Príbeh Vílova

Ako vzniklo VÍLOVO, ako fungovalo a aká je budúcnosť projektu

Všetko to veľmi súvistí s tým, že som vyše 20rokov viedla cestovnú kanceláriu, ktorá sa špecializovala na chaty a chalupy na Slovensku.... 

vilovo

Pred mnohými rokmi nám do cestovky zavolala majiteľka chalupy v Látkovciach. Vôbec som netušila, kde táto dedina je. Rozprávala o obci pri Uhrovci neďaleko Partizánskeho, v ktorej sa narodili Alexander Dubček aj Ľudovít Štúr a o neznámych atrakciách, ako je kaštieľ v Brodzanoch, kam chodili do školy Puškinove deti, o letohrádku Babylon, o Uhrovskom hrade, o Jankovom vŕšku a partizánskych bunkroch, o hvezdárni a neznámych kúpeľoch v Malých Bieliciach a o blízkosti Bojníc. Tie som vtedy poznala ako jediné. Bolo to v čase, keď sme mali mesačné dieťa. Pozývala nás na víkendový pobyt s tým, že aj postieľku z povaly znesie, že sme vítaní, aby sme prebádali tento bohom zabudnutý kraj.

Látkovce boli prvým miestom, ktoré som propagovala v televízii. Hovorila som o grófovi Látkoczim, ktorý údajne prehral svoj miestny kaštieľ v kartách a o pozoruhodnostiach okolia. Mnoho rokov sme si miestny kaštieľ prenajímali aj s chalupami od najúžasnejšej ubytovateľky, akú som dovtedy poznala a takmer desať rokov sme počas leta vymýšľali nezabudnuteľné strašidelné hry v rámci Babo-jazdo-táborov. Bol to unikátny tábor, vymyslený pre maminy s deťmi. Vychádzala som zo svojich potrieb, z čias, keď som bola malá a nezvládla som pobyt v tábore. V dospelosti som si želala vytvoriť priestor, kde môžu byť deti so svojimi maminami počas celého tábora, aj keď ich v skutočnosti pri sebe nepotrebujú, pretože aj maminy aj deti sa vedia poriadne zabaviť aj zvlášť. Akurát o sebe vedia, že sú blízko a nik sa nemusí o nikoho báť. To, že sa tento koncept uchytí a stopneme ho až pred hranicou dospelosti našich detí, by mi nikdy nenapadlo.

 

Zrod Vílova

Ako vzniklo Vilovo

Pred pár rokmi sme sa do Látkoviec vrátili a zažili sme na lúke, ktorá patrí ku chalupám nádherný rituál spojenia dvoch ľudí. Oslovil ma potenciál malého lesa a všetkého, čo ho obkolesovalo. Prenajala som si chalupu na polosamote a so súhlasom majiteľky som ju začala premieňať na malé kreatívne centrum. Mala som víziu, že tu vybudujem s podobne zmýšľajúcou skupinou nadšencov malú dedinku s chatkami. Areál dostal dočasný názov Vílovo - Fairyland a chalupu, ktorú sme svojpomocne premieňali, dostala meno Kuranderka. Súviselo to s mojou cestou, ktorú som si tu počas necelých dvoch rokov prešla a som za ňu nesmierne vďačná. Až neskôr som sa dozvedela, že keď si chce prejsť zena cestu od princeznej ku kráľovnej, mala by si prenajať starú chalupu. Je to pravda. Neviem si predstaviť, čo by mi viac pomohlo v období, ktoré bolo pre mňa kvôli výrazným životným zmenám tak liečivé.

Chalupa Kuranderka

Ak vás zaujíma, ako chalupa Kuranderka vyzerala a ako vyzerala, keď sme ju ponúkali našim hosťom, ponúkame k nahliadnutiu tento článok.

Projekt Vílovo nezanikol, ale z miesta, kde sa nápad pre jeho zameranie zrodil, sme odišli a vrátlili sme Kuranderku majiteľke s veľkou vďakou. Zatiaľ prenášame doménu Vílovo na malú chalúpku, ktorá je taká malá, že ju ani vilkou (malou víliou vilou) nemôžeme nazvať. Tak sme sa rozhodli, pomenovať ju

VILKA

Malá chalúpka Vilka sa nachádza v Senci, približne 800 m od jazera, má malinký dvor a vlastne celá je malinká, optimálna pre 2 osoby. Má jednu spálňu, kuchyňu spojenú s obývačkou, kúpeľňu s vaňou a chodbu, na ktorej sa dá príjemne posedieť a dopriať si čas s pekným výhľadom na dvor. Zhodli sme sa, že rovnako ako Kuranderka, je vhodná aj hostí, ktorí chcú byť nejaký čas len so sebou, chcú vypnúť, maľovať, meditovať, spievať si nahlas pre seba, napísať alebo dopísať knihu, tvoriť, čítať, čokoľvek... Informácie - malá chalupa v Senci - www.vilovo.sk

 

Prázdninový domček Vilka v Senci

 

Ubytovanie pre členky OZ E-ženy a ich priamych rodinných príslušníkov ponúkame v rámci výhod členského s 20% zľavou.
Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujete. Rovnako rady podporíme my vás a to najmä v rozhodnutí nájsť si čas pre seba, pre svoju kreativitu alebo stretnutie so sebou. Ak si želáte ako občasnú spoločnosť mentora alebo kouča, poteší nás, ak sa na nás obrátite. Vo Vilke alebo aj mimo nej.

Za realizačný tím E-ženy

 

Gabi Revická

 

Ako to vo Vílove vyzeralo

Takto sme Vílovo tvorili

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie