Od Bali až po príručku pre podnikateľov

alebo ako si plnohodnotne užívať život a efektívne podnikať

alebo  ako si plnohodnotne užívať život a efektívne podnikať

Kto by nechcel skúsiť život na Bali? Klasická cestovka vám síce zájazd ponúkne, ale zažiť nefalšované Bali na vlastnú päsť? Woohoo! Jedz, modli sa a účtuj. Takto by mohla znieť titulka ďalšej knihy z pera Katky Serinovej.

 

Katka sa od vysokej školy venuje financiám. Vlastne, celý jej profesijný život sa okolo nich točí. Či to bola práca v bankách, výučba na Ekonomickej univerzite alebo podnikanie, stále ide o financie a ekonomiku. Už 13 rokov sa venuje podnikateľskému 

poradenstvu, účtovníctvu a finančnému poradenstvu vo svojej spoločnosti. Okrem toho má rada cestovanie. Viackrát navštívila východnú a južnú Afriku a nekonečné savany sa stali jej srdcovkou. Ázia ju nikdy extra nelákala, no stačila jediná cesta na ostrov bohov - Bali, a bez pardonu sa zamilovala. Zistila, že ju baví písať o tom, čo zažíva. Návštevu viacerých destinácií zachytila na svojej webstránke, potom prišla inšpirácia od klientov. Keď sa za sebou obzrie, počas dvoch rokov napísala tri e-knihy a dve z nich boli vydané aj v tlačenej podobe. Najprv sprievodca: Krížom-krážom po Bali, potom cestovateľský denník: Balijské dobrodružstvo za 30 dní a napokon: Rukoväť (nielen) pre začínajúceho podnikateľa. Podporu k písaniu a vydaniu kníh našla aj vďaka podporným webinárom pre autorov, ktoré robia E-ženy už niekoľko rokov.

30-dni-na-bali

 

Aká je tvoja najčerstvejšia kniha Rukoväť (nielen) pre začínajúceho podnikateľa prečo si sa rozhodla ju písať?

Inšpiráciou k napísaniu knihy Rukoväť (nielen) pre začínajúceho podnikateľa bol môj klient, ktorý chcel prejsť zo živnosti na eseročku, ale nevedel, čo ho po prechode na túto formu podnikania čaká. Informácie v zákonoch a na internete si nájsť vedel, no problémom bola roztrieštenosť zdrojov, pričom stratil celkový prehľad o tom, čo je podstatné. Bolo to tento rok v čase, keď som ešte bola na cestách v zahraničí. Keďže zaúradovala pandémia a cestovanie je teraz komplikované, pustila som sa do písania Rukoväte (nielen) pre začínajúceho podnikateľa.rukovat-nielen-pre-zacinajuceho-podnikatela-serinova

Pre koho sú tvoje knihy určené? Kto je cieľová skupina?

Rukoväť (nielen) pre začínajúceho podnikateľa je príručka nielen pre podnikateľov, ktorí potrebujú mať hutné informácie na jednom mieste a po ruke. Moja knižka poskytuje rôzne informácie o podnikaní, o účtovníctve a o daňových otázkach. Z časti sa v knihe venujem aj online podnikaniu, Detailne rozoberám aj zmluvy o dielo podľa 

autorského zákona a rozdiely medzi živnosťou a s.r.o.
Mojou srdcovkou je knižka Balijské dobrodružstvo za 30 dní. Sú to vlastne blogy z každého dňa, ktorý som strávila na mesačnej ceste po Bali. Cestovala som sama a bola to skvelá skúsenosť. Mala som čas venovať sa spoznávaniu samej seba, odlišnej kultúre a náboženstvu, a zároveň som vďaka internetu nestratila kontakt ani so svojimi klientmi na Slovensku. Knižka je určená pre každého, kto má rád dobrodružstvo, rád o ňom číta alebo obľubuje príbehy s visačkou "podľa skutočnej udalosti". Žiadny príbeh nie je vymyslený.

 

Ak by si si mala vybrať jednu z tvojich kníh, o ktorej sa rozhodneš písať viac, aké sú 3 slová, ktoré ju vystihujú?

Vyzdvihnem poslednú vydanú knižku: Rukoväť (nielen) pre začínajúceho podnikateľa. Užitočná, potrebná, informačná.

 

Čo plánuješ ďalej? Máš niečo rozpísané? Môžeš nám aspoň trošku naznačiť, o čom kniha bude?

Mám rozpísaný príbeh, o ktorom môžem povedať len dve veci. Bude sa volať Láska z Bali a inšpirovala ma skutočná udalosť.

Na stránke e-žien vedieš rubriku o ekonomickom poradenstve, vďaka ktorej dostávaš otázky o tom, akú formu podnikania si zvoliť. Azda najčastejšia z nich je, či je výhodnejšie založiť s.r.o. alebo je lepšie založiť si živnosť, ako a kedy sa platia odvody, čo je to súbeh činností a podobne. Čo je to, čo dávajú E-ženy tebe, Katka?

Pocit spolupatričnosti, užitočnosti a inšpiráciu v živote aj v podnikaní. Cez e-ženy som spoznala veľa krásnych a inšpiratívnych žien, za čo som veľmi vďačná.

bali-dobrodruzstvo-katarina-serinova

 

Rozhovor s Katarínou Serinovou pre E-ženy.sk pripravila Adel Jasenovcová


E-poradňu s Katkou nájdete TU

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie