Kedy je prechladnutie iba prechladnutím?

„Choroba je múdrosť tela. Keď ochorieš, i keď ide len o nachladnutie, znamená to, že telo má pre teba nejakú správu." Neznámy autor

Povedala by som, že dnešná myšlienka dňa, čo mi prišla, mi sadla ako ... na šerbeľ. Ale viete čo? Som toho názoru, že nie je treba každý "soplík" hneď analyzovať. Akútna choroba, prechladnutie, je proste prechladnutie. Ukazuje mi to akurát, že som si nedávala pozor, a niekde ma (asi) prefúklo.


Samozrejme si dám do súvisu dýchacie cesty a črevo, kde sídli naša imunita, takže je jasné nejaké oslabenie.
Ale až keď ma táto pliaga ani po týždni neopustí, keď sa nejaké akútne ochorenie začne ťahať a je z neho chronické, potom "dumám" nad psychosomatickými súvislosťami.
Rozumiete tomu? Niekedy si myslím, že ľudia zbytočne riešia, prečo ja a prečo teraz, a čo tak zrazu... a potom z toho nadmerného premýšľania ešte viac ochorejú... No a ako to tu píšem, tak mi zasvietilo že nadmerné premýšľanie zaťažuje najmä slezinu, ktorá má teraz v septembri svoje "dno", zaťažená je až-až, takže končím s mudrovaním radšej...


Záver: ak ste si nie istí, či je choroba akútna, alebo ju považovať už za chronickú, ak neviete nájsť odpovede a súvislosti medzi nejakými prejavmi, Yharmony je tu pre vás.

Žaneta Hrubá

 

                                                                Kedy je prechladnutie iba prechladnutím?

 

 

News zo sveta E-žien - aktívnejšie s E-ženami

 

Najnovšie aktivity

Prihlásenie