Daňové priznanie a Pandémia

Ak máte odklad daňového priznania za rok 2019 do 30.6.2020, je postačujúce, ak daňové priznanie podáte do konca kalendárneho mesiaca po skončení pandémie. ČO JE KONIEC PANDÉMIE podľa zákona 67/2020?

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zrušila 5. mája 2023 stav ohrozenia verejného zdravia medzinárodného významu v súvislosti s ochorením COVID-19 a pristúpilo sa k zrušeniu celoplošných verejno-zdravotných a sociálnych opatrení.

Je to ukončenie MIMORIADNEJ SITUÁCIE, ktorá bola vládou vyhlásená dňa 12.3.2020. Netreba si to mýliť s núdzovým stavom, ktorý bol vyhlásený vládou od 16. marca 2020 pre štátne nemocnice, a od 19. marca 2020 sa rozšíril na všetky segmenty, ktoré sa týkajú zdravotníctva, a to bez ohľadu na vlastníctvo.
Pre účely podania daňového priznania dane z príjmov teda čakáme na ukončenie mimoriadnej situácie.

 

Viac v rámci individuálneho poradenstva s autorkou článku - Katarínou Serinovou.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie