Andrea Trávničková

Andrea Trávničková

poradkyňa OZ Eženy koučing PR a komunikácia

.

Moja webstránka:
www.andreatravnickova.sk 
www.40plus.sk 

andreatravnickova.ezeny.sk 

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Podnikanie bolo a je pre mňa prirodzeným pokračovaním pracovných aktivít. Vnímam ho ako súčasť vlastného odborného aj osobnostného vývoja. Pôsobím ako inšpirujúca koučka pre jednotlivcov, poskytujem konzultačno-vzdelávacie služby v oblasti komunikácie, marketingu a PR, tvorím kreatívne texty, názvy a slogany.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Primárnou oblasťou môjho profesionálneho pôsobenia boli viac ako 20 rokov médiá, vzťahy s médiami, komunikácia a PR. Svoje skúsenosti v oblasti PR a komunikácie som na medzinárodnej úrovni získavala počas pôsobenia v nadnárodnej spoločnosti WARNER MUSIC a v pražskej PR agentúre GCI Praha. Skúsenosti z medzinárodnej PR a komunikačnej praxe som neskôr rozvíjala ako PR manager a hovorca investičnej skupiny Penta, kde som viac ako päť rokov vytvárala, riadila a spolu so svojim tímom napĺňala komunikačnú stratégiu skupiny. Podnikám od roku 2006. Založila som PR a eventovú agentúru 1st CLASS AGENCY, do roku 2012 som bola jej spolumajiteľkou. Na pozícii managing partnera som sa aktívne venovala poradenstvu pre vybraných klientov. Zároveň som kreovala a viedla odborné workshopy z oblasti komunikácie a PR. Som spoluautorkou série úspešných odborných konferencií z oblasti PR a komunikácie, ktoré sa na Slovensku uskutočnili v rokoch 2007 až 2012. Mám bohaté skúsenosti v oblasti internej a externej komunikácie, komunikácie manažmentu zmeny, event manažmentu, komunikačných tréningov, krízovej komunikácie a komunikačného poradenstva.


Čo som vyštudovala:
Vyštudovala som Katedru žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Som absolventkou dvojročného výcviku podľa modelu Virginie Satirovej pre pomáhajúce profesie.

V čom podnikám teraz:
Venujem sa individuálnemu koučingu, inšpirujem a sprevádzam svojich klientov na ceste ich osobného a profesionálneho rastu.


Vediem zážitkové workshopy a semináre z oblasti publicrelations a komunikácie pre skupiny aj jednotlivcov.
Robím odborné konzultácie v oblasti PR, komunikácie.


Vediem individuálne tréningové programy pre hovorcov a PR managerov, založené na kombinácii koučingu, odborných znalostí a praktických skúseností. Tieto tréningy rešpektujú osobnosť klienta a pracujú nie len na úrovni odborného, ale aj osobnostného rastu.


Som spoluautorkou jedinečného projektu Autorská škola Literario, ktorý vznikol pod záštitou spoločnosti TricioLiterary and HolidayCompany a do ktorého ma prizvala Gabika Revická. V rámci projektu sa podieľam na poradenstve, tvorbe a vedení zážitkových workshopov, určených začínajúcim autorom.


V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Primárne pôsobím v Bratislave a blízkom okolí. Vďaka moderným komunikačným technológiám však so svojimi klientmi dokážem komunikovať a podporovať ich kdekoľvek vo svete.


Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Online podnikanie mi pomáha zviditeľňovať sa a prezentovať seba a svoje služby vo virtuálnom priestore. Zároveň mi pomáha rásť v oblasti tvorby a spravovania webovej stránky. Fakt, že som si webovú stránku dokázala vytvoriť sama, ma veľmi povzbudil a inšpiroval.


O mojej rodine:
Najkrajšie miesto na svete je tam, kde mám rodinu. Môj syn je pre mňa veľkým učiteľom a vďaka nášmu spoločnému rodinnému príbehu sa zo mňa stal lepší, otvorenejší a vnímavejší človek. Za to, kto som a kde som, vďačím svojmu synovi, manželovi a najbližšej rodine. Ani ten najúspešnejší pracovný projekt, ani miliónový kontrakt, mi nemôžu nahradiť synove objatia alebo vôňu a chuť kávy, akú vie pre mňa pripraviť len môj muž.

Iné moje pracovné aktivity:
Rada spájam a kontaktujem šikovných ľudí, ktorí si môžu byť navzájom podporou, môžu vytvoriť niečo nové, pomôcť si navzájom.


Slogany, názvy, krátke kreatívne texty – to je moje. Som vďačná za tento dar. Baví ma byť tvorivá. Keď tvorím, cítim sa slobodne a skvele.


Pôsobím ako odborná asistentka v Inštitúte Virginie Satirovej, ktorý sa venuje rodinnej psychológii a rodinnej terapii. (www.satir-institute.sk)


Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Rada chodím na prechádzky k vode, obyčajne k Dunaju. Príroda je pre mňa okamžitý zdroj pozitívnej energie a ja sa snažím so synom chodiť na prechádzky denne. Čítam beletriu, poéziu, ale aj inšpiratívne články, blogy a samozrejme rozprávkové knižky na dobrú noc. Milujem stretnutia s priateľmi pri voňavej káve a tiež absolútne spontánne a nečakané výlety bez bližšieho plánu. Píšem poviedky (https://andreatravnickova.com/krst-knihy-shortky/).

Tieto poviedky mi vyšli aj knižne v decembri 2015.

Organizujem a vediem neformálne inšpiratívne stretnutia žien, s cieľom v bezpečnom priestore zdieľať čokoľvek, čo nás zaujíma, rozvíja, brzdí, motivuje a teší. Keď tak o tom premýšľam – mojou najobľúbenejšou voľnočasovou činnosťou je môj život. :-)


Pracovné výsledky môjho podnikania:
Kedysi som merala svoje výsledky finančným objemom komunikačných kampaní, mesačnými paušálmi, počtom vydaných tlačových správ, odvysielaných príspevkov v hlavnom spravodajstve, ale aj mierou úspechu krízových komunikácií, či počtom vyškolených managerov alebo rastúcou krivkou na bankovom konte. Niekto tam hore ma má rád a dal mi ďalšiu šancu. Vďaka tomu sú dnes pre mňa dôležité celkom iné hodnoty. Pohoda, radosť, inšpirácia, tvorivosť. Moja, aj mojich partnerov v podnikaní. Ľudskosť, vzájomná úcta a férovosť je to, čo ma spája s ľuďmi, pre ktorých rada pracujem, a ktorým rada svoje služby poskytujem. Magickým a posvätným je pre mňa okamih, v ktorom sa klienti dokážu dotknúť svojich úžasných zdrojov, keď sa spoja sami so sebou. Keby som bola maliarka, maľovala by som ľudské tváre v okamihoch tohto úžasného spojenia.


Ciele, plány, priania, posolstvá:
Mojim prianím je žiť v rovnováhe, byť dobrou a láskavou mamou, milujúcou a milovanou partnerkou a bezpečnou sprievodkyňou pre svojich klientov. A tiež písať knihy, ktoré budú čitateľom prinášať radosť, smiech, úľavu aj dôvod zamyslieť sa. Mám sen koučovať a sprevádzať svojich klientov na najvyššom poschodí výškovej budovy, odkiaľ je nádherný výhľad na Bratislavu, Dunaj, Karpaty. Aby sme spolu videli svet aj problémy s nadhľadom, ktorý dáva široké vedomie súvislostí. Vidieť svet z inej perspektívy je oslobodzujúce. Znásobujme dary, ktoré sme dostali tým, že samy budeme darovať a zdieľať ocenenie, podporu, skúsenosti, kontakty, nádej, nadšenie, radosť aj vášeň.

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
30% zľava na 1 hodinu networking srdcom
30% zľava na 2 hodiny PR poradenstvo

 Prečítajte si aj rozhovor so mnou na online portály Ženy v meste.

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info