Ako môže divadlo liečiť?

V tejto dobe veľkých zmien len ťažko môžeme pokračovať ako doteraz. Vychádzajú na povrch veci, ktoré boli dlho potlačené alebo ignorované. V tejto neľahkej, ale výnimočnej dobe, ktorou práve prechádzame, je potrebný nadhľad a odstup od vypätých situácii. Vnímam toto obdobie ako dar pre nás všetkých. Na zastavenie sa, hlboký nádych a ponor do hĺbok svojej bytosti. Je čas na zmenu. Čas zamerať pozornosť do vnútra. Čas pre hlboký ponor do zákutí vlastnej duše. Vyniesť na povrch to, čo sa tlačí von. Máme čas. Konečne čas pre seba a pre rekapituláciu doterajšieho smerovania života.

Je cesta, po ktorej kráčame naozaj tá pravá? Čas pre položenie si otázok:

  • Kam kráčam?
  • Čo môžem priniesť tomuto svetu?
  • O aké dary sa podelím?
  • Čo potrebujem od života?
  • Čo chcem zmeniť?

Dostali sme dar zastaviť sa a konečne sa stretnúť so sebou osamote. Čím je náš ponor hlbší, tým intenzívnejšou transformáciou môžeme prejsť. Táto doba je dobou transformácie. Je priam žiadúce zviesť sa na vlne, ktorá je aktuálna práve teraz pre celú Zem, pre celé ľudstvo. Zmena myslenia, zmena konania. V tichu a v zastavení je človek schopný vidieť kroky, ktoré ho zaviedli na miesto, kde sa teraz nachádza a tiež vidieť nové možnosti, nové cesty a smery, ktorými sa možno vydať.

Ja sa na tejto vlne veziem. Chcela by som sa podeliť a zdieľať to, čo som sa v mojom profesionálnom živote herečky a osobnom živote hľadačky Pravdy doteraz naučila. Tieto dve cesty sa prelínajú a dopĺňajú a ja žijem to, čo zdieľam s ostatnými. Liečenie divadlom. Liečim sa vďaka divadlu. Je to moja srdcová záležitosť a moja cesta osobného rozvoja.

Herecké techniky je možné aplikovať v osobnom živote rovnako dobre ako na javisku. Sú liečivé. Naučili ma vidieť roly, ktoré hrám. Masky, ktoré nosím. Dokázať vyjadriť potlačené emócie. Ukázali mi, v akých vzorcoch správania som uviazla a kde opakujem stále tú istú chybu. Naučili ma veľkému nadhľadu nad životom. Ukázali mi cestu k autenticite a slobode prejavu. Čím dlhšie pracujem s týmito technikami, tým hlbšie sa dostávam. Odkrývam v sebe bolesti, strachy, smútok, hnev, všetky možné nepríjemné spomienky, ktoré ma chtiac, či nechtiac formovali. Vďaka uvedomeniu a znovuprežitiu ich dokážem prepúšťať. Prijať, integrovať a premeniť. V každom strachu a bolesti sa skrýva dar, ktorý je nám nadosah. Je to moja cesta rastu, moja cesta k radostnému životu. K sebavedomiu, sebapoznaniu k sebavyjadreniu.

V roku 2013 som ju začala zdieľať aj s ostatnými. Na workshopoch a seminároch Liečenia divadlom objavujeme v sebe silu urobiť niečo so svojim životom. Nie len uvedomiť si, čo nie je tak ako chcem, ale konečne aj aplikovať potrebné kroky k tomu, aby sa to zmenilo. Táto cesta vyžaduje odvahu každého z nás byť k sebe úprimný a rozhodnutie urobiť zmenu. Sú to kroky, ktoré vedú k sebapoznaniu a sebaliečeniu. Liečenie divadlom zahŕňa všetky úrovne bytosti. Je to zážitková forma. Len cez zážitok a skúsenosť sa učíme a posúvame. Skúsenosť je múdrosťou, ktorá je naša. Vedomosti sú požičané, ale múdrosť vychádza z hĺbky srdca a tú vieme zdieľať vďaka prostému a autentickému bytiu. To je to, čo nás robí výnimočnými. Ľuďmi s charizmou a príťažlivosťou. To je naše autentické ja. Buďme sami sebou a zanechajme za sebou jedinečnú stopu na tejto zemi. Budem veľmi rada, ak sa ku mne pridáte. Cesta za sebapoznaním je pred nami.

V online stretnutiach, ktoré budú 2 krát do mesiaca po 90 minút budeme pracovať s témami, ktoré samé prinášate. Či sú to vzťahové alebo partnerské problémy, či osobnostné bloky, alebo čokoľvek čo je pre vás aktuálne. Vždy sa týkajú nás všetkých, pretože naše príbehy sú veľmi podobné. V malej podpornej skupine vytvoríme bezpečný priestor. Je na vás, do akej hĺbky sa vydáte. Je na vás, do akej miery sa budete chcieť otvoriť v skupine. Tempo a intenzitu si nastavujete samé. Techniky Liečenia divadlom sú rovnako vhodné pre úplných začiatočníkov, ako aj pre skúsených hľadačov:).

Budeme pracovať s telom. Áno, budeme sa hýbať, budeme používať hlas, budeme zapájať celé telo, emócie, psychiku k vyjadreniu toho, čo si pýta pozornosť. Je to teória rovno aplikovaná v praxi. Nie sú to psychologické poradne, je to zážitková forma. Budete potrebovať 90 minút súkromia v pohodlí vašich domovov, kde vás nebude nič rušiť, pohodlné oblečenie, zmysel pre humor a odhodlanie robiť veci úplne inak, ako ste boli doteraz zvyknuté. Prepojíme techniky s praktickým životom a ukážeme si, ako ich každodenne využívať.
Bude to váš priestor na načerpanie nových síl, uvoľnenie, prepojenie sa, relax a hlavne nové inšpirácie do života.

 

Kristinka

Kristína Sihelská 

ODPORÚČAME VIDEO ROZHOVOR S KRISTÍNKOU SIHELSKOU -KLIKNITE 

Prihláška a zvýhodné a symbolické ceny + akcia zdarma
Prvá online hodina s Kristínkou bud otvorená a zdarma pre všetky záujemkyne.
Ďalšie hodiny v období pandémie pre členky OZ E-ženy sú GRÁTIS (ak cítite, že chcete podporiť výmenu energie, váš finančný dar je vítaný) a pre nečlenky 7eur (viac o výhodách členstva si môžete prečítať TU/PREKLIK)

Termíny:

05.06. - SPLN
Začíname o 18.00hod, končíme o 19:30hod

Prihlásenie:

Všetky naše záujemkyne prosíme, aby nám písali na gabi@e-zeny.sk, aby sme im vedeli vytvoriť viac skupín, podľa časových možností jednotlivých záujemkýň.

 

 

 

Vaše reakcie

Vaše reakcie

"Boli sme spolu cca cez hodinku a ten základný proces, alebo ako to mám nazvať bol dosť silný zážitok, cez ktorí nás previedla a každej - teda mne a myslím, že aj Gabike - sa potrebné uvoľnilo, ukázalo a vieme na čom máme pracovať :D . Resp. ja som to aj vedela, ale tam som si to oveľa viac uvedomila!!!
Ďakujem veľmi pekne"

 

"Raz ma jeden môj leader - nie rebrík ale vedúci, oboznámil ako to funguje vo svete veľkých chlapcov, bola som smutná, sklamaná a mala som neuveriteľné očakávania. Tento môj rebrík mi povedal: "Gabriela, do not have any expectations". .. Gabriela nemaj očakávanie,... a narodil sa prvý vzorec v mojej mozgovni. Tak sa mi stáva, že niekedy, či už vedome alebo nevedome, nemám očakávania. Niekedy lebo - hlava čierna diera, alebo zo strachu aby som nebola sklamaná. tentokrát to tak nejako plynulo a musím sa priznať bez očakávaní. Prečo sa tak rozpisujem, no netuším, či práve preto, či prečo vlastne, a je to vpodstate jedno, ale ak by som aj mala akékoľvek očakávania, nie je také, ktoré by tento zážitok nedokázal - "predčiť". Dievčatá, ktoré ste neboli, banujte- tak nádherné planutie a tá vnútorná sloboda, ja som sa hádam začala čerevnať. Bolo to famózne. nabehli mi moje taichi energie, ktoré niekedy sotva cítim, tak mocne, až som mala obavu abz som si neodstrelila stenu v pracovni. kristínka, Lada - ďakujem. Na takéto prežitky sa nezabúda. Ďakujem."

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie