Nekonečné pole možností, ktoré ponúka vesmír

Stretnutie, ktoré sme pripravili pod názvom Náš Event - Deň E-žien 2023 je pre nás veľkou výzvou. Rekapitulujeme, čo všetko by sme sa našej hostky z Brazílie mohli spýtať, pretože nikdy nevieme, či a kedy sa opäť stretneme. To sa týka aj stretnutia s inými ľuďmi. Boli sme v tom spolu, keď nás pred pár rokmi prekvapila pandémia.

Zdá sa, že podobné výzvy, ktoré nám pripomínajú dôležitosť flexibility a autentickosti, stále nekončia...

Sandra Epstein patrí medzi moje dlhoročné učiteľky. Z každého stretnutia si odnášam niekoľko myšlienok, s ktorými s úctou pracujem a s radosťou ich posúvam ďalej, napríklad, aj vám.

Niektoré jej myšlienky by vás možno zaujali. Ak by ste si priali dostať hlbšie odpovede, rada vám na ne odpoviem spolu s Veronikou Šablovou, zástupkyňou Araretamy pre Slovensko. Veronika patrí moje hosťujúce lektorky na podporných skupinách, ktoré ponúkam naživo v rôznych prevedeniach a s obsahom, aký je pre jednotlivé skupiny optimálny (ak vás zaujímajú, napíšte mi, rada upresním detaily).

Myšlienky, ktoré som zachytila na stretnutiach so Sandrou Epstein.

  • Ako môžeme lietať, keď sme zaseknutí v bolesti? Nemáme priveľa času na to, aby sme zostali v bolesti. Podobne je to so strachom, hnevom a ďalšími emóciami.

  • Byť milá aj keď narážame na prekážky (odpor), to je tantra! Tantra je aj o tom, ako sa vieme vysporiadať s prekážkami, a kvôli tomu potrebujeme otvoriť veľa vstupných brán a byť flexibilná. (Rozhovor o Sandrinej ceste nájdete na vilovo.sk.)

  • Sandra nás učí, prijať svoje traumy, prečistiť ich, ale nesedieť na nich stále. ,,Zmeňte stoličku." Učí nás, aby sme boli flexibilní a autentickí. Ako premieňať ťažobu na ľahkosť, vyskúšať zmenu, robiť veci inak. Pozorovať naše bolesti z iného miesta. Vymaniť sa z kruhu / role obete, nahradiť agresivitu za dobrosrdečnosť, prepájať rozkmotrené paradoxy.

  • Hovorieva o negatívnom vplyve výbuchov na Slnku, ktoré ohrozujú náš nervový systém, čo zvyšuje extrémnosť našich nálad. Ľudia potrebujú viac oddychovať, vyčerpáva ich tlak z vecí, ktoré sa vo svete dejú. Jej metóda, ARARETAMA, ktorú priniesla, vedie od šamanizmu k neurovede. Využíva inteligenciu prírody. Jej esencie sú vyrobené z rastlín, ktoré rastú v atlantickom dažďovom pralese, blízko ktorého Sandra Epste býva.

  • Pripomína nám, čo spôsobuje trans-humanizmus a kybernetická forma ľudstva. Aké dôležité je správať sa tak, aby sa z nášho správania kopírovalo to najlepšie. Aby sme do budúcej, novej verzie človeka, preniesli to najväčšie bohatstvo homo sapiens-a.

  • Mnoho mladých ľudí vyjadruje svoje emócie len veľmi jemne, cez telefóny, ale fyzický prejav nášho vyjadrovania, cez telo, je veľmi dôležitý. Dovoľte telu, aby preciťovalo emócie v každej bunke naplno. Aby si zvedomovalo aj rýchly prechod vnímania odlišných emócií (zo smútku do radosti, zo strachu do odvahy, z dôvery do skepticizmu a naopak, atď.).

  • Ženská energia ukotvuje na planéte súcit, empatiu a pokoru.

  • Je dôležité, prevziať zodpovednosť za svoj život a neodovzdávať svoju silu niekomu inému. Náš život je naša zodpovednosť (nie partnerova, nie zamestnávateľova, atď...).

  • Ak je vaša sebakontrola veľmi silná, prestáva vo vás prúdiť energia. Čím väčší je váš repertoár nástrojov, ktoré poznáte, tým ste flexibilnejší (výborné je napr. emočné fitnes, rada vám o ňom poviem viac).

So Sandrou Epstein som sa stretla po prvý krát v roku 2010. V tom období som absolvovala 10 mesačnú skupinovú mandalu. Neskôr som sa k jej vibračným esenciám vracala spontánne, zväčša s veľkou dávkou pochybností, že na mňa nebudú mať vplyv. Výsledok som si zvykla uvedomiť až neskôr, keď ich sila odznela.

Počas druhej vlny pandémie som spolu s Deniskou Vidovou zahájila vyše 1,5 ročnú mandalu a čím ďalej, tým viac sledujem dopad na zmeny vo vzorcoch, ktoré som si priala rozpustiť. Samozrejme, moje pochybnosti neprestali. Nebyť Denisky, niektoré efekty by som si nevšimla. Práve preto som ju prizvala, aby so mnou Sandru a Veroniku na Našom Evente predstavila.

Keď začneme, rada by som si pripomenula jednu z myšlienok, ktorá po poslednom stretnutí s dámami z Araretamy vo mne rezonuje dodnes:

„Vesmír ponúka nekonečné pole možností. Prečo by sme sa mali zaseknúť v tej, ktorá nám nevyhovuje. Je predsa na nás, ktoré pole si vyberieme, a budeme žiť život, aký si prajeme mať.“

Či už v utorok 13.6. 2023 prídete a budete s nami na Našom Evente v hoteli Color, alebo nie, priala som si priniesť vám myšlienky, ktoré možno pomôžu a podporia aj vás.

Ďakujeme, že nás sledujete na Instagrame, na Facebooku a že nám pomáhate šíriť do sveta dobré správy.

Želám vám veľa dobrej energie a radosti.

Za Ezeny.sk,
Gabi Revická

newsletter 6/2023

 

Zaujímajú vás iné naše newslettre?

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie