Ako vyzerá workshop?

Workshop o pamäti a jej zlepšení používaním mnemotechník

Workshop o pamäti a jej zlepšení používaním mnemotechník

Workshop je zameraný na praktické cvičenia pamäťových techník, ale aj na precvičenie iných schopností, ako je napríklad sústredenie, koncentrácia, priestorová orientácia. Aj tieto schopnosti sú veľmi úzko spojené s dobrou pamäťou.

Účastníci sa dozvedia základné informácie o pamäti:

- o tom, ako si môžeme jednoducho pomôcť a teda ľahšie a rýchlejšie si zapamätať niektoré informácie pomocou pamäťových techník

- princípy, na základe ktorých techniky pracujú, jednotlivé techniky, ako aj spôsob a možnosť ich využitia v praxi. Každú techniku si precvičíme a prakticky vyskúšame

- pamäťové techniky nám pomôžu zapamätať si rôzne zoznamy, ktoré spolu nesúvisia, poradie jednotlivých bodov prednášky či prezentácie, alebo aj čísla a mená, a tiež aj ako predniesť prejav či prezentáciu bez pomoci poznámok

- techniky nás naučia  zmapovať naše myšlienky, usporiadať a „uskladniť" ich tak, aby boli prehľadné a bol k nim jednoduchý a ľahký prístup. Takéto mapovanie je grafickým zápisom našich myšlienok, zapísaných pomocou kľúčových slov. Rozvíjajú základnú myšlienku z centra, cez tvorbu štruktúr na ďalšie úrovne. Takéto mapovanie myšlienok sa dá využiť v pracovnom, ale aj v súkromnom živote.


Pre koho je workshop

- pre každého bez ohľadu na vek alebo pracovnú pozíciu
- pre tých sa chcú naučiť lepšie a efektívnejšie využívať svoju pamäť pomocou pamäťových techník, fantázie a kreativity
- kto chce lepšie využívať svoju pamäť v súkromnom živote, ale aj v práci

Každý sa občas ocitne v situácii, že má problém si niečo zapamätať, alebo si na niečo spomenúť. To že si niečo nepamätáme však môže byť len dôsledkom toho, že si informáciu dobre neuložíme do pamäti. A na to nám niekedy stačí len poznať správnu techniku a nebáť sa využívať svoju kreativitu a fantáziu.

Cieľom workshopu je:

- naučiť sa používať svoju pamäť lepšie a efektívnejšie

- rozvinúť kreativitu, zlepšiť pozornosť a vnímavosť

- naučiť nebáť sa používať fantáziu a obrazotvornosť. (To pomôže nie len pri tvorbe nových nápadov, ale aj pri rýchlejšom a ľahšom zorientovaní sa a usporiadaní si svojich myšlienok)


- lepšia pamäť, to je aj zmena zaužívaného stereotypu pri spracovávaní myšlienok a ich ukladaní do pamäte, jednoduchou a zábavnou formou

Workshop je vhodný pre skupiny 10 – 12 účastníkov.

 

Zuzana Hanzelová

 

O lektorke

Ing. Zuzana Hanzelová: lektorka vzdelávania dospelých, s niekoľkoročnými skúsenosťami so vzdelávaním dospelých v oblasti práce s pamäťou a pamäťovými technikami. Viedla vzdelávacie workshopy vo viacerých spoločnostiach, semináre pre učiteľov aj jednotlivcov.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie