Kúpa služby zo zahraničia, z krajiny EÚ a registrácia na DPH

Ak kupujem služby zo zahraničia, z krajiny EÚ, som daňovník-právnická osoba v SR, musím sa registrovať na DPH?

Právnická osoba, neplatiteľ DPH sa registruje na DPH vtedy, ak celková hodnota tovaru za celý kalendárny rok presiahne 14000€. Registruje sa podľa §7.

Právnické osoby registrované podľa §7 a §7a nie sú platiteľmi dane, ale osobami identifikovanými na DPH, čo znamená, že si nemôžu odpočítať DPH na vstupe (z došlých faktúr).

Pri DPH je treba presne vedieť, o akú situáciu ide, akých vzťahov a služieb sa to týka.

Otázku vám zodpovedala Katarína Serinová.

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

 

Najnovšie aktivity

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.

Prihlásenie