Slovakia Going Zero Waste 2020

TRETÍ ročník interaktívnej konferencie o živote bez odpadu na Slovensku.

TRETÍ ročník interaktívnej konferencie o živote bez odpadu na Slovensku.

Uskutoční sa vzhľadom k spoločenským udalostiam ONLINE - 25.-27.09.2020

Tento rok bude výnimočný najmä organizačne, veď povedzte, zažili ste už online konferenciu so všetkým, čo sa patrí? Venovať sa bude témam ako zmeny systémov, pravidiel firiem a spoločností často s tisíckami zamestnancov, no hlavne nenápadným hrdinom, ktorí za týmito zmenami stoja. Ľuďom, ktorí prešliapavajú cestu, ukazujú smer a sú spúšťačmi celospoločenských zmien. Ľuďom, z ktorých niektorí sedeli na predchádzajúcich dvoch konferenciách možno rovno vedľa vás.

 

 

Podujatie bude zamerané na prvé lastovičky dosahujúce zmeny vo viacerých oblastiach, preberú sa inovácie napomáhajúce bezodpadovosti, a hlavne sa bude sústrediť na to, ako môže dosiahnuť človek z akejkoľvek pozície vo svojom prostredí naozaj veľkú zmenu.

Podporiť toto podujatie príde Will McCallum, riaditeľ Greenpeace UK pre otázky oceánov a Bert van Son, zakladateľ MUD Jeans; okrem nich sa môžete tešiť na odborníkov ako Vojtech Vosecký, Andrea Basilová, Cyril Klepek a ďalších.


Na konferencii vystúpi 14 inšpiratívnych rečníkov v štyroch tematických blokoch od globálneho problému s odpadom, vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy.

Okrem hlavného programu budú otvorené aj "kaviarenské miestnosti", kde sa s inšpiratívnymi ľuďmi môžete porozprávať a poinformovať sa o témach, ktoré Vás zaujímajú, najmä praktické sekcie o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších súvislostiach, ktorým čelí naša spoločnosť v téme životného prostredia. 

Pre viac info o konferencii, programe a vstupenkách nájdete tu: 

http://www.zero-waste.sk

 

Ako inšpiráciu vám prinášame aj rozhovor s Petrou Cséfalvayovou, spoluzakladateľkou občianskeho združenia INCIEN, ktorého zámerom je približovať a implementovať princípy cirkulárnej ekonomiky do našej spoločnosti. 

 

Aj tento rok sú E-ženy mediálnym partnerom.

Pridajte sa k nám a prídite sa inšpirovať príbehmi ľudí, pre ktorých sa pojmy "bezodpadovosť" či " zero waste" stali súčasťou ich životov.

Atmosféru druhého ročníka si môžete pripomenúť v tomto videu, no najmä sa môžete tešiť na pokračovanie!

no alt
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie