Iveta Hruščová

Iveta Hruščová

handmade interiérový dizajn plstenie eco móda módne doplnky umenie deti detské tábory

.

Moje webstránky:
www.lavlna.sk  
www.facebook.com/lavlna  

www.lavlna.ezeny.sk  

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:
možnosť prezentácie, networkingu, väčší záber

Čomu som sa venovala pred podnikaním:
Pracovala som v odbore geodézie a katastra. S deťmi v školskom klube, organizovaním narodeninových osláv. Popri tom som absolvovala rôzne kurzy alternatívnej pedagogiky a prístupov k deťom. Veľmi intezívne som sa venovala keramike a plsteniu. A to všetko sa prepájalo so silnou motiváciou vnútornej práce na sebe.

Čo som vyštudovala:
Geodéziu a kartografiu STU v Bratislave

V čom podnikám teraz:
Venujem sa umeleckej tvorbe pod značkou LAVLNA - plstená ECO móda a prvky interiérového dizajnu, kde s obľubou používam prvky vynárajúce sa do priestoru dávajúce tak dynamiku mojim dielam.
Očarila ma jemnosť a vôňa ovčej vlny, nekonečné možnosti a variácie tohto prírodného materiálu. Výsledkom tohto nadšenia sú ucelené kolekcie a rôzne plstené módne doplnky ako sú šály zaplsťované do prírodného hodvábu, klobúky a čiapky, tašky, kabelky, brošne, šperky, peňaženky, prírodné oplstené zakvitnuté mydlá...

V interiérovom dizajne sú to lampy, obrazy, paravany, závesy, veľkoformátové obrazové výplne do vstavaných skríň s podsvietením, ktoré sa večer menia na atmosferickú lampu ponúkajúcu mäkké svetlo... Na mieru vytvorené solitéry z vlny sú nie len dizajnovým prvkom, ale dodávajú domovu aj príjemnú atmosféru, teplo, zmäkčujú ho.

Je to vyjadrenie môjho vnútra, niečo čo pramení zo mňa, preteká cezo mňa a premieňa sa do tohto hmotného sveta.

Používam merino ovčiu vlnu, prírodný hodváb a iné prírodné materiály.

Ponúkam workshopy plstenia pre dospelých a deti.
Organizovanie detských táborov.

V ktorej časti Slovenska pôsobím:
Momentálne som pri Žiline avšak na ceste do Banskej Štiavnice.

Ako mi pomáha moje online podnikanie:
Dáva mi možnosť realizácie, prezentácie mojej tvorby a aktivit, prepájanie kontaktov nielen doma ale aj v zahraničí.

O mojej rodine:
Mám dve dcéry 12 a 15 ročné, jednu lepšiu ako druhú :) a tvoríme super partičku do pohody i nepohody. Občas to medzi nami okorení prebiehajúca puberta, ale aspoň to máme na koho zvaliť. Máme rady všetko... od príjemných spoločných chvíľ pri čaji, tvorenie, umenie a kultúru, výlety do prírody aj s našou fenkou Lunou, so staršou vysokohorskú turistiku, cestovanie, trávenie času s priateľmi.

Iné pracovné aktivity:
som členka OZ ALMA

Voľnočasové aktivity:
Kvalitne strávený čas s mojou rodinou. Často v zmysle v jednoduchosti a obyčajnosti je krása. Čomu sa rada venujem s rodinou, to pestujem aj sama. Bio záhrada, bio duša...
Moje hobby sa mi stalo prácou :)

Pracovné výsledky môjho podnikania:
Výstavy doma, v Maďarsku, plánovaná vo Viedni, článok o mne a mojej LAVLNE v medzinárodnom časopise o plstení FILZFUN, módne prehliadky

Pri umeleckej práci je to nielen to, že moja tvorba zaujme a poteší. Oveľa väčšiu hodnotu mi prinášajú silné a veľmi intímne príbehy, ktoré cez to vznikajú. Niekedy prirodzene s terapeutickým účinkom v závislosti s akým vnútorným zámerom tvorím.

Pri práci s deťmi sú to ich šťastné tváre a pocit bezpečia, že môžu byť sami sebou a spontánne. A samozrejme spokojní rodičia.

Ciele, priania, posolstvá:
Nasledovať cestu svojej duše. Čisté bytie. Odkrývať neodkryté. Prirodzený obyčajný neobyčajný život v súlade s prírodou. Spoluvytvárať komunitu. Prajem si nech bytie všetkých nás smeruje k harmónii s úctou k matke Zemi.

V pracovnej oblasti s tímom umelcov vytvoriť divadelnú módnu prehliadku v prírode, v lese, pri vode, ktorá je viac než len to. Je divadelným posolstvom a výstupom by bol krátky film.
Prepojiť sa s interiérovými štúdiami.

V práci s deťmi vytvoriť tímový projekt, ktorý by prinášal medzi ne a do škôl alternatívne zdroje poznávania (sa), tvorenia formou zážitkového učenia v zmysle byť sám sebou má mnoho rozmerov.

Môj bonus pre členky OZ E-ženy:
20% zľava na workshopy plstenia
7% zľava na plstené diela a produkty


Veľmi rada prepojím idey pri vytváraní spoločných projektov.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info