Barbara Buľubašová

Barbara Buľubašová

poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu poradenstvo v oblasti umenie bývania kreatívna hand made tvorba

.

Moja webstránka:
www.artliving.sk 

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Veľká zmena v mojom živote prišla po narodení mojej dcéry a ja som pochopila, že moje miesto a môj svet získal esenciu úplne iných hodnôt, aké som dovtedy poznala. Cítila som pri výchove, pri starostlivosti o dieťa, že som začala fungovať akosi inak, skôr v medziach prirodzených spôsobov výchovy, ktoré sa dnes tak často označujú ako alternatívne. Nie, nie sú to žiadne novodobé alternatívy - to, čo mňa priťahovalo a priťahuje, sú práve tie staré spôsoby, spojené s chápaním prírody tak, ako to robili naši predkovia.
Keďže som ako dieťa strávila niekoľko rokov s rodičmi v Ázii a v Afrike, mala som vždy k týmto kultúram blízky vzťah, a tak je pre mňa prirodzené opierať sa v mojej tvorivej práci o kultúrne a tradičné vedomosti nielen našich predkov, ale aj starých kultúr Číny a ostatnej Ázie. Esenciu vzťahu k tradíciám som dostala od mojich starých mám, ktoré ma naučili šiť, vyšívať, štrikovať, háčkovať, pracovať s látkami a farbami. Moja starká do mňa od deviatich rokov vlievala základy bylinkárenia a domácich receptov pre zdravie a krásu. Dnes vidím, ako hlboko sú tieto zručnosti vo mne zakorenené, a stačí ich len odkrývať.
Cítenie pre dizajn, tradície kultúr a tvorenie bytových a osobných doplnkov, sú mojou záľubou veľmi dlho. Po materskej dovolenke som začala systematicky študovať učenie feng šuej a harmónie priestoru vo Večernej škole feng šuej v Akadémii ARCHEA.
K novému podnikaniu ma inšpirovalo moje okolie, ktoré vždy zdôrazňovalo moju vášeň pre kreatívnu tvorbu a pre cit k tvorbe priestorov na bývanie. K online podnikaniu ma nasmerovali naše E-ŽENY, Monika s Gabikou, a podporuje ma aj moja rodina a priatelia.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Moje 1. podnikanie - offline v oblasti poisťovníctva prirodzene vyplynulo pred 11 rokmi z môjho vyštudovaného oboru, kedy som popri práci začala podnikať a využívať svoje „voľné kapacity". Bol to tvrdý svet financií, manažmentu a poradenstva; ako ja hovorím - mužský svet, v ktorom som sa vtedy cítila dobre. Už vtedy som si však veľmi dobre uvedomovala, že v tejto brandži musí žena makať niekoľkonásobne viac, aby bola rovnako hodnotená a rovnako uznaná. Ale ja som to vtedy chcela, byť úspešná v tomto obore. Ten svet však zhltol všetko, voľný čas i súkromie. Priateľstvá som stíhala len tie pracovné a mne unikali skutočné kvality a hodnoty života. Našťastie tento chlapský svet ma vyhodil zo sedla a podnikanie v oblasti poisťovníctva postupne začalo uberať z obrátok.

Čo som vyštudovala:
Vyštudovala som Obchodnú akadémiu a som absolventkou Vysokej školy ekonomickej. Aj napriek tomu, že dnes viem, že to nebola tá správna cesta sebarealizácie a využitia svojho talentu, nadobudnuté vedomosti a v praxi získané zručnosti sú využiteľné v každej oblasti podnikania. Dnes som už svojim rodičom vlastne vďačná, že mi síce nedovolili pokračovať v ich ceste byť lekárkou ale nasmerovali ma do všeobecnejšej oblasti, ktorou ekonómia je. A keď hovorím o svojich snoch, tak musím spomenúť, že sen sa mi splnil. Lebo ako hovoria Číňania „fengšuejisti sú lekármi priestoru".
Ak hovoríme o štúdiu, tak tu je asi miesto aj pre školy, ktoré ma okrem množstva seminárov posunuli k môjmu súčasnému podnikaniu. Tu je miesto spomenúť moje štúdium majstrovského stupňa REIKI a filipínskeho liečiteľstva u MUDr. Hodeka, štúdium školy feng šuej v Akadémii ARCHEA, školy dizajnu v DesignDOT.

V čom podnikám teraz:
Poskytujem konzultácie v oblasti dizajnu a redizajnu priestoru na bývanie, úprav pracovného prostredia, očisty a harmonizácie priestoru, ako aj kreatívne maľovanie stien.
V rámci interiérov je mojou prednosťou práca s existujúcim zariadením miesta a jeho zmena a usporiadanie prípadného zmätku tak, aby sa vytvoril harmonický, prepojený a zdravý priestor, šitý na mieru tých, ktorí priestor zdieľajú. Rešpektujem vkus majiteľa a existujúce zariadenie a doplnky v priestore, ktoré sa v priestore nachádzali. Zachovanie obľúbených vecí v preorganizovanom priestore potom je tou správnou iskrou, ktorú majitelia vo svojom príbytku alebo mieste podnikania milujú. Čím lepšie je využité pochopenie precítenia miesta, tým je nádhernejšia a vznešenejšia pohoda domova alebo pracovného miesta, kde človek trávi čas.
Prednostne sa venujem tvorbe interiérov pre deti.
Vyrábam textilné, plstené, drevené, korkové a iné doplnky do interiéru.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
V rámci dizajn a dekoratérstva a kreatívnej tvorby pôsobím v rámci Západoslovenského kraja.
Kreatívne online konzultácie, ako aj moja kreatívna tvorba, sú určené na ktorékoľvek miesto na Slovensku.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Podnikanie online mi dáva pre mňa tak dôležitú slobodu, nezávislosť a voľnosť, umožňuje mi zladiť úlohu slobodnej mamy s úlohou samoživiteľky. Umožňuje mi mať priestor na sebarealizáciu, neustále vzdelávanie a rozvoj vlastnej osobnosti; a hlavne robím to, čo ma baví, čo ma napĺňa a pri čom som šťastná, lebo mám hodnotný zmysel svojho života.

O mojej rodine:
Som mamou 6-ročnej dcéry, ktorá je mojim veľkým učiteľom v rôznych oblastiach. Hlavne stravovacie návyky a spôsob konzumácie jedla bol pre mňa v prvopočiatkoch veľkým nepochopením, ale v súčasnosti pri čítaní a štúdiu princípov zdravej výživy pre deti sa len pousmejem, že to, čo píšu múdri ľudia v knihách, mi moja dcéra od svojho bábätkovského obdobia naživo ukazuje.
Posledné roky mám možnosť tráviť veľa času s mojou dcérou, mojou mamou a starou mamou, keďže naša stará mama už potrebuje vo veku 88 rokov jemnú starostlivosť. Nazývam to jemnou starostlivosťou, pretože je to skôr o sociálnej starostlivosti, nie fyzickej. Podnikanie mi umožnilo aj tento luxus a tým je venovať sa „našim babkám", užívať si ich, a vylepšiť kvalitu nášho vzťahu a vštepiť vzťah k starým rodičom aj mojej dcére.

Iné moje pracovné aktivity:
Bývam v milej dedinke s krásnym starodávnym kaštieľom a parkom s nádhernou prírodou, v tesnej blízkosti hlavného mesta s kopou aktivít pre rodiny a jednotlivcov, s kopou priateľov, nám umožňuje vychutnávať si všetko, po čom túžime. Náš domov zdieľame aj s našou sučkou Zarou, každoročne odchovanými lastovičkami a tento rok aj drozdíkmi, a občas zatúlaným ježkom, či kocúrikom.
Toto miesto a potreba zintenzívniť vzťah k prírode v mieste svojho bývania ma priviedli k tomu, že som sa zapísala aj na miestnu záhradnícku školu, ktorej som tohtoročnou absolventkou v obore Záhradná a krajinná tvorba. Nakoľko som absolvovala semináre o Harmónii a mystike záhrad podľa feng šuej, bola táto škola podnetom aj pre prácu v tejto oblasti v rámci tvorby interiérov a v budúcnosti aj exteriérov, inšpirovaných princípmi feng šuej.
Externe pracujem pre Akadémiu ARCHEA v oblasti administratívy a aktualizácie web stránky a v rámci organizácie niekoľkoročného medzinárodného kongresu Genius Loci a Tempori.
K mojim iným pracovným aktivitám spojených so zdravím patrí aj osveta a distribúcia produktov z mŕtveho mora Dr. Nona.

Voľnočasové aktivity, ktorým sa venujem:
Od detstva milujem akúkoľvek handmade tvorbu a túto lásku sa snažím prebudiť aj vo svojej dcére, ako aj u iných detí a rodičov z našej obce. Od roku 2009 som viedla tvorivé dielne v Materskom centre Pinocchio, kde som aktívnym členom pri organizácii voľnočasových aktivít.
Milujem akýkoľvek tvorivý proces a akúkoľvek aktivitu, ktorej výsledkom je radosť v srdci druhých.
Milujem recy-veci a možnosť dať starým veciam obnovenú krásnu podobu a nový zmysel.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Mojimi doterajšími pracovnými výsledkami sú prednášky o harmónii v bývaní pre maminky s deťmi, o tvorbe interiérov pre deti v materských centrách, a projekty realizácie dizajnu a redizajnu interiérov, tvorby harmonizačných inštalácii v priestore.

Ciele, plány, priania, posolstvá:
Mojim cieľom na najbližšie obdobie je vytvorenie aktívnej webovej stránky www.artliving.sk a e-shopu s autorskou handmade tvorbou.
V ďalšom kroku plánujem pripraviť infobalíkové koncepty harmonizácie priestoru, určeného na bývanie, a priestoru určeného na podnikanie.
Plánujem v rámci našej obce rozšíriť voľnočasové aktivity vytvorením tvorivého klubu pre tínedžerky, kde by sa mohli realizovať tvorivé dielne s rôznymi hand made technikami, od háčkovania našich starých mám až po recykláciu textilných a iných materiálov, a tiež výchovu k nej.
A malé posolstvo na záver: Byť kreatívny nie je hobby, je to životný štýl.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info