Eva Šandalová

Eva Šandalová

cestovná kancelária špecializujúca sa na Rusko zájazdy do Moskvy a Petrohradu biznis v Rusku víza do Ruska

.

Moje webstránky:
www.frantexim.sk  
https://www.facebook.com/biznisvrusku/
www.ma3oska.sk 
https://www.facebook.com/spoznajrusko/ 

eva-sandalova.ezeny.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
V 2016 roku po 15 rokoch podnikania a po ukončení jedného z projektov, som sa zrazu cítila vyhorená, unavená a vyžmýkaná životom a okolnosťami (a to nerátam nejaké stresové kilečko naviac). Zastala som, predýchala a zapozerala sa na svet. A ten SVET sa hýbal úplne iným tempom a smerom ako ja! Jediné čo ma vtedy v tej panike intuitívne napadlo bolo to, že treba sadnúť do lavíc a začať sa učiť. Ale ja som ani len nevedela čo sa začať učiť. Tak som gúglila a gúglila a našla som agentúru kde robili široké spektrum školení. Ďalší problém bol: „ A čím začať? Veď ja nechápem ani len jedno slovko čo mi ponúkajú a čo vlastne potrebujem".
Zapísala som sa do úplne prvého kurzu pre začiatočníkov – online marketing. Hneď na prvom kurze som zistila, že som zrejme najstaršia, náš web bol „z jaskyne" a ja mimochodom tiež a nejaký Google Analytics a Adwords, či PPC mi nič nehovorilo. Môžem povedať, že hneď prvý kurz ma „chytil". Vyše polroka školení, analýz a online vzdelávania a možností ma absolútne uchvátilo. Pochopila som, že keď pred pár rokmi bol biznis statický tzv. offline, teraz je online. Obnovila som svoju stránku, vytvorila profil na facebook-u a krok po kroku podľa inštrukcií lektora prišla úplne k novému smerovaniu.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Po skončení univerzity v hektickom 1990tom roku som prešla rôznymi pozíciami, až po obchodného zástupcu slovenskej firmy na Veľvyslanectve v Moskve. Zahraničný obchod ako taký mi učaroval. Dával výzvy, čo všetko človek dokáže - od hľadania partnerov, vytvárania pobočiek v zahraničí, ťažkých rokovaní, organizovania výstav, prezentácií, všetko bolo pre mňa zaujímavé. Po rokoch som odišla na materskú a po nej sme založili vlastnú firmu a pokračovali ďalej. Dnes sa snažím svoje skúseností zo zahraničného obchodu, exportu/importu tovarov a služieb odovzdať ďalej, hlavne na teritóriu Ruska a východných krajín. Celé je to možné zhrnúť do jedného: „Biznis a podnikanie v Rusku". Veď predsa len sa jedná o najväčšiu krajinu sveta a tých možností je tam neskutočne veľa.
Novou srdcovkou je moja cestovka, ktorá vznikla úplne spontánne. Cestovná kancelária ma3oska.sk - veď ako ináč sa môže volať, keď sa špecializuje výlučne na Rusko.
Je pravda, že som o nej uvažovala dávno, no odvahu som veľmi nemala. Tým správnym nakopnutím po spoločnom stretnutí bola určite Gabika Revická (Gabika veľká vďaka) a moji blízki, ktorí ma stále podporujú.

Čo som vyštudovala:
Po skončení priemyslovky som išla študovať na Technickú univerzitu do Košíc. Ako som spomínala, prešla som rôznymi pozíciami, ale učaroval mi zahraničný obchod, práca v zahraničí, kde so zastupovala rôzne firmy. Bolo toho naozaj veľa, osud to však nejak zariadil a celý ten život sa mi točil a točí okolo Ruska.

V čom podnikám teraz:
Dá sa to rozdeliť na dve časti.
Jedna je konzultačná a poradenská činnosť spoločnosti Frantexim, s.r.o. www.frantexim.sk pre tých, ktorý majú záujem o „Biznis v Rusku". Od marketingu, po organizáciu výstav, prezentácií, export/import tovaru, atď.
Druhá je cestovná kancelária www.ma3oska.sk – špecialista na cestovanie v Rusku.
Keďže Rusko ako také za vyše 20 rokov dokonale poznám, rada poradím a ukážem zákutia, ktoré pri cestovke „s hromadným štartom" človek nikdy neuvidí. Organizujeme taktiež služobné cesty, transfery, víza, vnútroštátne lístky na vlak a lietadlá.
Verím, a prvé odozvy sú toho dôkazom, že uvidieť Moskvu, Petrohrad, ale aj iné časti Ruska inou optikou je veľký celoživotný zážitok.
Naša spoločnosť má pobočku pri Obchodnej komore RF v Moskve a tým aj dostup k rôznym prezentáciám a informáciám, týkajúcim sa biznisu, ale aj samotného života v Rusku.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Pochádzam z rázovitého Podpoľania, čo sa niekedy prejavuje v mojom temperamente. Roky však bývam striedavo v Bratislave a v Moskve. Aj preto je moje pôsobenie všade, kde je potreba.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Online podnikanie je geniálna vec - kde je internet som online a som v kontakte s klientmi a celým svetom.

O mojej rodine:
Mám skvelú dcéru, ktorá ma 19 rokov, chce byť vedec a dostať Nobelovu cenu za chémiu ako Marie Currie. Môj partner je fantastický človek a k tomu fyzik, podporuje ma vo všetkom, nebojí sa povedať svoj názor a skvele varí. A ešte máme nášho LOU*. Je to náš „ľudový liečiteľ", ktorý dáva lásku a teplo všetkým, ktorí to v našej rodine najviac potrebujú.
(*LOU je yorkšir)

Iné pracovné aktivity:
Popri rozbehu cestovnej kancelárie ma3oska.sk toho času nie je veľa, ale pomáham s rozbehom e-shopu v Rusku, neustále sa vzdelávam v online podnikaní a najnovšie študujem históriu Ruska, architektúru a sprievodcovstvo. A samozrejme pomáham koľko môžem nadácii Detského kardiocentra.

Voľnočasové aktivity:
Keďže som sa venovala aktívne športu, návyky ostali a pomaly sa dostávam do športového tempa znovu. Učarovala mi severská chôdza, alebo ak chcete nordic-walking. Milujem kultúrne vyžitie - múzeá, divadlá, operu a balet. Tu mi nestačí len vidieť a počuť, vždy si aj čo to z danej témy naštudujem. A samozrejme držím sa legendárneho hesla: „ Učiť sa, učiť sa, učiť sa." - tak sa učím a baví ma to!

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Na dnes určite spokojnosť klienta, ale aj mňa samotnej. A to pred tým je minulosť a dobrá škola.

Ciele, priania, posolstvá:
Cieľ je jasný – rozbehnúť cestovnú kanceláriu ma3oska.sk a sebarealizovať sa v kľude a v pohode. Mať spokojných klientov, ukázať a odovzdať im to, čo viem. A naučiť sa to, čo ešte to neviem.

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
10% zľava na zájazdy našej cestovky ma3oska.sk
2 hodiny bezplatná konzultácia "Biznis v Rusku - ako sa presadiť na tomto trhu"

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie