Ako ušetriť na hypotéke?

Ako znížiť mesačnú splátku a preplatiť na úrokoch čo najmenej?

Ako znížiť mesačnú splátku a preplatiť na úrokoch čo najmenej?

Patríte k tým, ktorí realizovali alebo plánujú realizovať svoj sen o vlastnom bývaní formou hypotéky? Ako to vyriešiť tak, aby ste platili čo najmenej nielen na mesačných splátkach, ale aj na celkových úrokoch? Ako preplatiť čo najmenej?

Dnes je situácia na hypotekárnom trhu veľmi špecifická a dá sa povedať, že aj historická. Veď dostať hypotéku s úrokom nižším ako 1% na dobu fixácie aj 10 rokov, to tu ešte nebolo. Môžete mať úrok menší ako je inflácia a zároveň máte pokoj na najbližších 10 rokov.  Banky potrebujú dostať peniaze do kolobehu, a tak sa pretekajú so svojimi jedinečnými ponukami. Okrem štandardných úrokov však ponúkajú pár vybraným spolupracovníkom príležitosť získať pre svojich klientov ešte výhodnejší úrok.

Som veľmi rada, že vám viem sprostredkovať práve túto príležitosť a vybaviť vám refinančný úver alebo nový úver s 0,79% úrokom až na 10 rokov. Vieme tak výrazne znížiť mesačné náklady na bývanie a zároveň preplatiť banke oveľa menej na celkových úrokoch. Ušetrené peniaze v peňaženke tak môžete použiť niekde inde, napríklad aj na svoje podnikanie.

Príklad:

Ak máte úver v sume 150.000,-€ na dobu 30 rokov a úrok povedzme 2%, tak mesačnú splátku máte vo výške 554,43€. Celkový úrok, ktorý zaplatíte banke za celé obdobie je 49.595,-€ a celkové splatenie až 199.595,-€. To už je celkom dosť. Pri milosrdnejšom úroku 1,39% by bola mesačná splátka 509,80,-€, celkový úrok 33.528,-€ a celkové splatenie 183.528,-€. To už je lepšie.

Ako by to ale vyzeralo, ak by sme znížili úrok až na 0,79%? Mesačná splátka by bola 468,13,-€, takže mesačne ušetríte až 86,3,-€!  . Celkový úrok by bol len 18.527,-€ a celkové splatenie 168.527,-€. Na úrokoch tak ušetríte až 31.068,-€ (pri predpoklade rovnakej úrokovej sadzby aj po skončení desať ročnej fixácie). Navyše, vieme vybaviť aj po skončení 10-ročnej fixácie o 0,2% nižší úrok, ako vám bežne ponúkne banka, a to na celú dobu splácania úveru.

Pri refinančnom úvere nemusíte vybavovať nový znalecký posudok, banka zakceptuje aj 3 roky starý. Ak by bol starší, tak stačí doložiť aktuálne fotky založenej nehnuteľnosti. Takisto vieme zahrnúť poplatok za predčasné splatenie pôvodného úveru (max 1% z celkovej sumy úveru, teda v tomto prípade max 1.500,-€) do nového refinančného úveru, takže nemusíte disponovať hotovosťou. Pri úveroch, ktoré ste splácali aspoň 18 mesiacov nemusíte ani dokladovať príjem.

Ak sa chcete pozrieť konkrétne na vašu situáciu, prerátať, ako by to vyšlo vám, rada vám s tým pomôžem. Teší ma, že našich klientov učíme v prvom rade šetriť, odkladať si a nachystať sa na bývanie dopredu, čo je ideálna situácia. Nezaťažiť sa úverom, ak je to možné. Ak však takúto možnosť nemáte, potom sa snažíme vybaviť tie najlepšie podmienky, aby ste banke platili čo najmenej, napríklad aj formou klesajúcej splátky. Môžete si tak dovoliť žiť svoje sny a plniť svoje ciele a plány.

Tamara Osaďanová - tamara@e-zeny.sk - 0915 793 276

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie