Daniela Maťuchová

Daniela Maťuchová

poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu Batesova metóda - zlepšenie zraku prirodzeným spôs SCENAR terapia - špeciálna elektroterapia

.

Moje webstránky:
www.provitalis.sk 

daniela.ezeny.sk

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
Keď sa mi predčasne narodil syn a jeho diagnózy ma prinútili hľadať možnosti ako mu pomôcť, začala som sa venovať štúdiu rôznych alternatívnych metód a terapií. Návrat do pôvodného zamestnania už nebol reálny a tak som sa rozhodla pre založenie živnosti s cieľom využiť svoje štúdiami nadobudnuté vedomosti a ponúknuť ich ďalej.
Napriek tomu, že sa nevenujem online podnikaniu, bez možností, ktoré ponúka internet, si dnes už svoju prácu nedokážem predstaviť.

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Osemnásť rokov som bola zamestnancom v štátnej správe, kde som posledné roky pracovala v odbore Medzinárodných daňových vzťahov.

Čo som vyštudovala:
Ekonomická univerzita v Bratislave, Fakulta hospodárskej informatiky.
College of Vision Education vo Veľkej Británii.
Semináre Scenar terapie na Slovensku a vo Veľkej Británii. Množstvo ďalších kurzov týkajúcich sa zdravia doma i v zahraničí.

V čom podnikám teraz:
Od januára 2014 podnikám v oblasti poskytovania služieb zrakového vzdelávania a Scenar terapie v Súkromnom centre prevencie a regenerácie ProVitalis v Banskej Bytrici.
Poskytujem konzultácie, organizujem prednášky a semináre pre verejnosť i firmy na tému prirodzeného zlepšenia zraku.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Banská Bystrica
Bratislava
Kdekoľvek, kde je o moje služby záujem.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Vzhľadom na zdravotný stav môjho syna, podnikanie mi dáva slobodu v organizovaní si pracovných aktivít a ich zladení so starostlivosťou o rodinu.

O mojej rodine:
Mám nádhernú rodinu. Okrem synčeka mám ešte dcérku a úžasného manžela, ktorý mi je oporou v každej oblasti.

Iné pracovné aktivity:
Okrem podnikateľských aktivít som spoluzakladateľkou a predsedníčkou občianskeho združenia ProVitalis o.z., ktoré pomáha financovať terapie pre môjho syna i pre ďalšie hendikepované osoby. Finančne prispieva zariadeniam pre deti so špeciálnymi potrebami.
Momentálne prispievam článkami o prirodzenom zlepšovaní zraku do časopisu Vitalita.

Voľnočasové aktivity:
Milujem cestovanie a spoznávanie nových miest a ľudí. Rada čítam, najmä literatúru týkajúcu sa zdravia tela a duše. Relaxujem pri kreslení a rôznych iných kreatívnych činnostiach. Mojou ďalšou láskou sú kvety, hoci táto záľuba je limitovaná veľkosťou našej lodžie. Kvety mojich (aj viac než dvadsaťročných) kaktusov ma neprestávajú fascinovať.

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Najväčšou odmenou je pre mňa spätná väzba od ľudí, ktorí mi píšu, že sa zbavili okuliarov, prestali škúliť, či dokonca začali vidieť.
Na tému prirodzeného zlepšovania zraku vyšlo niekoľko článkov v časopisoch Inak obdarení a Vitalita (2016, 2017). V roku 2016 som poskytla rozhovor rádiu Lumen a dvakrát som bola v živom vysielaní rádia Slobodný vysielač, v relácii Sám sebe lekárom. V októbri 2017 budem mať tú česť prednášať na medzinárodnej konferencii venovanej holistickému prístupu pri zlepšovaní zraku v Edinburgu.

Ciele, priania, posolstvá:
Momentálne pripravujem knihu, ktorá by mala slúžiť ako príručka pre tých, ktorí majú záujem zlepšiť si zrak prirodzene. Kniha je hotová, čaká len na vydanie. Okrem príručky pracujem na ďalších - pracovných knihách, určených na stimuláciu zraku.
Mojím cieľom je sprostredkúvať širokej verejnosti informácie o možnosti zlepšiť si zrak prirodzene, bez okuliarov či laserových operácií. Viem, že sa to dá, pretože ja sama som takmer dvadsať rokov nosila okuliare do diaľky a dnes je môj zrak lepší než je norma.
Kde je vôľa, tam je cesta!

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
30% zľava z ceny za konzultáciu Batesovej metódy,
30% zľava z poplatku za účasť na seminári Batesovej metódy

Táto stránka používa cookies. Viac info