Z čoho dávať, spätné väzby a recept na post-covidový syndróm

Náš učiteľ etikoterapie nám neustále pripomína, aké dôležité je žiť tak, aby sme mysleli na dobro celku, nie len na naše dobro. Slováci za posledné týždne predviedli, akí sú v zmysle tejto myšlienky. Tak vnímam dianie okolo seba. Cítim veľkú hrdosť za všetku pomoc a podporu, ktorú Slováci ponúkli bežným ľuďom z Ukrajiny.

Myslieť na dobro celku, na službu pre svoju komunitu, rodinu, atď., je cestou pre vyživenie našej duše, avšak stále platí, že my sme tí prví, o koho sa potrebujeme postarať. Len keď sme dostatočne nasýtení, máme z čoho dávať, inak hrozí, že budeme strádať. Niekedy si stačí dopriať tridsať minút pre vnútorné spojenie so sebou, zvedomiť si, kto sme, kde je náš stred a ponoriť sa doňho. Nielen žiť, ale najmä byť a spájať sa s týmto spojením kedykoľvek nám dochádza energia.

Nedávno som robila konzultáciu jednej mladej dáme. Na konci nášho stretnutia mi povedala, ako dobre jej padlo, že sme sa mohli rozprávať. Vždy ma poteší, keď mám možnosť odovzdať niečo zo svojich poznaní ďalej. Aj keď moje služby nezasahujú veľké masy, ani to nie je môj zámer, no teší ma, keď oslovia ľudí, ktorým pomôžu. ,,Keď to tak vnímaš, je pravdepodobné, že niekomu chýba tvoja pozornosť, tvoj čas. Ak to preskúmaš, možno zistíš, ako veľmi niekoho svojou prítomnosťou potešíš a ako ťa to naplní energiou," povedala som, pripomenula som dôležitosť stráženia si hraníc a poďakovala jej, čo na zamyslenie mi svojou poznámkou priniesla. Zvyknete sa tiež zamyslieť, komu by vaša žiadaná pozornosť urobila radosť? Ako to máte vy?

 

Spätné väzby sú ako úroda

Tento týždeň bol veľmi pestrý na spätné väzby od našich čitateliek a klientiek. Prichádzali poďakovania a referencie ako keď prichádza obdobie úrody.
S veľkou vďakou a pokorou prijímame všetky reakcie na dobrý rozhovor alebo za sprostredkovanie klienta alebo na kurz (prehľad našich kurzov nájdete na ezeny.sk), vďaka ktorému ste našli nové uplatnenie. Jednou zo spätných väzieb, ktoré sme dostali bol od Martinky Szaniszlovej:

,,Ďakujem krásne za tento rozhovor, prišiel ako blesk z neba, doslova. Veľmi inšpiratívny a blahodárny. Asi to bude znieť čudne, až nereálne, ale mám pocit ako by ste mi rozprávali z duše, naozaj som sa v tom našla. Veľmi veľa paralel v spojitosti s tým, čo chcem. Deje sa mi to v posledných mesiacoch veľmi intenzívne, stretávam ľudí, ktorý akoby žili môj život a ja sa iba prizerám ako na film, ktorý sa premieta no mimo mňa."

Táto spätná väzba prišla k rozhovoru – k ukážke mentoringovej služby Čo viem, čo chcem. Išlo o nahrávku, ktorú som zrealizovala s jednou mladou českou podnikateľkou. Od prvej chvíle, odkedy som ju spoznala, som jej kládla otázku, či uvažuje o práci s hlasom... Ak vás zaujme, aj vaše spätné väzby sú vítané.

 

Pozvánka na online stretnutie pre každú ženu – v utorok

Budúci utorok 29.3. o 10.30 h máme Biznis Brunch, na ktorý sa môžete ešte stále prihlásiť BEZPLATNE (od 1.4.2022 služba je spoplatnená). Hneď po ňom mám individuálne zdieľacie divadlo, arteterapiu. Veľmi ma bavia aktivity, ktoré spolu môžeme realizovať a teší ma, keď prinášajú obohatenie aj vám. Dáva mi to nádej, že všetko, čo sa naučíme, pošlete tiež ďalej do sveta a rozšírime tak svetlo, ktorého je teraz tak veľmi treba pre naše srdcia a duše.

 

Upútavka na super článok o post-covidovom syndróme od Žanety Hrubej

Na záver by som vás rada upozornila na výborný článok od lekárničky Žanety Hrubej. Ak vás trápi únava alebo iné dozvuky charakteristické pre post-covidový syndróm, Žaneta pripravila článok, v ktorom ponúka užitočné informácie a pripomienku, že nejde len o fyzický, ale aj psychický stav a prináša riešenia, čo užívať a ako nájsť opäť chuť do života. Poteší nás, keď tento článok budete šíriť ďalej, želáme si, aby jeho obsah pomohol všetkým, ktorých trápia podobné symptómy.

Želám vám veľa lásky a mieru.

Za E-ženy
Gabi Revická

 

Zaujímajú vás iné naše newslettre?

Hackli vám facebook? Viete, čo s tým?

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie