Talent: Learner®

Spoznajte svoje silné stránky

Spoznajte svoje silné stránky

Milé dámy, E-ženy, želám vám všetko len to najlepšie v 2020. Hlavne veľa zdravia, lásky, dobrých ľudí okolo seba a splnených snov. Pri naplnení snov nezabudnite naplno využiť svoj potenciál. Ak je jedna z vašich silných stránok Learner®, článok je venovaný práve vám.

Ak čítate tento článok a svoje silné stránky neviete pomenovať, najrýchlejšie tak môžete urobiť prostredníctvom skvelého on-line dotazníku CliftonStrengths®. V prípade záujmu o dotazník, ma kedykoľvek kontaktujte.

V sérii článkov pre E-ženy, pokračujem v predstavovaní ďalších talentov. V poradí štvrtými, zatiaľ najčastejšie sa vyskytujúcimi talentmi v TOP 5 medzi E-ženami, sú 2 talenty: Learner® a Empathy® . Spoločnosť Gallup nám tieto talenty prekladá ako talenty: učiaci sa a empatický.

Ako prosperovať vďaka talentu Learner?

Prvou vašou úlohou je porozumieť talentu (NAME IT). Vedieť ako definuje Gallup tento talent. Druhým krokom je zamyslieť sa, ako Learner vy používate v živote i v práci. Kedy a ako vám pomáha? Vedieť o ňom rozprávať aj ostatným okolo vás (CLAIM IT). Tretím a najdôležitejším krokom je, že začnete žiť túto svoju silnú stránku naplno. To znamená používať ju vedome každý deň, či už v práci alebo v súkromí pri úlohách, ktoré máte pred sebou. Týmto vedomým používaním si postupne budete rozširovať svoje znalosti a skúsenosti okolo talentu Learner. Časom budete vedieť, čo motivuje váš talent Learner, a tiež čo potrebujete na to, aby ste podávali zo seba len to najlepšie s radosťou a energiou.

Čím sa vyznačujú ľudia s talentom Learner?

Vo všeobecnosti milujete proces učenia sa. Tento talent má v sebe aj emočný podklad. Učenie väčšinou vám dáva preto pocit radosti, alebo energiu z informácie, teórie, ktorú ste sa naučili, dozvedeli alebo vám bola predstavená.

Ako sa môže Learner prejavovať?

Ste hladní po nových informáciách, znalostiach. Learner sa môže u vás prejavovať tak, že často čítate nové knihy, zapisujete sa do nových kurzov, pozeráte nové filmy alebo radi cestujete a spoznávate vždy nové miesta. Keď sa vám doteraz zdalo divné, že máte rozčítané aj 3 knihy naraz a rozmýšľate, ktorú si ďalšiu kúpite, teraz si môžete vydýchnuť, lebo viete, prečo to tak máte vo svojom živote. Je to úplne OK a pre vás, ako pre človeka s talentom Learner, aj potrebné, aby ste stále mali priestor na nové informácie.  Často patríte k tým, ktorí zaregistrujú vo svojej profesii nové trendy.

Neučíte sa väčšinou preto, aby ste boli expertom v danej oblasti, ale že vás bavia nové znalosti.  Pozitívne je, že nikdy sa všetky nové informácie nevyčerpajú a stále sa môžete čo učiť.

Ako môžete byť prínosom pre iných?

Zapamätajte si, že svoju silnú stránku najviac rozvíjate pri interakcii s inými ľuďmi. Porozmýšľajte, ako by ste mohli všetky naučené, získané informácie, odovzdávať ďalej? Aká forma by vás bavila? Príklad: pomôžte rodine alebo kolegom v čase zmien. To je dnes veľmi užitočné, pretože zmeny máme neustále. Tým, že sa radi učíte, môžete novými informáciami, znalosťami upokojiť okolie, kolegov a zdieľajte s nimi, čo už viete. V čom by mohla byť napríklad zmena dobrá? Takto spolu môžete byť o hodne ďalej a zároveň je to príklad, ako vašu silnú stránku Learner používate a rozvíjate. Uvedomte si, že nie každý má talent Learner. Nie každý sa vie so zmenou tak rýchlo vyrovnať ako vy. Vás proces učenia baví a obidve strany tak majú z toho osoh.

3 konkrétne tipy ako môžete použiť silnú stránku Learner

  • Tip č. 1 v roli rodiča: Použite svoj talent na spoznávanie vašich detí. Čo majú naozaj radi? Čo radi robia? V čom sú naozaj dobrí? Ako ich viete podporiť v tom, čo radi robia? Deti sú pre vás neprebádanou studnicou, ktorá vám môže poskytnúť veľa podnetných, zábavných a nevyčerpateľných informácií.  
  • Tip č. 2 v roli lídra: Buďte úprimní a otvorení, že sa tiež stále učíte. Rešpektujte znalosti svojich kolegov. To, že ste líder, neznamená, že musíte vedieť všetko. Bolo by to nereálne a kontraproduktívne. Ukážte svoj záujem o znalosti iných. Počúvajte ich. Dôverujte im, že môžu byť expertami v oblasti, ktorú majú radi a podporte ich na tejto ceste.
  • Tip č. 3 pri predaji: Naštudujte si dostatočné množstvo informácií o vašom potenciálnom klientovi, ak je to možné a relevantné. Vy ste najlepší, keď viete o danej veci, čo najviac. To môže platiť aj o vašom potenciálnom klientovi. Prípadne na stretnutí sa učte čo najviac o vašom klientovi. Pýtajte sa dobré, otvorené otázky. Ak uvidia úprimný záujem, že im naozaj chcete pomôcť a vy im vysvetlíte, že najviac im viete pomôcť, keď budete mať dostatok informácií, vaše šance na úspešný predaj sa zvyšujú.

Cítite, že vás téma rozvoja silných stránok zaujíma? Ak áno, napíšte mi. Ponúkam vám individuálne sprevádzanie. Pre prácu v skupinkách ponúkam 5-týždňový on-line program, počas ktorého viac spoznáte všetkých vašich TOP 5 talentov, ako aj talenty ľudí v skupinke.

Katka Medvecová Plichtová

 

Odhaľovaním vašich talentov vás rada povediem aj v rámci série stretnutí Gabi's Support Groups – 7x7 Marketing srdcom, kde sa spolu s Gabi Revickou zameriame na prácu s vašimi cieľmi.

Možno zistíte, že váš skutočný cieľ je úplne iný alebo, že je ním vaša cesta. Ktovie.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie