Škola Dietetiky

Ak sa zaujímate o DIETETIKU - dvojročné štúdium začína už v septembri!

Ak sa zaujímate o DIETETIKU - dvojročné štúdium začína už v septembri!

Vzdelanie v oblasti Dietetiky je určené pre všetkých terapeutov, lekárov, masérov, fyzioterapeutov, poradcov v oblasti zdravia a výživy, ale aj pre laickú verejnosť – teda pre všetkých vás, ktorí máte záujem dozvedieť sa o stravovaní a výžive čo najviac informácií. Škola Dietetiky vám ponúka najširší rozsah výuky v rámci SR a ČR. 

Škola Dietetiky ponúka kompletné štúdium zamerané na stravovanie podľa zásad a pravidiel Tradičnej čínskej medicíny. Zároveň ponúka aj tie najnovšie poznatky a informácie súčasnej vedy o Výžive človeka a učí účastníkov ich vzájomne prepojiť zo systémom Dietetiky TCM. Umožňuje pochopiť zákonitosti fungovania nášho organizmu z pohľadu obidvoch medicín, pričom forma výuky kladie dôraz, aby sa všetky naučené informácie vedeli preniesť a zaradiť do praxe. Dáva nám prehľad a pochopenie (o pozitívnych aj negatívnych stránkach) aj o iných stravovacích systémoch a zvyklostiach – stravovanie podľa zásad Ajurvédy, podľa krvných skupín, metabolických typov a pod.

V súčasnej dobre vzrastá dopyt po informáciách ako sa správne a zdravo stravovať. Je ich tak veľa, že sa často krát stáva, že ľudia majú tzv. „stravovací chaos“, doslova sa v tej spleti informácií strácajú. Nevedia ako začať, ktoré potraviny sú pre nich tie najhlavnejšie, ktoré len doplnkové, či uprednostniť vegetariánsku stravu, alebo jesť aj mäso, či jesť, alebo nejesť mliečne výrobky a pod. Systém výuky školy Dietetiky vám v priebehu roka postupne ukáže cestu, ako sa v tejto spleti informácii správne vyznať, ktoré potraviny a spôsoby úprav sú vhodné, alebo nevhodné pre daného jedinca v rámci jeho konštitúcie a aktuálneho zdravotného stavu.

Plán výuky je nadstavený na jednotlivé víkendové učebné celky, ktorými sa budeme postupne hlbšie vnárať do teoretických základov Dietetiky TCM a súčasnej náuke o Výžive človeka.

 

Celkový rozsah výuky sa delí do dvoch hlavných skupín:

1.Všeobecná dietetika - ktorá prináša informácie ako chápať základné princípy teórie Čínskej medicíny v prenesení na stravovanie a zostavovanie jedálnička. Učí nás správne určiť konštitučný typ, pochopiť učenie Jin-Jangu v jednotlivých potravinách v rámci ich povahy, chute. Učí nás správne aplikovať teóriu 5-tich elementov v rámci našej fyziológie a správneho vytvárania dostatočného a kvalitného zdroja novej energie a krvi. Taktiež nás naučí zohľadňovať ročné obdobie, aktuálne počasie, a celkovo chápať energiu potravín a jej úpravy.

2. Liečebná dietetika - je zameraná na správne posúdenie zdravotného stavu človeka – určenie jeho základného syndrómu oslabenia a následne na správne zostavenie jedálnička.

 

Na konci ročného štúdia a po absolvovaní záverečnej skúšky, získajú účastníci Diplom o ukončení štúdia.

 

Informácie a prihláška:

www.skoladietetiky.eu

Janka Repáková ponúka členkám OZ E-ženy 10% zvýhodnenie z celkovej ceny školy.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie