť a keď som netušila, čo to má všetko znamenať a bola som nešťastná, mala som potrebu dačo so sebou urobiť. Inšpiroval ma jeden obraz, bola som ním fascinovaná, a vtedy mi prišlo, že by som to mohla skúsiť. Podpora prišla z celého môjho okolia a potom sa už maľovalo veľmi ľahko.

Veľmi ma baví priestor ako taký, aj ľudia, ktorí ho obývajú, takže to je to, čo nazývam priestorová terapia, čomu sa veľmi rada venujem a vlastne s tým priestorom súvisia aj moje obrazy, veľmi ma baví symbolika, či už čínska tibetská alebo ta naša. Jednak si nimi ošetrujem priestor ale aj dušu, lebo maľovanie je vlastne terapia sama o sebe...

Momentálne mám namaľovaných cca 80 obrazov, ktoré predstavím na vernisáži - 9.3.2016 v Café Lampy. Mojím snom a cieľom je mať svoju galériu a ateliér. 

 **************************************************************************************************

 

 

Zuzana Beňová

Zuzana Beňová

Stará mama sa ma vždy pýtala: „Dieťa moje, čo z teba len bude?" To preto, že som stále niečo vymýšľala, niekam chodila, niečo robila, a stále nebola „na poriadku"... Nuž a ja som jej vždy povedala „Starká, veď už som... predsa človek."
Aj dnes sa viem nadchnúť pre množstvo aktivít, projektov, ideí, ktorým hľadáme cestu k ich klientom, hľadáme ideálne komunikačné riešenie. V tandeme vediem PR agentúru, ktorá tento rok oslávila 11rokov. Moja práca sa rokmi a skúsenosťami výrazne menila a dnes už klientom šijeme na mieru komplexné riešenia. 

Neodmysliteľnou súčasťou môjho JA je... tanec - meditácia v pohybe, radosť zo života v koncentrovanej podobe. Túlavé topánky nazbierali km najmä vďaka nemu, tanečnej skupine AMIGOS, pred ňou tanečnej skupine Latino Flash a neskôr vďaka tanečným festivalom nielen v Európe. Z tanečnej optiky sú aj tradičné dovolenkové destinácie celkom iné :)

V neposlednom rade...moja dávna túžba pracovať pre OSN, sa pretavila do malých, ale veľmi funkčných projektov, ktoré smerujú pomoc sociálne slabším - aktuálne dvom detským domovom. A kam smerujem? Verím, že je to rodina a domček, z ktorého je blízko na kopce.

Môj web www.best-one.sk 

Prečítajte si rozhovor so Zuzanou Beňovou - Meditujem v pohybe

**************************************************************************************************

 

 

 

Eva Zábrodská

Eva Zábrodská

Som rodená Bratislavčanka, ale časť života som strávila vo Vysokých Tatrách, kde som pracovala na Zbojníckej chate a časť života v Žiline, kde som vyštudovala na Žilinskej univerzite.
Keď mám hovoriť o sebe, chce sa mi spomenúť i moje detstvo, ktoré bolo nádherné. Rada spomínam na to, hoci si to osobne nepamätám, viem len zo starých fotografií a rozprávania rodičov, že do prírody som začala „chodiť" skôr, ako som chodiť vedela, samozrejme v detskom kočíku. Láska k prírode a pohyb v nej mi bol odvždy úplne prirodzený a zostal mi po celý život.
Dnes, po rokoch rôznych zamestnaní, som sa rozhodla, že tie slovami neopísateľné zážitky v prírode chcem sprostredkovať mojim klientom, ktorí sa na potulky prírodou vydajú so mnou. Veď ako opíšete energiu snežienok, predierajúcich sa cez snehovú prikrývku, ako vyjadríte kúzlo Slnka presvitajúceho cez hmlu v bukovom lese, či majestátnosť skalných brál?
To všetko sa dá iba zažiť, zažiť na vlastnej koži, precítiť vlastným srdcom. Na týchto potulkách chcem byť s vami.

**************************************************************************************************

 

 

Janka Chytráčková

Janka Chytráčková

je žena, u ktorej neexistujú žiadne limity a aj keby ste mali pocit, že toľko práce proste jedno žieňa nedokáže zvládnuť, tak ona zaradí ďalší prevodový stupeň a roztočí to ešte viac.

Nikdy sa nepovažovala za šikovnú, ani peknú a už vôbec nie sebavedomú. Počas rokov štúdia na osemročnom gymnáziu mala pocit šikany a ponižovania zo strany najbližšieho okolia, ktoré jej podrážalo nohy a v tom najcitlivejšom období života, ktoré ju malo formovať, nedostala absolútne žiadnu podporu. Práve to však bolo to, čo ju doslova nakoplo k tomu, že dnes má v čerstvých 28 rokoch ukončené 2 vysoké školy, venuje sa viacerých projektom, dostáva pozvania na workshopy a prednášky, kde vystupuje ako rečníčka a mentorka a žne jeden úspech za druhým.

Jej obrovskou vášňou je chutné jedlo a nájsť ju môžete na stránkach www.jankachytrackova.sk a www.zijemefresh.sk.

*****************************************************************************************************

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie