Nový projekt ÚPSVAR-u v roku 2024 Zručnosti pre trh práce

 

ÚPSVAR PREPLÁCA v rámci nového projektu Zručnosti pre trh práce takmer celú hodnotu KURZOV. 80 % z hodnoty kurzu PRE ZAMESTNANÉ osoby, ženy na materskej a rodičovskej dovolenke a až 100 % pre NEZAMESTNANÉ osoby.

 • Aké sú podmienky a postupy pri žiadostiach?
 • Aké kurzy môžete mať cez nás?
 • Kto sú opravnení a neopravnení žiadatelia?

Nový projekt ÚPSVAR-u v roku 2024 Zručnosti pre trh práce

 

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny opäť rozbehol nový vzdelávací projekt pod názvom Zručnosti pre trh práce. Zámerom projektu je podporiť tri základné oblasti: zelené hospodárstvo, digitalizáciu a nedostatkové profesie. V minulosti sme cez podobný projekt vyškolili desiatky zamestnaných aj nezamestnaných žien. Mnohé z nich pôsobia na trhu práce ako online podnikateľky s vlastným podnikaním a podobne mnohé fungujú
v rámci novodobého online podnikania ako virtuálne asistentky s vlastnou klientelou.

 

Nový projekt ÚPSVAR-u v roku 2024 Zručnosti pre trh práce

 

NAŠE KURZY - virtuálna asistentka, online zručnosti

 

1. Intenzívny kurz pre virtuálne asistentky s tréningom (začiatočníčky)

V kurze sa naučíte všetko nevyhnutné pre prácu virtuálnej asistentky na profesionálnej úrovni: technické nástroje a aplikácie dôležité pre efektívne fungovanie VA v praxi, tvorbu obsahu pre sociálne siete s účelom zvýšiť dosahy klienta, rozvoj zručnosti komunikácie s klientom aj na klientskej podpore a efektívne nastavenie osobnej produktivity. Naučíme sa poznať rozsah svojich kompetencií, legislatívne zastrešiť svoje fungovanie a ako rovno po absolvovaní kurzu začať, vrátane tvorby jednoduchej účelnej webstránky. V tréningovej časti kurzu dostávajú absolventky zadania, na ktoré dostanú spätnú väzbu od expertných lektoriek. 

Trvanie kurzu: 8 - 10 týždňov

Cena kurzu: 879 €

2. Intenzívny kurz so zameraním na správu sociálnych sietí s tréningom (pokročilejší v IT)

Kurz je zameraný na rozvoj zručností virtuálnej asistentky v oblasti sociálnych sietí. Zámerom kurzu je rozvíjať schopnosť vytvárať hodnotný a relevantný obsah zvýšujúci dosahy klienta na sociálnych sieťach.Tréning je praktickou časťou kurzu, v rámci ktorého si absolventky budú skúšať v praxi tvorbu obsahu podľa najčastejších dopytov, vrátane realizácie účelových videí na siete. Spätné väzby k výsledným prácam poskytujú špecialistky z oblasti sociálnych sietí s bohatou praxou.
Výsledkom intenzívnej práce bude virtuálna asistentka pripravená začať spravovať sociálne siete podľa požiadaviek klienta, ale aj schopnosť prísť s vlastnými nápadmi, ktoré VA dokáže zrealizovať. Súčasťou kurzu je aj tvorba jednoduchej webstránky. 

Trvanie kurzu: 8 - 10 týždňov

Cena kurzu: 879 €

3. Nové pojmy z online sveta: Buďte IN v ONline (kurz pre zvýšenie kvalifikácie)

V kurze sa naučíte všetko dôležité pre pochopenie nárokov zamestnávateľov, ktorí vyžadujú aktuálne zručnosti pre orientáciu v online svete na profesionálnej úrovni: technické nástroje a aplikácie dôležité pre efektívne fungovanie pri e-komunikácii, tvorbu obsahu pre sociálne siete, rozvoj zručnosti komunikácie s klientom aj na klientskej podpore a efektívne nastavenie osobnej produktivity. V tréningovej časti kurzu dostávajú absolventky zadania, na ktoré dostanú spätnú väzbu od expertných lektoriek.

Trvanie kurzu: 8 - 10 týždňov

Cena kurzu: 879 €

 

Informácie o priebehu kurzov

Naše kurzy prebiehajú dištančnou formou. Časť obsahu je vo forme vopred nahraného webinára. Tréningová časť prebieha vo vopred avizovaných časoch, je online, avšak naživo a účastníčkam je k dispozícii kompletný záznam, aby sa k nemu mohli kedykoľvek vrátiť. Na záver oboch kurzov, po zvládnutí tréningovej časti - dostanete certifikát.

 

Nový projekt ÚPSVAR-u v roku 2024 Zručnosti pre trh práce

 

Oprávnení žiadatelia - kto môže žiadať o preplatenie kurzu?

O preplatenie vzdelávacích kurzov sa môžu uchádzať:

 • zamestnané osoby
 • osoby na materskej dovolenke
 • osoby na rodičovskej dovolenke
 • nezamestnané osoby evidované na ÚPSVAR (o nezamestnaných osobách informujeme aj v nižšej časti textu)

Neoprávnení žiadatelia

Žiadatelia, ktorí podľa aktuálnych informácií nemajú šancu v projekte Zručnosti pre trh práce:

 • podnikatelia (SZČO, majitelia SRO)
 • poberatelia starobného dôchodku
 • študent strednej alebo vysokej školy v dennej forme štúdia
 • poberateľ invalidného dôchodku, po dovŕšení dôchodkového veku
 • záujemcovia, ktorým bol v priebehu predchádzajúcich 5 rokov poskytnutý príspevok na rovnaké alebo obdobné vzdelávanie

Podrobnejšia definícia podľa ÚPSVAR / Oprávnení žiadatelia

 1. uchádzač o zamestnanie - občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá si zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzača o zamestnanie
 2. znevýhodnené skupiny, evidované na úrade práce, s vyššou šancou pri uchádzaní sa o preplatenie kurzu
  • občan mladší ako 26 rokov veku (ukončil dennú formu štúdia pred menej ako dvoma rokmi a od jej skončenia nemal pravidelne platené zamestnanie)
  • občan starší ako 50 rokov veku
  • občan vedený v evidencii UoZ menej ako 12 po sebe nasledujúcich mesiacov
  • občan, ktorý dosiahol vzdelanie nižšie ako stredné odborné vzdelanie
  • občan, ktorý v období najmenej 12 mesiacov pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nemal pravidelne platené zamestnanie a nevykonával alebo neprevádzkoval samostatnú zárobkovú činnosť dlhšie ako 6 mesiacov
  • štátny príslušník tretej krajiny
  • občan, ktorý žije ako osamelá dospelá osoba s jednou alebo viacerými osobami odkázanými na jeho starostlivosť alebo starajúca sa aspoň o jedno dieťa
  • občan so zdravotným postihnutím
  • občan, ktorý ukončil poberanie materského alebo poberanie rodičovského príspevku menej ako dva roky pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie a ktorý počas poberania materského/rodičovského príspevku nemal príjem zo zárobkovej činnosti zamestnanca a zo samostatnej zárobkovej činnosti
 3. mladý uchádzač o zamestnanie vo veku do 30 rokov.


DÔLEŽITÝ výklad pojmov - základná orientácia v terminológii úradu

Záujemca o zamestnanie ZoZ - je výraz, ktorým úrady definujú každú osobu, ktorá sa uchádza o kurz a je zamestnaná, na materskej alebo rodičovskej dovolenke.

Pred podaním žiadosti je potrebné zaevidovať sa na úrade práce ako ZoZ (záujemca o zamestnanie).

Pojem Uchádzač o zamestnanie sa vzťahuje na osoby, ktoré sú evidované na úrade práce.

 

Nový projekt ÚPSVAR-u v roku 2024 Zručnosti pre trh práce

 

Odpovede na najčastejšie otázky:

 • Uchádzač o zamestnanie (nezamestnaná osoba) si môže hneď podať žiadosť, nemusí byť nejakú dobu v evidencii, musí však mať už rozhodnutie o zaradení do evidencie ako uchádzač o zamestnanie.
 • Kurz je možné absolvovať len na území Slovenskej republiky (v prípade dištančnej formy kurzu sa za miesto realizácie kurzu považuje trvalý pobyt uchádzača o zamestnanie - čiže, ak je z Detvy podáva žiadosť v Detve).
 • Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny pre uchádzača / záujemcu o zamestnanie kurz nevyhľadáva a ani nezabezpečuje komunikáciu s poskytovateľom kurzu.
 • Uchádzač / záujemca o zamestnanie môže podať žiadosť na úrad osobne alebo poštou alebo elektronicky, prostredníctvom elektronickej schránky (nie mailom).
 • Na príspevok na vzdelávanie nie je právny nárok.
 • Nepodporujú sa kurzy pre voľnočasové aktivity.
 • Štát prepláca z našich kurzov pre zamestnané osoby, maminy na materskej a rodičovskej dovolenke 80%, pre nezamestnané osoby až 100%.

 

Aký je POSTUP pri preplácaní našich kurzov prostredníctvom úradu práce?

 1. Uchádzač / záujemca o zamestnanie kontaktuje priamo organizáciu (E-ŽENY), u ktorej si môže vybrať kurz.
 2. Uchádzač / záujemca o zamestnanie si môže kurz vybrať, alebo mu ho pomôže vybrať priamo naša organizácia (E-ŽENY).
 3. Uchádzač / záujemca o zamestnanie požiada úrad o tlačivo žiadosti, alebo si ho stiahne na stránke úradu práce Národný projekt Zručnosti pre trh práce > ÚPSVaR (gov.sk)
 4. Uchádzač / záujemca o zamestnanie spolu s organizáciou E-ženy vyplnia príslušné tlačivá (online).
 5. Na tlačivách musia byť originály podpisov.
 6. Vyplnené tlačivá uchádzač/záujemca o zamestnanie odovzdá na úrade práce minimálne 30 kalendárnych dní pred začiatkom kurzu.
 7. Úrad práce preverí, či je školenie pre uchádzača / záujemcu vhodné.
 8. Ak vám úrad práce požiadavku schváli, podpíše s vami dohodu a vystaví vám vzdelávací poukaz, ktorý nám pošlete e-mailom, aby sme vám mohli spustiť kurz.
 9. Absolvujete kurz.
 10. Po skončení kurzu odovzdáte na úrade práce všetky požadované dokumenty.
 11. Úrad práce preplatí kurzovné priamo organizácii. Uchádzač o zamestnanie neplatí pred ani po skončení kurzu žiadne poplatky. Záujemca o zamestnanie dopláca 20% z ceny kurzu - úrad práce prepláca organizácii len 80% z ceny kurzu.
 12. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny podporuje kurzy realizované prezenčnou, dištančnou alebo kombinovanou formou. OZ E-ženy ponúkajú dištančnú formu vzdelávania. Naše kurzy sa dejú v online. Našou snahou je, vyjsť záujemcom v ústrety a zladiť sa s ich časovými možnosťami.

Kontaktný email pre vaše otázky:

eva@ezeny.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie