Biznis Brunch a startup virtuálna asistentka

Kedysi Raňajky s E-ženami, dnes Biznis Brunch. Gabi Revická ho vedie dlhé roky, niekedy spolu s inými podnikateľkami (s Tami Osaďanovou, Zsanett Berec, atď). Scenár je podobný, názov odlišný, menia sa účastníčky stretnutia, ktoré je venované start-upom a o podnikaniu žien. Počas desiatich rokov ich absolvovalo vyše 350 žien, mnohé z nich majú svoje podnikanie alebo sa rozhodli pre sebarealizáciu, ktorá ich baví a ladí s ich talentami a zručnosťami. V poslednom období sa mnohé z nich rozhodli pre prácu virtuálnej asistentky, čo je pôvodne úspešný start-up organizácie a bestseller medzi kurzami, ktoré najnovšie preplácajú aj úrady práce.

 

Biznis Brunch a startup virtuálna asistentka

 

My sa vám ozveme

Zažili ste to? Posielate vyšperkovaný životopis na pracovné ponuky, ktoré možno pre vás ani nie sú nijako zvlášť atraktívne, ale máte jednoducho potrebu popri materských povinnostiach vytvárať aj hodnoty pre zabezpečenie finančných či spoločenských potrieb. Absolvujete pohovor, máte pocit, že by ste tú prácu mohli dostať. Potom príde zmienka o tom, že ste nedávno ukončili materskú dovolenku a v tom okamihu sa atmosféra doteraz pre vás priaznivá začne meniť. Stihnete povedať ešte pár viet, ale preruší vás stručná veta ,,Ďakujem. My sa vám ozveme." Viete, že vám bolo práve milosrdne naznačené, že už v pohovore netreba pokračovať, je u vás vysoký predpoklad iných priorít... Samozrejme, neznamená to, že by ste na ďalšom pohovore (v poradí už dvadsiatompiatom:)) nemohli uspieť. Lenže už nechcete čakať na ďalšie príležitosti najmä preto, že výsledok nie je výhradne vo vašich rukách. Nakoniec rozhoduje ten, kto sedí oproti vám. Nie ste jediná žena, ktorá je v podobnej situácii.

 

Biznis Brunch a startup virtuálne asistentky

 

Ako to robia iné maminy malých detí po materskej dovolenke, či počas nej?

Vlastné podnikanie? Ale v čom podnikať? Uživilo by ma to? Napĺňalo by ma podnikanie? Ako začať podnikať?
Aj tieto otázky a dilemy okolo sebarealizácie sme rozoberali na Biznis Brunchi.
Práca virtuálnej asistentky je výborná príležitosť pre podnikanie, ktoré môžete rozbehnúť aj počas materskej dovolenky. OZ E-ženy vám prostredníctvom svojich aktivít, ponúka nielen vzdelávanie sa v tejto oblasti, ale aj podporu start-upu, inšpirácie a dobré kontakty pre vaše podnikanie.
Sama som absolvovala tréning pre virtuálne asistentky, v ktorom som mala možnosť otestovať si svoje zručnosti aj všetko to, čo som sa naučila v rámci online kurzu pre VA (kurz aj tréning je preplatený ÚPSVR). Keďže som mamina dvoch maloletých detí, ktorým sa chcem aj musím popri práci plnohodnotne venovať, po ukončení tréningu som si naplánovala živnosť s primárnym zameraním na virtuálnu asistenciu. Vidím to ako skvelú príležitosť - spojiť dokopy rodičovstvo, prácu aj svoje záujmy, pretože práca virtuálnej asistentky v sebe zahŕňa široký okruh možností sebarealizácie.

 

Biznis Brunch a startup virtuálna asistentka

 

Mám talenty, mám zručnosti. Ale čo s tým?

Vždy je dobré, keď na ceste k podnikaniu máte možnosť porozprávať sa s niekým, kto s vami zdieľa témy, alebo už má niečo za sebou a vie vám poradiť, nasmerovať vás, dať vám odpovede na súvisiace otázky. Alebo sa jednoducho necháte inšpirovať príbehmi a skúsenosťami žien, s ktorými vás spája podobné smerovanie.
Na Biznis Brunchi, z ktorého vám prinášam svoju súkromnú reportáž, sme sa rozprávali aj o tom, ako môžete preniesť svoje zručnosti do praxe v podnikaní. Napríklad, ak máte skúsenosť s účtovníctvom, môžete to zaradiť do svojho zoznamu zručností na svojom webe alebo na webe E-žien, resp. na webe pre virtuálne asistenky ako v prípade Michaely, ktorá so mnou bola na stretnutí a dokončovala si certifikát pre profesionálne VA. Po podobných službách ako je účtovníctvo a s ním súvisiace služby je stále veľký dopyt. Ak máte pochybnosti alebo sa bojíte, alebo jednoducho potrebujete oporu, existujú stránky poradenských firiem, ktoré poskytujú odpovede na otázky ekonomickej povahy, v sekcii ekonomické témy. Taktiež sú účtovníci, ktorí by si radi zobrali niekoho pod seba. Potom je tu téma daňových priznaní a rôzne bohaté možnosti sebarealizácie v ekonomickej oblasti.

 

Biznis Brunch a startup virtuálna asistentka

 

Od myšlienky k startupu

Niekedy sa môže stať, že máte predstavu, víziu či len chuť, či túžbu do niečoho sa pustiť, len akosi na to nie je správna chvíľa. Alebo sa musíte sústrediť na iné veci a vaše - chcela by som, mohla by som - ostáva niekde v úzadí. Gabi opísala v súvislosti so spustením Zdieľacieho divadla, ktoré riešila viac ako pol roka, kým ju k samotnému kroku priviedol impulz - urob to! Alebo podobne ako dávnejšie po Raňajkách s E-ženami (dnes pod názvom Biznis Brunch) si učiteľka maľovania okamžite rozšírila svoje podnikanie o ďalšiu klientelu na základe podobného impulzu. ,,Stačí niekedy tak málo. Niekto do teba šťuchne," zaznelo na stretnutí s E-ženami a so start-upistkami.

 

Aké dobré je vedieť, aké sú naše talenty

Máte strategické myslenie alebo viete veci organizovať?

Poznať svoje talenty, napríklad prostredníctvom Gallupovho testu a ako nás takáto vedomosť o nich môže posunúť v našom biznise, či v bežnom živote, ale zároveň aj odbremeniť od niečoho, čo nás neobohacuje môže uľahčiť naše rozhodnutia. Dostali sme skvelý tip na rozhovor s Katarínou Plichtovou o talentoch aj tip na mentoringové cvičenie Čo viem, čo chcem, venované hľadaniu odpovedí smerujúcich k tomu, aby nás mohlo živiť, čo nás baví.

 

Biznis Brunch a startup virtuálna asistentka

 

Niekedy naozaj stačí malý krok, zmena nastavenia, nejaký impulz, štuchnutie či dobrá rada a veci sa začnú meniť a posúvať vpred tak, ako si želáme. Aj účasť na Biznis Brunchi v spoločnosti silných žien môže byť takýmto krokom, ktorý dokáže zmeniť mnohé. Tak prečo nezmeniť - Mohla by som - na - Urobila som.

Spracovala: Lenka Semethová

Chcete sa zúčastníť Biznis Brunchu s E-ženami?

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie