Ako mať vyšší dôchodok a prečo to riešiť už teraz?

Dôchodok je pre väčšinu z nás niečo, čo nechceme riešiť ani sa tým zaoberať, kým nám životné ručičky neprekročia hranicu 60-tich rokov, potom sa nás to začne bytostne dotýkať (aspoň tak to má väčšina ľudí). Prípadne, keď to riešia naši rodičia, ktorí sú vo veľkej miere odkázaní na štátny dôchodok a absolútne závislí na tom, ako sa rozhodne štát. K finančnej gramotnosti však patrí aj to, že nebudeme zavierať oči pred budúcnosťou, ale začneme sa na ňu pripravovať čím skôr, kľudne aj od detstva. Tak, ako je to zvykom v ekonomicky vyspelých krajinách. Čím skôr na ňu budeme myslieť, tým menej stresu a peňazí nás to bude stáť v budúcnosti a o to pokojnejší a krajší (nielen) dôchodok môžeme mať.

Je totiž viac ako pravdepodobné, že naše deti už nebudú mať vôbec nárok na štátny dôchodok. Navyše generácia dnešných 40-tnikov ho bude mať omnoho nižší a do dôchodku pôjdu oveľa neskôr. Nie je to však len problém Slovenska, dotýka sa to celého sveta kvôli demografickému vývoju. Preto sa s tým každá krajina potrebuje nejako popasovať a nachystať do budúcna.

AKO TEDA MAŤ VYŠŠÍ DôCHODOK a BYŤ FINANČNE NEZÁVISLÁ?

Tamara OsaďanováJednou z pomocných barličiek je určite druhý pilier, ale žiaľ, až 70% pracujúcich ľudí ho stále nemá ani založený a ak áno, svoje našetrené peniaze sa im skoro vôbec nezhodnocujú. Konkrétne štatistiky hovoria, že až 73% ľudí, ktorí si ho založili, si peniaze zhodnocujú max okolo 1% (menej ako inflácia), pričom napr. v minulom roku to mohlo byť kľudne aj vyše 28%.

Viete o tom, kam idú vaše peniaze, ak si takto nešetríte? Ako si vybrať najlepší spôsob zhodnocovania peňazí a akú spoločnosť zvoliť? Koľko sa vám vlastne do dôchodku takýmto spôsobom môže našetriť?

Ak vás zaujíma, aké sú aj ďalšie možnosti šetrenia na dôchodok a vaša budúcnosť vám nie je ľahostajná, ak hľadáte odpovede nielen na tieto otázky, ale aj mnohé iné z finančného sveta, rada vám ich zodpoviem na bezplatnej konzultácii. Dala som si za úlohu šíriť takéto užitočné informácie ďalej a podporiť nielen nás, E- ženy, na ceste k finančnej nezávislosti.

Kontakt na mňa nájdete v mojej webvizitke: Tamara Osaďanová

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie